Тема № 25 - "Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено"

  • 26 174
  • 444
  •   1
Отговори
# 75
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 734
https://divident.eu/4704/uchenicite-ot-5-do-12-klas-v-starozagor … jn-ot-ponedelnik/
http://pmgsz.org/
Стара Загора чакаме заповед явно, ПМГ се позовават на някаква, но не успях да я намеря.
За града вчера е плашеща заболеваемостта  Sad

# 76
  • Мнения: X
Започвам да си мисля, че това е специален вирус, при който изпокапват само децата и учителите... Как пйк не чух една друга сфера, която да буксува и да се вълнува толкова или през месец да спира да работи... Не се ли изчерпа този отвратителен експеримент с образованието???
Нали? И то само в определени училища е масовият мор, другаде няма чак такива проблеми извън нормалните за сезона.
За експеримента с образованието: ще се изчерпи тогава, когато нашите управляващи спрат автопилота, на който са в момента. Още не са зацепили, че наративът с "мерките" умира. Но това е нормално, при нас всичко пристига с няколко месеца закъснение.

# 77
  • Мнения: 387

аз не виждам какво решение ви се налага да взимате? И за двете си деца имате опция да ги държите вкъщи, както и да тръгнат, и да - едното по график му се пада да ходи, а другото не. Ако искате пълна изолация, просто си ги оставете вкъщи. Колкото и да плюете 73то(аз също смятам, че директорът не е от най... активните видимо), със сигурност се наблюдава следното - той информация НЕ пуска, преди официално да му е сведено от МОН или РЗИ. За което не виждам защо може да бъде обвиняван. Съобщение в школо има от 17:54 снощи, четвъртък. Смятам, че съвсем навреме си е това - 3 дни преди понеделник.

Не искам пълна изолация.
Именно трябва да реша дали да задържа и другото дете, в неговото училище поне делене на децата няма. Просто си сравнявам и правя паралел, как в едно училище нещата вървят прилично, макар и в пандемия, а в друго водят война с учениците си. Освен това, точно тази комуникация е на ниво класен ръководител. Дори не е на ниво директор, аз от него чакам отговор на имейл от преди НГ - няма и да дочакам, знам.
Проблемът е в това, че 12 клас остават онлайн, а в това училище отказват поставяне на оценки онлайн. Това означава седмица без възможност за оценяване. Ако останат на ротация, автоматично съкращават времето за поставяне на текущи оценки на половина. От три месеца-на месец и половина, грубо казано. Ако ги затворят и март месец, с пророкуваната трета вълна, проблемът "текущи оценки" става брутален.
Не държа да ми отговаряте винаги и да ме цитирате (особено след като е на заяждане, вместо да се обсъди конкретен казус нормално), след като прекрасно знаем, че в конкретното училище сме на късмет-едни набори са късметлии, други са с прекрасни къси клечки и няма как да слагаме под общ знаменател всичко. Радвам се, че при вас нещата текат гладко. Да, огромен проблем за нас ще е, ако след посещение на училище присъствено, едното дете донесе вируса у нас и точно, когато другото започне присъствено, може да се окаже карантинирано за пореден път. Защото тук вече имаме да закърпим едни 3 месеца време, в което трябва да се случват много неща за 12 клас. Ако беше 11 или 10 клас, нямаше да ми пука въобще, както дойде-така. Та има значение и кой точно клас са децата ни. 12 клас приключват май месец, април са първите предварителни изпити за някои. Имат на разположение февруари и март. 10 клас могат да си веят гащите до март и април да си правят присъствените тестове на воля. Те имат да учат до юни, де що е време е пред тях.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 11:49 от 705966

# 78
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох, обърках се, признавам!
Не беше ли проблем това, че се настоява 12 клас да е присъствено? Сега излиза, че проблемът е в ДО за седмица на 12 клас? Grinning

# 79
  • Мнения: 387
Ох, обърках се, признавам!
Не беше ли проблем това, че се настоява 12 клас да е присъствено? Сега излиза, че проблемът е в ДО за седмица на 12 клас? Grinning

Проблем е, че настояват за присъствено изпитване. А няма време за такова с липсата на присъствено обучение. Дали ще е една седмица не знаем. Аз само споделих, вие го превърнахте в световен проблем, та да се обяснявам. Ми не е световен, на конкретните 12 класове е, ще слагат пак на онче-бонче оценки на финала и така.
Наясно съм, че с настройката ви на заяждане с мен, защото не кореспондира нашият проблем с вашето ежедневие, все такъв прочит грешен ще имате, ама аз съм доволна като цяло-вижда му се края.
ПП. Още с включването ми в темата обясних, че проблем не е нито ДО, нито ПО, а липсата на текущи оценки при нас. Декември, при все още налично ДО, отказаха и малкото планирани изпитвания, заканително и на инат. От там всичко тръгна лавинообразно. Първи срок приключиха точно на онче-бонче, извадиха се някакви оценки, неясно на какво, слагани със задна дата едва ли не все едно са били от октомври.

# 80
  • Мнения: 1 032
705966, то освен учителите и директорът, явно и ние сме ви криви. Не се заяждам, а обяснявам, как говорите неистини конкретно в случая - мрънкате, че не знаете дали ще тръгват, а има съобщение до всички. Сега пък едното ще донесе вирус - ами то във всяко семейство е така. Във всяко. И има много други хора с деца като вас - едното да се пада в клас, а другото вкъщи. Не знам как си представяте живота на голямото ви дете само след няколко месеца - в чужбина или тук, ама да знаете, че там още по-малко става по личните желания на всеки. От цяла Европа при нас е най-голяма свободия, така че й се порадвайте, преди на детето да му се наложи да прави, каквото му кажат, а не вие да избирате вместо него...

# 81
  • Мнения: 387
Съвсем друго съм споделила. Нямам яснота как да тръгне моето дете. Нямаме попълнена декларация за съгласие за тестване. И никой не ми казва как да тръгне - да попълня ли, на кого да я изпратя и т.н. Сега имат още седмица време да мислят дали да ми отговорят какво да предприема.
За мое огромно съжаление, последното, което трябваше да взема аз като решение вместо нея бе в 10 клас. И не го направих. От там насетне - свирено.
За какви лични желания говорим тук обаче, не ми е ясно.
ПП. В Школо нямам от това училище нищо. Имам само от другото. Може да са ни изпуснали.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 12:46 от 705966

# 82
  • Мнения: 1 032
Съвсем друго съм споделила. Нямам яснота как да тръгне моето дете. Нямаме попълнена декларация за съгласие за тестване. И никой не ми казва как да тръгне - да попълня ли, на кого да я изпратя и т.н. Сега имат още седмица време да мислят дали да ми отговорят какво да предприема.

на класната се праща декларацията...

# 83
  • Мнения: 387
Пуснала съм имейл.....До края на другата седмица ще чакам отговор, или поне да даде знак, че е получено нещо.

# 84
  • София
  • Мнения: 12 513
Декларацията може да се пусне на класната в Школо. И "детето" да си я носи първия ден, нищо сложно няма, че чак в проблем да го превръщаме.

# 85
  • Мнения: 1 451

Сега ваканцията свършва и половината деца се връщат присъствено. Ще видим докъде ще я докараме.

Ще скочат рязко бройките. И сега катерим пика на вълната с Омикрона. Дана поне продължат с ротация, поне да не ги събират всички накуп.

# 86
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 68
Здравейте, синът ми е 5-ти клас и ще бъде втора смяна, но дистанционно. Преди, класният му ръководител ми се е обаждал, със забележка, че не присъства в часовете и е насъбрал много лоши оценки(двойки, тройки) и забележки и има шанс, ако не се промени, да не завърши 5-ти клас. Според мен учителят просто ме е наплашил, но моля ви, ако имате някакви предложения как да накарам синът ми да се включва в часовете, ще съм ви благодарна, наистина.

# 87
  • София
  • Мнения: 12 513

Сега ваканцията свършва и половината деца се връщат присъствено. Ще видим докъде ще я докараме.

Ще скочат рязко бройките. И сега катерим пика на вълната с Омикрона. Дана поне продължат с ротация, поне да не ги събират всички накуп.
Дамм, много е важно да е празна стаята на втория етаж, нищо, че в стаята на първия пак са си 30-тина човека. Велико нещо е тази ротация, няма спор.

# 88
  • Мнения: 3 945
Във Варна следващата седмица на ДО ще са само част от гимназистите, т.е до 7 клас всички ще са налични и дори няма да има празни стаи Simple Smile, а ще се учи на две смени дори

# 89
  • София
  • Мнения: 2 012
Доколко е полезна ротацията зависи и от училището. В нашето има смисъл. Вместо да се ръгат в коридорите и по лавките по 1000 души на смяна, ще са по 500. Все е нещо.

Общи условия

Активация на акаунт