Изследване на ХОРМОНИ – 24 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 40 779
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 362
Привет,
Да помоля за коментар и на моите излседвания. Правя ги профилактично всяка година, заради увеличена ЩЖ. Напоследък се оплаквам от косопад и силна тревожност. Благодаря предварително!

# 691
  • София
  • Мнения: 36 100
Привет,
Да помоля за коментар
Скрит текст:
и на моите излседвания. Правя ги профилактично всяка година, заради увеличена ЩЖ. Напоследък се оплаквам от косопад и силна тревожност. Благодаря предварително!
Здравей!
Добре са.
За косопад-а провери вит. Д, желязо, феритин, ЖСК, трансферин, хемоглобин ( тълкуват се заедно), цинк, мед, селен.
За силната тревожност - се консултирай с лекар... може да е и пост-ковид симптом, ако си боледувала ( в съчетание с този косопад)?!
Може да провериш също  Пролактин, Кортизол... Серотонин?! Започни да спортуваш - това често помага.

# 692
  • Мнения: 14 362
Благодаря, Денис!

# 693
  • София
  • Мнения: 36 100
Здравейте отново, може ли мнение по #682
Скрит текст:
Здравейте отново, дойде време да пусна прогестерона, а заедно с него беше назначено и TSH. Изследванията са правени на 21 ден от МЦ по препоръка на лекаря, а според теста за овулация също се падаше да е този ден (7 дена след положителен тест). Забелязвам, че и прогестерона е доста завишен, което малко ме притеснява на фона на високият инхибин от изследванията, които бяха направени в първата половина на същия МЦ. Лекарката тогава не видя нищо притеснително на ехографа. Може ли коментар и по тези резултати?

Здравей!
Прогестеронът е висок и може да показва, че е имало О.
Не е проблем, че е по-висок, но ако искаш отиди да те видят и на УЗ.
Прогестерон, на 7 ден след О. е добре да се пуска заедно с Е2 - по- точно се тълкува.
ТСХ е висок, добре е да се повтори заедно с Т3 и Т4... показва, предполагам, че си с Хипофункция на ЩЖ

ПП.
Ако няма бременност, ако е имало киста, напр. лутеинова + прогестерона, синтезиран от ЖТ, от ДФ, от който е имало О. този МЦ, това може да е причината за по-високите нива на Прогестерона ... това само като вариант, но дали е така, трябва преглед с УЗ.
На прегледа попитай и лекаря, каква е причината за тези по-високи нива?!

# 694
  • Мнения: 351

Здравейте може ли някой да ми разчете изсл. имам хяшимото пия Л-тироксин 75

# 695
  • София
  • Мнения: 36 100
Скрит текст:
Здравейте може ли някой да ми разчете изсл. имам хяшимото пия Л-тироксин 75
Здравей!
Добре са и дозата е добра в момента.

# 696
  • Мнения: 906
Здравейте! Изписаха ми Дуфастон за 10дни, х2 на ден от 10мг за предизвикване на цикъл. Преди време пак го пих заради същия проблем (но мисля, че беше х1 табл./5дни), но не ми помогна. Не знам сега как ще е, 5 дни вече го пия, но нямам някакви ефекти като подуване, овулация не съм имала на 100%. Възможно ли е по някаква причина да не се "усвоява"? И как мога да разбера така ли е? Изследване на прогестерон, ЛХ...? И кога?

# 697
  • Мнения: 14
Здравейте отново, може ли мнение по #682
Скрит текст:
Здравейте отново, дойде време да пусна прогестерона, а заедно с него беше назначено и TSH. Изследванията са правени на 21 ден от МЦ по препоръка на лекаря, а според теста за овулация също се падаше да е този ден (7 дена след положителен тест). Забелязвам, че и прогестерона е доста завишен, което малко ме притеснява на фона на високият инхибин от изследванията, които бяха направени в първата половина на същия МЦ. Лекарката тогава не видя нищо притеснително на ехографа. Може ли коментар и по тези резултати?

Здравей!
Прогестеронът е висок и може да показва, че е имало О.
Не е проблем, че е по-висок, но ако искаш отиди да те видят и на УЗ.
Прогестерон, на 7 ден след О. е добре да се пуска заедно с Е2 - по- точно се тълкува.
ТСХ е висок, добре е да се повтори заедно с Т3 и Т4... показва, предполагам, че си с Хипофункция на ЩЖ

ПП.
Ако няма бременност, ако е имало киста, напр. лутеинова + прогестерона, синтезиран от ЖТ, от ДФ, от който е имало О. този МЦ, това може да е причината за по-високите нива на Прогестерона ... това само като вариант, но дали е така, трябва преглед с УЗ.
На прегледа попитай и лекаря, каква е причината за тези по-високи нива?!

Благодаря, Денис.
Всъщност днес бях на преглед, като докторката каза, че според нея няма нищо притеснително относно високия прогестерон.
Относно TSH, често пускам и винаги е било под две, предполагам че нещо временно се случва, Тези изследвания са от преди 2 месеца, където струва ми се, че са в норма. Другия месец ще го повторя отново

# 698
  • Мнения: 398
Здравейте,
моля за помощ за преглед на резултати, правени на 3 ден, на 40 г. съм. Притеснява ме АМХ,
тъй като от 3 месеца правим опити, засега неуспешни.
TSH 1,812    \ 0,38-4,31\
FT4 15,62      \10,6 - 21\

Последна редакция: ср, 03 авг 2022, 10:34 от Mishe333

# 699
  • Мнения: 1
Здравейте, ще помоля за коментар и на моите изследвания. На 19 години съм и имам нередовен менструален цикъл в интервали 45+ дни. Ходих на гинеколог и на ехографа се видяха поликистозни яйчници. Назначиха ми хормонални изследвания, прогестерона е изследван на 22-ри ден от цикъла с недоказана овулация като на 13-ти ден от цикъла се виждаше 18 мм доминантен фоликул, нямам представа в кой ден точно е била овулацията, нито дали е имало такава. Само да отбележа, че този път дължината на цикъла ми беше в норми- 32 дни. Останалите хормони са направени на 3-ти ден от цикъла. Моля за коментар. Благодаря предварително!

# 700
  • Мнения: 2 136
Много искам да благодаря на Денис за насоките за справяне с косопада. Както писах още преди месец някъде косопадът драстично намаля и към днешна дата напълно спря. Благодаря още веднъж! Мнението ми в темата е номер 619. Там са изследванията, направени на 3ти ден от МЦ като търсехме причина за косопад, но и използвахме да ги видим как са, тъй като целим бременност.

Сега малък въпрос имам за прогестерона, изследван 7 дни след предполагаема овулация на същия МЦ. Та той е със стойност 34.30 nmol/l (реф.5.82- 75.9). Според вас нисък ли е този прогестерон?


П.с. Редактирам се, тъй като мнението ми е последно. Ще приемем прогестерон по схема. За мен не е нещо ново. И предишните пъти при започване на опити така ми го бяха изписали.

Последна редакция: пт, 05 авг 2022, 15:37 от Jupiter sea

# 701
  • София
  • Мнения: 36 100
Здравейте! Изписаха ми Дуфастон за 10дни, х2 на ден от 10мг за предизвикване на цикъл. Преди време пак го пих
Скрит текст:
заради същия проблем (но мисля, че беше х1 табл./5дни), но не ми помогна. Не знам сега как ще е, 5 дни вече го пия, но нямам някакви ефекти като подуване, овулация не съм имала на 100%. Възможно ли е по някаква причина да не се "усвоява"? И как мога да разбера така ли е? Изследване на прогестерон, ЛХ...? И кога?
Здравей!
Не може да не се усвоява Дуфастонът.
Възможно е схемата на прием  и /или дозата, да не са били много подхощящи за твоя случай.
Обсъди това с лекаря.
Потърсете причината за липсата на М. и нея лекувайте ... това е по-правилния подход.


Скрит текст:
Здравейте отново, може ли мнение по #682
Скрит текст:
Здравейте отново, дойде време да пусна прогестерона, а заедно с него беше назначено и TSH. Изследванията са правени на 21 ден от МЦ по препоръка на лекаря, а според теста за овулация също се падаше да е този ден (7 дена след положителен тест). Забелязвам, че и прогестерона е доста завишен, което малко ме притеснява на фона на високият инхибин от изследванията, които бяха направени в първата половина на същия МЦ. Лекарката тогава не видя нищо притеснително на ехографа. Може ли коментар и по тези резултати?

Здравей!
Прогестеронът е висок и може да показва, че е имало О.
Не е проблем, че е по-висок, но ако искаш отиди да те видят и на УЗ.
Прогестерон, на 7 ден след О. е добре да се пуска заедно с Е2 - по- точно се тълкува.
ТСХ е висок, добре е да се повтори заедно с Т3 и Т4... показва, предполагам, че си с Хипофункция на ЩЖ

ПП.
Ако няма бременност, ако е имало киста, напр. лутеинова + прогестерона, синтезиран от ЖТ, от ДФ, от който е имало О. този МЦ, това може да е причината за по-високите нива на Прогестерона ... това само като вариант, но дали е така, трябва преглед с УЗ.
На прегледа попитай и лекаря, каква е причината за тези по-високи нива?!

Благодаря, Денис.
Всъщност днес бях на преглед, като докторката каза, че според нея няма нищо притеснително относно високия прогестерон.
Относно TSH, често пускам и винаги е било под две, предполагам че нещо временно се случва, Тези изследвания са от преди 2 месеца, където струва ми се, че са в норма. Другия месец ще го повторя отново
Скрит текст:
Тук Хормоните на ЩЖ са добре, дано да е било нещо инцидентно... или да е станало чудото Simple Smile
Имаше ли ЖТ, размери? Какво се видя на УЗ?


Здравейте,
моля за помощ за преглед на резултати, правени на 3 ден, на 40 г. съм. Притеснява ме АМХ,
Скрит текст:
тъй като от 3 месеца правим опити, засега неуспешни.
TSH 1,812    \ 0,38-4,31\
FT4 15,62      \10,6 - 21\
Здравей!
За годините ти, АМХ и Инхибин В,  са сравнително добре - показват, че ЯР намалява... но, шанс има.
Провери за всички възможно дефицити и ако има такива, ги попълни, защото това повлиява много добре тези два хормона.
Е2 ти е малко висок... следи го, може да е инцидент.
Дефицити - вит. Д, Желязо, Феритин, ЖСК, Трансферин, Хемоглобин (тълкуват се заедно), В12, ФК, Хомоцистеин ( ако там има проблем да се коригира), цинк, мед, селен...

Последна редакция: пт, 05 авг 2022, 16:01 от denis.

# 702
  • Мнения: 709
Здравейте. На 41 години съм, правих изследвания на 8 ден от цикъла. Може ли коментар? Благодаря!

# 703
  • Мнения: 391
Денис, искам да попитам и аз за АМХ - на 38 съм, изследвах го през май месец стойността беше 1.930, реф 0.147 - 7.490 в Бодимед са правени. Инхибин стойност 52. Нямам СПКЯ.

 Благодаря предварително!

# 704
  • София
  • Мнения: 36 100
Здравейте. На 41 години съм, правих изследвания на 8 ден от цикъла. Може ли коментар? Благодаря!
Скрит текст:
Здравей!
Добре са

Общи условия

Активация на акаунт