Отговори
# 15
  • Мнения: 31 181
Харесвам и много нося бижута. Имам и големи, и малки.

# 16
  • България
  • Мнения: 6 211
Добре дошли в новата тема, момичета!
Да продължим дискусията от предишна тема - какви пръстени и изобщо бижута харесвате и носите?[/b]
На 49 години съм и обичам да нося големи пръстени и бижута.
Заради алергия към металите се ограничавам до злато и сребро, но пък не се лишавам от гердани върху поло.
И мислех, че отдавна сме в 21 век, би трябвало възрастта да не е фактор за дължината на полата или големината на деколтето. Пиша го, като човек, който е носил много късо, с пълното съзнание, че е вулгарно донякъде.
И се чудя, сами ли си правите снимки на разни части, не ми се получи много, но пък пръстените ми се виждат. Grinning

# 17
  • Мнения: 7 265
Аз имам само златни бижута, много обичам и постоянно нося. И перли. И хубави часовници.

# 18
  • Мнения: 332
Имам смарт часовник. Не очаках да свикна с него, но вече е като сраснал с мен. Друго обаче не мога да нося по китките си.

# 19
  • Мнения: 4 514
Нова тема, юхууу 🥳

Обожавам масивни пръстени, но на други хора. Аз въобще пръстени имам 2-3, рядко слагам по някой. Имам брачна халка, макар да не сме подписали официално, но и нея не нося. Въобще с пръстени и гривни по-трудно свиквам, отколкото с колиета и обеци. Напоследък все по-често се заглеждам и в брошки.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Харесвам малки и изящни бижута в класически стил със скъпоценни камъни.
Предпочитам бяло злато или сребро .
Заради мургавите сънароднички съм резервирана към едри бижута от жълто злато.
Брошки имам, но не нося, все не мога да им намеря правилното място.
Днес в съда една дама се загледа в ръцете ми и се замислих дали не чете същата тема. Grinning

# 21
  • Мнения: 238
46-годишната ми ръка с любимия ми цветен часовник и любимия ми сравнително голям сребърен пръстен, подарък за годишнина от сватбата:




И на 80 да бях, пак щях да си ги нося с кеф, защото ги възприемам като част от себе си, като елементи от житейската ми история и личността ми.

Гениалният философ Маклуън още преди 60 години е казал, че това, което можем да контролираме (в случая - избора на дрехи и бижута), е разширение на личността ни, тоест - част от Аз-а.

А и все пак живеем във време, когато правото на себеизразяване и себеопределяне се счита за по-висше от всичко свято, в което са вярвали предците ни. Човек вече може дори свободно да избере пола си, без някой да се впечатли или възмути, та какво остава за доста по-второстепенните дрехи и аксесоари.

# 22
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Savova, на мен ми е безкрайно интересен коментарът на твоя златар! Моля!

Пръстени конкретно обичам изчистени, основно тип халка, но по- масивни и дебели. И тъй като наистина привличат вниманието към ръцете, важно ми е и ноктите да са хубаво оформени и в добър вид. Не говоря задължително за маникюр с поставен цветен лак на него.
Абсолютно съгласна, ТиЛи!


По темата за бижутата не бих могла да се включа пълноценно. Харесват ми на хората, но по себе си не понасям почти нищо. Преди доста години, когато се омъжих, реших че ще си нося брачната халка редовно. Ами непрекъснато я свалях и забравях къде ли не (по бюрото, на мивката в тоалетната и т.н.).

На мен ми харесва, когато бижутата са пропорционални на лицето което ги носи. Например  високите и/или по - едри дами изглеждат хармонично с по -едри бижута и обратно - миньончетата с нещо по - фино.
Като разбира се това не е постулат издялан в каменна плоча Simple Smile

Абсолютно съм съгласна с теб, че физиката и стила на една жена определят размера на бижутата и дори кои метали/материали и стоят по-органично и естествено!

Пепси, ти ще ме разбереш най-добре Wink Прясно омъжена се озовавам на сватбено "пътешествие" и ми се налага да нося и халка и годежен пръстен. И разбира се ме изнервят. И един ден ММ установява, че ги няма на ръката ми, което аз разбира се дори не бях забелязала. И прави грандиозна драма от това Grinning И почваме да реконструираме предния ден, че да разберем къде да ги търсим и установяваме, че най-вероятно са на мивката в тоалетната на ресторанта. Тук аз вече се сбогувах и с халката и с годежния Grinning Grinning Но ММ, воден от един светъл американски оптимизъм и вяра в хората и светлото бъдеще на брака си се обади на мениджъра. И се оказа, че чистачката на кенефа, простата мексиканска женица, чиято годишна заплата не би могла да ги купи тези пръстени ги намерила и върнала. Та ходих да я прегърна и да и благодаря и да и оставя някой лев да се почерпи за наше здраве Grinning Grinning Grinning
Та така, ако ще си оставяте диамантите в тоалетната гледайте да е в страна със здрави морални устои Wink

Магни! Ама нашите баби са носили ръкавици целогодишно Wink Т.е. вашите баби са носили, щото моите бяха мили и отрудени селски жени, които ползваха само свинска мас с невен за рани от косенето, но съм чела, че всяка уважаваща себе си гражданка си мажела ръцете преди лягане, слагала си памучните ръкавички и така спяла, за да има поддържани ръце. Аз чак дотам не стигам, макар, че понякога спя с чорапи в името на поддържаните си пети, но пък плескам по ръцете си Третиноин и други ретинолови серуми и мажа със слънцезащитни лосиони вместо крем за ръце. Не, че старческите ми петна се трогват много, но все си мисля, че можеше да е много по-зле без тези нежни грижи Grinning

Едно единствено нещо нося непрекъснато - спортен часовник, про модел, с размерите на Антарктида!

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 17:17 от Agent Provocateur

# 23
  • Мнения: 332
Аз диаманти не искам, но вече съм избрала мойсанит. Обичам блестащи камъни и скоро поручих подарък мечтани обици.

# 24
  • Мнения: 447
И аз харесвам малки бижута,другата ми страст са очила и часовници( напоследък обаче съм само със спортен)

# 25
  • Мнения: 39 330
Ето моята сбръчкана ръка. Снимката не е от сега.

# 26
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Това са най-носените ми пръстени.
Скрит текст:
Халката избрах при златар от каталог, но човекът направи каквото си може.

А този  часовник  е подарък от араби . Никога не бих си го купила, но го приемам като израз на вкуса на друга култура и си го нося с кеф вече повече от 10 години. Камъните са тъмнокафеви.
Скрит текст:

# 27
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Само тези два пръстена нося на моята 47 годишна ръка: 😁



Предният ми е за годежа. Харесвам на себе си нежни и фини бижута. Ежедневно слагам само обици, тези пръстени и венчалната халка.
На другите харесвам всякакви бижута.
Не нося часовник много отдавна. 😀

# 28
  • Мнения: 5 674
Я вижте как една забележка раздвижи темата, че и неписали потребители се включиха и показаха.
Понеже с нищо ново не мога да се включа да покажа снимка от звездните компромати, която ме зарадва. За НГ детето си купи такова палто, а не очаквах да има и популярни фенки с много по-висок бюджет.

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 20:42 от NOVA NADEJDA

# 29
  • Мнения: 611
Хубави палто.

По въпроса за забележките - в тази тема неуместни забележки, прекъсващи иначе приятното "бъбрене", не липсват.
Мисля, че не случайно някои симпатични и интелигентни момичета, които пишеха тук - се оттеглиха. Лично мнение.

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 21:32 от Sweta

Общи условия

Активация на акаунт