Американски колеж - двадесет и пета тема

  • 55 733
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • софия
  • Мнения: 25 809
Вчера имаше мюзикъл. Днес не са го е видели.
Дочух и аз от очевидци, че вчера малко е имало прекаляване. На Шипка ми се стори, че не беше така.

# 736
  • София
  • Мнения: 18 180
Вероятно е бил на мюзикъла, сигурно дъщеря му е участвала. И какво значи, Амели, че не е прекалил, с 15 охранители в училище..Само той ли (независимо дали у нас или по света) заема/е заемал такъв пост, само той ли има деца, които участват в нещо? Иначе и  на мен ми го разказа очевидец, приятелка с дете в Колежа, та  съм сигурна, че не е преувеличила.

# 737
  • Мнения: 5 944
А каква вина има АК за това?

# 738
  • София
  • Мнения: 18 180
А кой е казал, че АК има вина?Rolling Eyes

# 739
  • Мнения: 5 944
Ами не знам, така прозвуча.
А селските изпълнения на "новите съседи" дори не следва да ни изненадват.
Преди децата на Плевнелиев ходеха с 3 джипа на училище в СС.

# 740
  • София
  • Мнения: 18 180
Ми може и така да ти е  прозвучало на теб, но аз нищо подобно не съм казала/намекнала.
Скрит текст:
Целият ми пост беше израз на възмущение от делата на Кирчо ( и щеше да е същият за всяко едно училище, на чиято територия той се прояви) и пълното несъответствие  между  обещанията му и последващите действия. Някак си не ми изглежда  нормално на територията на гимназия да претърсват залата пред погледа на ученици, учители, родители, гости непосредствено преди представлението. Не знам, да го правят, щом е нужно, но по-рано и по-дискретно.

# 741
  • Мнения: 5 944
Е добре де. Разбрахме се. На едно мнение сме.
Некадърни са си и толкоз.

# 742
  • софия
  • Мнения: 5 001
А пък аз смятам, че това изобщо не трябва да бъде тема на обсъждане. В това училище учи едно дете, чиито родител, заради  определени съображение трябва да живее с определени условия и решения. Ако кажете, че човекът се е държал грубо с останалата публика, участници и организатори, това е друго нещо. Но не вярвам да е било така.

А относно изброяваето на охрана и сие, отдавна не вярвам на медии, защото знам как се генерират статии и репортажи.

П.П - аха - прочетох линк с инфо от вечерта - толкова тенденциочно и побутващо към скандал, че нямам думи.
Само ще ви кажа, че не е вярно, че е абсолютно забранено влизането с кола в колежа . При необходимист се издава пас, диктува се номер и се влиза в кампуса. Аз съм влизала, а съм никой. От тук нататък си помислете колко да вярвате на написаното и колко ви влияе тонът на напсаното. Защото аз като информация не намирам нищо скандално. Премиер - охрана. Толкова.

Да се пишат сензационни текстове ок, но да се четат, разцъкват като "ауууу, как може" и да се  "купуват" за чиста истина не е ок.

# 743
  • софия
  • Мнения: 25 809
Намерих го и аз. Очевидецът каза, че голяма част от описаното не е било така. Лекинко са преувеличили. Най-малкото частта с колите всички знаем, че не е така.

# 744
  • Мнения: 5 944
Амели, пресилено е това с охраната. Но НСО са си зле принципно. И са като слон в стъкларски магазин.
Проблемът е по-скоро между декларацията на Петков преди изборите в тази насока и сега случващото се. Защото за същото поведение критикуваха предходните (не съм им фен), но и те станаха като тях.
Иначе жълтури дори не искам да коментирам.

# 745
  • софия
  • Мнения: 5 001
Да, да, Фенси, аз съм съгласна с теб (очевидно и с останалите) за разминаването с декларацията, но също така знам (по съсем странични пътища), че това не заивиси от него. Просто му се казва, че трябва да бъде охраняван и той няма, не може да промени това.
Но и по тази тема не искам да говоря, защото не е съществена за училището и няма да доведе до никъде.
Моето негодувание беше в преувеличаването и купуването за чиста монета. 
Замислих се как бих се чуствала ако съм там - вероятно шях да наблюдавам с инетрес действията, но надали бих се чувствала пренебрегната, обидена и каквото ое там се вменява в "статията". Вероятно е така, защото познавам средата (и физически и като емоционален заряд) и знам,  че нищо от написаното не е съвсем така и "видях" преувеличеното и просто казах, че не ми се връзва.

Никой няма полза от разглеждането на преувеличената версия. А пък като се махне преувеличението и възмущението, изведнъж "новината" няма какво толкова да каже и спира да е новина.  (всъщност това е всичко, което исках да кажа)

# 746
  • София
  • Мнения: 600
Ами не знам, така прозвуча.
А селските изпълнения на "новите съседи" дори не следва да ни изненадват.
Преди децата на Плевнелиев ходеха с 3 джипа на училище в СС.
За детето на Плевнелиев не съм сигурна, че е ходило с джип в СС, редовно си фигурираше в списъка на училищните автобуси. Затова пък джиповете на В.Златев редовно задръсваха уличките покрай училището (не че той се е появявал някога там). Добре, че в последните години се преместиха някъде на друго място.

# 747
  • София
  • Мнения: 5 054
Акцентът съвсем се отклони от училището. Време е за нова тема. Има ли желаещ да я направи?

# 748
  • софия
  • Мнения: 25 809
Ако никой не го направи, мога да пусно нова тема в понеделник сутрин, когато ще съм на компютър.

# 749
  • Мнения: 5 944
Ами не знам, така прозвуча.
А селските изпълнения на "новите съседи" дори не следва да ни изненадват.
Преди децата на Плевнелиев ходеха с 3 джипа на училище в СС.
За детето на Плевнелиев не съм сигурна, че е ходило с джип в СС, редовно си фигурираше в списъка на училищните автобуси. Затова пък джиповете на В.Златев редовно задръсваха уличките покрай училището (не че той се е появявал някога там). Добре, че в последните години се преместиха някъде на друго място.

Аз съм сигурна. Вярвам на очите си все пак. Не само за едно. А това, че фигурира в списъците нищо не значи.

Общи условия

Активация на акаунт