Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през февруари

  • 91 120
  • 3 179
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 12 013
Попи, без да искам. Просто тв работеше и се заслушах, после погледнах и... пууууууууууу.

# 646
  • Мнения: 18 473
Ренко, а защо купуваш краставици по това време? От доста години са на тази цена през зимата, даже и по-скъпи са били. Преди няколко години тръгвам да пазарувам, за да правя суши. Сьомгата на промоция под 20 кинта, краставиците с размер на бухалки - 7лв. Половин кило сьомга идваше, колкото 2 краставици. Тогава ми беше преломният момент и след края на октомври краставици и домати не поглеждам. През април отивам директно на борсата, че в кварталните магазини доста по-късно разбират, че вече са поевтинели в сравнение със зимата.

# 647
  • Мнения: 15 356
Ренко,ако сложиш и масло и олио при краставиците ,ехеее,цялата махала ще завиди 😁.И МУ хъркаше ужасно,откакто пие бетаблокери спря,не знам каква е връзката,но не хърка тоз човек вече

# 648
  • Мнения: 6 299
Зехтин бе,Бобче,кво олио 🤣
Попи, целогодишно ям таратор или салата,не мога без тях.В София знам,че е много скъпо,не веднъж сте коментирали.Но тук никога не са били такива цените.
Аз майтапи само си правя,но май ме взимате вече насериозно,та ще спра 😬

# 649
  • Мнения: 1 446
Добър ден!
И аз съм в кюпа..дразни ме гърлото..Коронясахме се 100%,сега въпроса е как да опазим малкото..Ковида няма да ме затрие,ама за  страха и паниката не съм сигурна.

А как наивно си вярвах,че няма да се разболеем.

# 650
  • France
  • Мнения: 12 572
Хелоу, девойки. Аз спах! Това трябва да бъде гравирано със златни букви в календара. И още можех да спа, но на възлюбеният много му дойде 2 часа с децата.
Трансформърите да правят каквото си искат, но защо трябва държавата да плаща за това Rage Обяснявам си го само с нечия нужда да се разлаят кучетата за отвличане на вниманието.

# 651
  • Мнения: 2 785
Лейла, спокойно, ще мине. Само не се паникьосвай! Дано бонбончето не се зарази, а ако все пак се случи, да го изкара леко!
Добри, усмихна ми сутринта! Много обичам твоите фоторепортажи! На Скай снимките също!
Пия си кофата с кафе и подхващам иглата.
Аз  винения кебап го правя така - задушавам лук, морков, чушка, ситно накълцан чесън. Добавям нарязаното месо/сурово/, поръсвам с червен пипер, черен пипер, гарам масала, мятам дафинов лист, поливам с чаша червено вино, люсвам и малко вода. Мятам капака и да си къкри на бавен огън. Когато е готово, добавям сол и домати. Ако е течно, доматите ги разбивам с малко брашно и тогава ги сипвам в тенджерата и така сгъстявам соса. Ориза отделно в тавата. Даже според музата ми в момента понякога при ориза сипвам от любимия ми мексикански микс замразени зеленчуци/морков, царевица, грах, зелен боб/ става бижу. Малкото обикаля и души и се облизва. Големият пък това ядене не го близва.
Като си сипя порция + чаша вино и съм в рая.

# 652
  • Мнения: 15 356
Според мен шанса да го опазите е малък,нали сме заразни няколко дни преди първите симптоми .Освен това бебе трудно се изолира от майката,освен ако някоя баба не го е гледала достатъчно,че да му хване чалъмите.Децата го изкарват леко,даже бебето на приятелка беше болно като беше на един месец ,с температура под 37.5 и два дни сопол мина .И при мен с дразнене в гърлото почна,при МУ с болка в очите .

# 653
  • Мнения: 1 446
Ох,знам,че шанса е малък.Той спи при мен по цяла нощ поредна вечер,преди баща му да отиде в друга стая и да има симптоми,също спа при нас.Така че съм наясно колко малко вероятно е да не се разболее и все пак ще се надявам.
Божке,и температура не се налагало до сега да му меря.. Confused

# 654
  • Мнения: 15 356
И аз за пръв път мерих като беше на 10м,ама не го мисли от сега.Наблюдавай го ,не се шашкай.Може и да не се разболее .

# 655
  • Мнения: 6 299
Малкия изпада в истерия само като види термометъра.Принудихме се да купим безконтактен,някакъв евтинджос,който се оказа сравнително точен.Покарй големия,само с пипане усещах с точност каква е Т.Позагубила съм тренинг обаче.
Лейла,а сигурни ли сте,че е това?Течности много,и за него включително.Когато децата са болни,е важно не храненето,а отводняването.Лекар ми беше обяснил,че за преработването на храната изразходват енергия, която им е нужна за боренето на вируса И в този ред на мисли, по-важни са течностите.

# 656
  • Мнения: 1 446
Ренко,и аз имам и безконтактен от Лидл,не знам колко е точен,дори не знам как се ползва.Не си представям как ще му измеря т° с живачния,но не знам и дали ще повярвам на другия.
Вода хич не иска да пие по принцип,ще му давам чайче,него го пие една идея повече.Ако пък не,предполагам АМ няма да откаже..Ох,не знам.

Не сме сигурни,тестове не сме правили. Аз съм много "боса" в цялата тая работа,защото умишлено стоях настрани.Кога се прави тест,за да покаже сигурен резултат?Как,къде става тестването,за да бъде най-безопасно за околните?На бебето ще направят ли?

Няма какво друго да е,щом и мен ме гепи.Да чукам на дърво,ама аз не боледувам.Последно температура съм имала преди повече от 10г.Най-много нос да ми потече зимата,и то последно се случи пак преди години.

# 657
  • Мнения: 10 887
Лейла, както е казала Ренко много е важно да пие течности. Вади компотите, сокче, ако отказва всичко и вдигне температура.
Да го кара леко ако го е лепнал и той и при вас да минава.

# 658
  • София
  • Мнения: 18 704
Сега слязохне от нунуната Витоша.

# 659
  • Мнения: 15 356
Лейла,на втори ден от симптомите ни излязоха положителни тестовете.С електронен термометър меря под мишницата,безконтактен на лидъл имах ,но го подарих на едно бебе .Иначе е много лесен,според мен и точен.
На бебета правят ПСР,ние не й правихме ,понеже при двама с ковид не виждам смисъл.Така или иначе е карантинирана с нас.Ходихме в лаборатория,която отделно тества за ковид в един коридор ,аз също държа да не се ръгаме при здравите .
Ех тая Ени ❤️

Общи условия

Активация на акаунт