Американски колеж - двадесет и пета тема

  • 55 804
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 984
Благодаря, ще видя какво предлагат за тази година.
За часовете, да, наистина не са удобни за родители на стандартно работно време. Аз имах късмет да съм по майчинство, но около мен познати правеха какви ли не схеми.

# 691
  • Мнения: 19 368
Може  ли разяснение за допълнителните предмети, които трябва да се изберат за девети клас. В писмото пише, че единият предмет ще се учи и двата срока, а другият само единия срок. Въпросът ми е два предмета ли трябва да се изберат, или английският вече е избран от училището по дифолт? Защото на срещата са казали, че има предвидени два часа повече английски от заложените от МОН.

# 692
  • Мнения: 110
Може  ли разяснение за допълнителните предмети, които трябва да се изберат за девети клас. В писмото пише, че единият предмет ще се учи и двата срока, а другият само единия срок. Въпросът ми е два предмета ли трябва да се изберат, или английският вече е избран от училището по дифолт? Защото на срещата са казали, че има предвидени два часа повече английски от заложените от МОН.
Двата часа английски вече са избрани не се включват в тази сметка. От допълнителните предмети трябва да се изберат два - единият ще се учи двата срока, а другият - само единия.

# 693
  • Мнения: 19 368
Супер, благодаря!
И сега следващият въпрос е какво учат по тези два допълнителни предмета?
Упражняват вече взет материал или надграждат?

# 694
  • софия
  • Мнения: 25 959
Моята избра втори език за двата срока. Надявам се, че ѝ помага. Езикът беше съвсем нов за нея тази година.
Втория срок е с БЕЛ. Първия не помня какво беше, възможно е да е било пак БЕЛ. Сега съжалява. Първо мислехме да е мат, но да не вземе нещо да се претруди. Иначе е доволна и ѝ помага, и не я натоварва допълнително, просто упражняват. Казва, че като материал са малко по-напред в сравнение с другите часове за техния клас.

# 695
  • София
  • Мнения: 6 223
И моята в 9 клас избра вторият ЧЕ, който беше съвсем нов. Аз на РС питах госпожата по АЕ има ли нужда още английски да слагаме и тя ми отговори категорично НЕ ( за моето дете). Не помня какъв друг предмет избра. Объркват ми се с елективите от тази година.

# 696
  • софия
  • Мнения: 5 011
Аз вече съм казвала, но да си кажа - навсякъде където можеше избра чуждият език. Упражняват езика, четат текстове, правят по някоя и друга задача повече. С една дума затвърждават и вървят напред като лексика. Преди няколко месеца прави тест за определяне на нивото и е по-високо от заложеното по програма на МОН. Започна от нулата.
Малко е трудно да си го представите как се случва, но работят с групиране на желанията. Първо по втори чужд език ги прегрупират в различен състав от класа им. А в допълнитените часове са трета по състав група. При добър учител, отговорно отношение и съвестна работа резултата се вижда. Досега не е ходело хлапето на курсове, всичко е от колежа. Започна преди два месеца курс, за да трупа повече, защото училището свършва, отваря и се време и може да си го позволи.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 902
Поздравления за всички дванадесетокласници и техните родители Simple Smile
ДЗИ-тата свършиха, и довечера е Вечерята, нали? Пуснете някоя снимка, моля Simple Smile

Попътен вятър на младежите и девойките, много сбъднати мечти и успехи!

пп- Не ни напускайте групата, моля. Безценни сте със съветите си

# 698
  • София
  • Мнения: 5 068
Благодаря,  molive!

На вечерята родителите няма да бъдем, дано от колежа да има организация и да направят и предоставят снимки.

# 699
  • софия
  • Мнения: 25 959
Присъединявам се към пожеланията Simple Smile Да са здрави, живеят и се реализират в по-нормален свят!
С нетърпение чакам понеделник. Да видим кой ще е почетен гост. Всеки път, когато гледам церемонията, се разплаквам на речта на зрелостника и хвърлянето на шапките все едно мрън завършва. От сега съм я предупредила, че за нея ще рева.

# 700
  • Мнения: 614
Аз ревах на церемонията преди 2 години. Моето не беше прието в 7 клас и аз такъв рев ударих като гледах онези прекрасни деца. Мислех си, че няма да я видя с тога и шапка. Сега вече е в Колежа, та има някакъв шанс😄

Zvanche,
2025 ще си купим бутилка вино, кутия салфетки и ще си циврим цузамен пред Колежа😄

# 701
  • софия
  • Мнения: 25 959
Рали, на поляната ще бъдем и тайно ще ги снимаме без фокус.

Абитуриентите готови ли са? Тоалети, почерпка, коли? Родителите?

# 702
  • Мнения: 8 229
Раздаването на дипломите е с родители, нали все пак трябва да си видим безценните с тога и шапка Wink И после да снимаме хвърлянето на шапките на поляната. 
Вечерята си е само за тях с учителите. Техен си момент на пораснали. Simple Smile

# 703
  • София
  • Мнения: 9 563
Раздаването на дипломите е в понеделник. Стискайте палци за слънчево време Simple Smile

Не мога да повярвам, че свърши. Малко ми е тъжно. Колежът ще липсва на моята девойка.
А живот и здраве след една година може да имам още една колежанка Simple Smile

# 704
  • Мнения: 818
На добър час и попътен вятър пожелавам и аз на порастналите ви деца! ❤

Общи условия

Активация на акаунт