Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през февруари

  • 91 118
  • 3 179
  •   1
Отговори
# 1 950
  • София
  • Мнения: 9 551
Лайла, радвам се, че се разписа и , че се чувстваш по-спокойна!

Нормално е да започва в тази възраст вече да има промени в поведението, а и зъбче може да расте. А може просто  и на него да му е писнало от боледуването и стоенето вкъщи, затова да е раздразнителен.  Щом минете на преглед след ден-два и го види лекар, ще си отдъхнеш.

Прити. , преди около седмица може би ме беше питала за Пантата как е, но аз все забравям да ти отговоря ( не те пропускам умишлено, извинявай!).  Благодаря за въпроса! Чукам на дърво, добре е. Свикнахме с диетата и двете вече. Песъчинките още ги има, бяхме на преглед миналата седмица. На този етап продължаваме в същия дух.
Докторът ни даде зелен светофар, че може от време на време да й давам шоколад, макар да е изключен напълно според диетата от болницата. Каза, че състоянието й не е чак толкова сериозно, а и ( точните му думи бяха) "дете е, не е човешко да й отнемем шоколада, но нека е в разумни граници".  Купих кафява нерафинирана захар, защото рафинираната не е никак ОК според диетата. Сега търся рецепта за Брауни, защото Пантата си беше поръчала още преди да влезем в болницата и после се натъжи като разбра, че диетата го изключва. Ще я изненадам някой ден. Purple Heart

# 1 951
  • Мнения: 2 259
Панде, имам един много лесен какаов сладкиш, като брауни, но не знам дали са му подходящи съставките за нея?
Аз правя по половин доза само, и го омитаме за ден.

# 1 952
  • София
  • Мнения: 9 551
Ваичка, ако ти се пише, дай рецептата, моля! Ще го погледна с удоволствие ! Докторът каза, че дори и млечни продукти може да й давам по-често отколкото пише в диетата, но да не са повече от 100-200 грама. А то млякото в сладкишите като се погледне в съотношение към всички останали съставки, няма да надвиши количествата, при положение, че хапне 1-2 парченца от сладкиша.

# 1 953
  • Мнения: 2 259
Веднага давам. Мярката ми е обикновена чаена чаша.
1 яйце, 1 ч.ч. кисело мляко с лъжичка сода, 1/2 ч.ч. олио, 1 ч.ч. захар, 3 с.л. какао, 1 1/2 ч.ч. брашно.
Това е за малка тавичка. Аз го пека обичайно във фраера за 43 мин на 150 градуса. Във фурна предполагам ще стане за около 20-25. Стои леко влажен отвътре и много мекичък.

# 1 954
  • Мнения: 10 887
Ох, имам и аз много хубава рецепта за брауни, ама не е случайно, че се казва Monster брауни. Мога да я преведа ако искаш, но е и с крема сирене отгоре, изобщо мега декадентно е Simple Smile

# 1 955
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Ей такова ми се пие...и на подобно място Wink Е, може и към Скай да се телепортна...пак...

# 1 956
  • София
  • Мнения: 18 703
Ще се инхалираме с пулмикорт  5 дни.
Боб браво.

# 1 957
  • София
  • Мнения: 9 551
Ули, и твоята рецепта няма да върна. От нета също си извадих нещичко. После ще ги видя всички рецепти и ще избера.
Тази от Вайчето вече я записах.

# 1 958
  • Мнения: 7 243
Оох, Мисте, красота! Това в чашките на цвят го докарва на сокчето на Добри от сутринта Simple Smile
Аз пък искам ей тук
Скрит текст:
Тъкмо имах някакъв напредък - след известно убеждаване, на МУ вече не му се струваше толкова абсурдна идеята да тръгнем с колата и...бам! Пандемия.

# 1 959
  • Мнения: 10 887
Бърди, това на Италия ми прилича. Тя с кола съвсем не е невъзможна дестинация, дори и за един шофьор, а ако сте двама съвсем Simple Smile

Панди, ще я напиша след малко рецептата.

# 1 960
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
местенцето на бърди ми е много ориенталски накичено.
умирам от любопитство къде е.

# 1 961
  • Мнения: 709
Кападокия, Турция

# 1 962
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
С тия балони и въглавници...Кападокия Simple Smile

# 1 963
  • Мнения: 7 243
Не, Ули, не е Италия, макар че и за там тръгвам веднагически.
Права е Добри, ориенталско е. Кападокия. Голяма мечта ми е - балоните, подземните градове, хотелчетата в скалните комини.
Не е чак толкова далеч, но само МУ е шофьор и разбирам нежеланието му. Но пък с една нощувка по пътя звучи не толкова тежко.

# 1 964
  • Мнения: 6 299
Май е Кападокия,Ули.
Позната има същата снимка,Бърд 😂.Там може и да отида,но не ми е от мечтите.
Любимият ми зеленчук е поевтинял Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт