Изследване на ХОРМОНИ – 24 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 40 679
  • 734
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 14
Здравейте,

На 31 години съм, с приятеля ми се опитваме от близо година за бебе и в крайна сметка реших да си пусна хормини. Това, което ме притеснява е много високите нива на Инхибин. Четох разни неща в интернет, които ме притесниха. Може ли на нещо друго да се дължат тези толкова високи нива. Другата седмица при първа възможност ще запиша час за гинеколог. Реално преди месец и половина бях, но не се видя нищо притеснително на ехограф. Дали други изследвания биха помогнали да се разбере защо е толкова висок инхибина? Всичко е правено на 3ти ден от МЦ.

Последна редакция: пт, 15 юли 2022, 16:40 от Rouina91

# 631
  • Мнения: 898
Здравейте, и аз ще помоля за коментар:

*На 3ти ден от МЦ, на 31г. съм. Благодаря Heart Exl

# 632
  • София
  • Мнения: 35 983
Здравейте,
На 31 години съм, с приятеля ми се опитваме от близо година за бебе и в крайна сметка реших да си пусна
Скрит текст:
хормини. Това, което ме притеснява е много високите нива на Инхибин. Четох разни неща в интернет, които ме притесниха. Може ли на нещо друго да се дължат тези толкова високи нива. Другата седмица при първа възможност ще запиша час за гинеколог. Реално преди месец и половина бях, но не се видя нищо притеснително на ехограф. Дали други изследвания биха помогнали да се разбере защо е толкова висок инхибина? Всичко е правено на 3ти ден от МЦ.

Здравей!
Може да е имало ЗФ, киста - добре е да те видят и на УЗ... макар, че Е2 е сравнително добре, ЛХ и ФСХ са добре, което показва че каквото и да има, търпи обратно развитие или е спряло да нараства.
Не е страшно, не се притеснявай.
АМХ е нисък и показва, че нещо просто е провокирало тези, по-високи нива на Инхибин В.
Ще чакам да споделиш какъв е проблема.


Здравейте, и аз ще помоля за коментар:
Скрит текст:

*На 3ти ден от МЦ, на 31г. съм. Благодаря Heart Exl
Здравей!
ФСХ е висок и показва, че или има нещо, което пречи/потиска функцията на яйчниците или че има проблем с ЯР.
Не е страшно не се притеснявай ... може да имаш някъде ( при други  хормони) отклонения и това да рефлектира на ФСХ.
Провери и за дефицити - витамини и минерали... вит.Д, желязо, феритин, трансферин, ЖСК, хемоглобин ( тълкуват се заедно), В12, ФК, цинк, мед, селен... а всички базови хормони са посочени на 1 стр. на темата.

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 14:26 от denis.

# 633
  • Мнения: 514
@denis. Може ли мнение и за моите резултати? На предната страница са.

# 634
  • София
  • Мнения: 35 983
Здравейте,
правим опити за бебе от три месеца, засега неуспешно. Тъй като преди съм имала нередовен цикъл, реших да си
Скрит текст:
пусна изследване на репродуктивни хормони (бес прогестерон) на 3-ти ден от цикъла и излезе, че пролактинът ми е завишен (по принцип поне една седмица пред цикъл ми се подуват гърдите, но не е имало лактация). Моля ви за мнение Simple Smile Другата седмица запазих час и при ендокринолог.
Здравей!
ЛХ е висок и показва ПКЯ ( проявена или не - това се вижда на УЗ).
Тестостеронът е на горна граница, Пролактина е висок... тези два хормона може да са високи от: проблеми с ТСХ, Т3, Т4, ИР, Андростендион, ДХЕА, 17ОН Прогестерон ( който се изследва на 3 ден от МЦ).

Не се притеснявай - всичко, каквото и да е то, може да се контролира/коригира, но е добре лекар да прецени къде е първопричината за проблема при теб... може да е една, но може да са и няколко, като и това не е страшно.

# 635
  • Мнения: 13
Здравей Денис, може ли коментар на поста ми #596. Консултирах се с ендокриноложката ми, според която “изследванията ми са много хубави, но ако искам да пия Иногинол и да проследя ТСХ след месец”. След всичко изчетено тук - това не са “много хубави изследвания”, заради ЛХ и ФСХ, минимум. Според нея прогестерон се изследва на 21ви ден, така че О не съм проследявала за целта, но явно не е правилният подход. Ще се радвам да чуя мнението ти.

# 636
  • София
  • Мнения: 35 983
Здравей, Денис. Поради съмнения за ПКЯ (видеозонът не показа нищо, но мъжките хормони бяха завишени), АГ и
Скрит текст:
Ендокринолог ми назначиха следните изследвания. Искам само да уточня, че съм на 33 години, 172 см, 55 кг, спортувам и се храня добре, планирам да имам деца. TSH за първи път е над 2, а от други изследвания единствено феритинът ми е бил под норма, което ми бяха обяснили с гъбички в стомаха, с които се боря Simple Smile Прогестеронът е изследван на 21ви ден от цикъла, по съвет на ендокринолога, а всичко останало - на 5ти ден от МЦ.



Здравей!
ТСХ е висок, трябва да е под 2.0, показва, че си с Хипофункция на ЩЖ. При следваща контрола е добре да провериш и Т3... и ако си с по-нисък Феритин, това означава, че трябва да приемаш желязо ... и че Т3 не може да се усвоява от тялото/клетките ... той е много важен за този хормон.
ЛХ и Е2 са високи и показват, че си с ПКЯ - може и да не е проявена, но си го имай предвид.... защото това означава, че е възможно, не всеки МЦ да има О.
Инсулинът на гладно е висок и според мен си с ИР... и това, че спортуваш и поддържаш по-ниско тегло е добре, донякъде контролираш тази ИР.
Ако 17ОН прогестерон е направен точно на 3 ден от МЦ е висок ... трябва да изследваш и Андростендион и лекар ( Ендокринолог ) да прецени къде  е проблема.
Прогестеронът е малко нисък, трябва да е над 45nmol/l, за да е сигурно, че е имало О.... и да е изследван точно на 7 ден след О., когато е неговият пик. 21 ден от МЦ е пика на прогестерона при дължина  на МЦ 28 дни... при всички останали не е 21-ви ден от МЦ.

# 637
  • Мнения: 1 718
Денис, самоцитирам се с молба за мнение 🙏

Здравей,Денис,

Може ли коментар по движението на половите ми хормони. На 30г с опити за забременяване, МЦ 27-28 дни

1. На 3ти ден от МЦ


2. На 14 ден от МЦ (така ми е назначен, не е засичана ову този месец)

# 638
  • Мнения: 47
Здравей, Денис !

Може ли коментар и на моите изследвания Hands Pray
Пост номер 627.

Благодаря ти много Hug

# 639
  • Мнения: 57
Здравей Денис! Може ли мнение за изследванията ми? На 36 съм, с отстранена ЩЖ. на 3ти ден от Мц. На 21 ден от Мц. Тсх замомента е 0.886 на 75мг Еутирокс

# 640
  • Мнения: 12
Здравей,Денис Flowers Cherry Blossom ! Би ли могла да ми помогнеш с изследванията?Висок Dhea-S и тостестерон.Преди 3 месеца съм изследвала TSH ,беше в норма .Нямам ИР.Къде може да е проблема и какви изследвания да пусна още ?

# 641
  • Мнения: 898
Здравейте, и аз ще помоля за коментар:
Скрит текст:

*На 3ти ден от МЦ, на 31г. съм. Благодаря Heart Exl
Здравей!
ФСХ е висок и показва, че или има нещо, което пречи/потиска функцията на яйчниците или че има проблем с ЯР.
Не е страшно не се притеснявай ... може да имаш някъде ( при други  хормони) отклонения и това да рефлектира на ФСХ.
Провери и за дефицити - витамини и минерали... вит.Д, желязо, феритин, трансферин, ЖСК, хемоглобин ( тълкуват се заедно), В12, ФК, цинк, мед, селен... а всички базови хормони са посочени на 1 стр. на темата.
Благодаря, Денис, а какво точно означава "потисната функция" на яйчниците? Че проблема е в тях или извън тях (на ехограф са нормални).
Също и да попитам за тези антитела:

Нормално ли е да ги има в количество под границите, означават ли нещо, и влияят ли на функцията на щитовидната жлеза, когато са под тези стойности?

# 642
  • Мнения: 223
Здравейте, и аз ще помоля за коментар:
Скрит текст:

*На 3ти ден от МЦ, на 31г. съм. Благодаря Heart Exl
Здравей!
ФСХ е висок и показва, че или има нещо, което пречи/потиска функцията на яйчниците или че има проблем с ЯР.
Не е страшно не се притеснявай ... може да имаш някъде ( при други  хормони) отклонения и това да рефлектира на ФСХ.
Провери и за дефицити - витамини и минерали... вит.Д, желязо, феритин, трансферин, ЖСК, хемоглобин ( тълкуват се заедно), В12, ФК, цинк, мед, селен... а всички базови хормони са посочени на 1 стр. на темата.
Благодаря, Денис, а какво точно означава "потисната функция" на яйчниците? Че проблема е в тях или извън тях (на ехограф са нормални).
Също и да попитам за тези антитела:

Нормално ли е да ги има в количество под границите, означават ли нещо, и влияят ли на функцията на щитовидната жлеза, когато са под тези стойности?

Тези антитела е добре да са под зададените граници, защото ако са завишени, това означава че тялото атакува щитовидната жлеза, а това не е добре. Така като гледам, няма какво да ви притесняват те специално.

# 643
  • Мнения: 14
Здравейте,
На 31 години съм, с приятеля ми се опитваме от близо година за бебе и в крайна сметка реших да си пусна
Скрит текст:
хормини. Това, което ме притеснява е много високите нива на Инхибин. Четох разни неща в интернет, които ме притесниха. Може ли на нещо друго да се дължат тези толкова високи нива. Другата седмица при първа възможност ще запиша час за гинеколог. Реално преди месец и половина бях, но не се видя нищо притеснително на ехограф. Дали други изследвания биха помогнали да се разбере защо е толкова висок инхибина? Всичко е правено на 3ти ден от МЦ.

Здравей!
Може да е имало ЗФ, киста - добре е да те видят и на УЗ... макар, че Е2 е сравнително добре, ЛХ и ФСХ са добре, което показва че каквото и да има, търпи обратно развитие или е спряло да нараства.
Не е страшно, не се притеснявай.
АМХ е нисък и показва, че нещо просто е провокирало тези, по-високи нива на Инхибин В.
Ще чакам да споделиш какъв е проблема.


Здравей и много благодаря!
Днес ходих на преглед и не се установи нищо притеснително според доктора. Също каза да не се притесняваме щом другите хормони са добре. Препоръча ми да си пусна TSH и Прогестерон да се проследят и там нещата.

# 644
  • Мнения: 157
Здравейте! Може ли коментар на резултатите?

Общи условия

Активация на акаунт