От съвместно спане към кошарата - съвети?

  • 1 609
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!

Бебето ми е на 9 месеца и заспива на гърда. Преди да трябваше да сложа матрака на най-долното ниво на кошарата, можех да го приспя и оставя там да спи поне за една дрямка и първата част от нощта. Сега не само ми е тежък вече, но и не мога толкова ниско да се наведа леко без той да се събуди. Съответно спим на спалнята.

Предложения как да го приуча към креватчето му? Да поясня, че е много буен, там не лежи спокойно (за игра или не) и или не плаче (спи), или е вой до небесата.

Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 097
Закъсняли сте.
Или с рев или при вас, друг начин няма.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 363
И двете ми деца са спали до мен до към 2-3 годишна възраст, когато ги научих да спят отделно. Нямаше драма. А за бебе...
Ако не можеш да сваляш преградата вечер, така че да ти е по-лесно да го оставиш, за друго не се сещам.

# 3
  • Мнения: X
Закъсняли сте.
Или с рев или при вас, друг начин няма.

Наясно съм, че ще има протест, но не искам да го оставя там една вечер просто и да изляза от стаята. Имах предвид нещо различна идея от тази, която някой да е чувал, пробвал. Например по-рано преместване преди да заспи напълно (не проработи при нас).
И двете ми деца са спали до мен до към 2-3 годишна възраст, когато ги научих да спят отделно. Нямаше драма. А за бебе...
Ако не можеш да сваляш преградата вечер, така че да ти е по-лесно да го оставиш, за друго не се сещам.
Искаш да кажеш за бебе няма шанс без драма или? Как ги приучи, ако мога да попитам? Той спи сам, въпросът е самото заспиване.

# 4
  • Мнения: 1 580
Никой не се отказва от хубавото, особено бебетата. Като цяло, да, няма шанс за без драма.
Според мен проблемът е в асоциацията за заспиване, а не, че спи леко.
За да се оправи сънят на дъщеря ми я отбих. А тя спеше чрез по-голямата част от бебешкия период нощно време дори сравнително добре.
Ако не искате да отбивате, може да пробвате и работа с консултант по сън.

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 23:24 от Threemafan

# 5
  • Мнения: 12 760
Сложете го в креватчето и пробвайте да му пеете. Знам такъв случай, когато се получи. След като сега заспива на гърда, значи е добре да се пробва човекът без гърдите - таткото, за да не се дразни бебето.

# 6
  • Мнения: X
Никой не се отказва от хубавото, особено бебетата. Като цяло, да, няма шанс за без драма.
Според мен проблемът е в асоциацията за заспиване, а не, че спи леко.
За да се оправи сънят на дъщеря ми я отбих. А тя спеше чрез по-голямата част от бебешкия период нощно време дори сравнително добре.
Ако не искате да отбивате, може да пробвате и работа с консултант по сън.

Да, има го това с асоциацията. Добавям и други, за да мога да ги прилагам вместо кърменето (поне това е планът), но, когато стане много зле, не помагат. Сега как заспива детето без гърда?

Не мога да се реша за консултант. Купувала съм уебинари и подобни, но съм останала с впечатлението, че често се повтарят едни и същи препоръки с малко разлики. Ако някой има препоръки обаче, бих се радвала да разгледам.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 097
В първо и втори месец се случават нещата, сори. Гледам сега един тримесечен еднорог, който спи по 10 часа и се буди с усмивка. Но в будуването вече знае, че е сам и цупи устенца на размазване! На три!
Девет месечно бебе е коскофжамити човек.
Гушкайте се и се радвайте.

Това извинение с ниското ниво на коларата и неможенето да се навеждате, кхм кжм

# 8
  • Мнения: 15 356
Ние приспиваме детето на нашето легло и като заспи изчакваме 20 мин и я местим в кошарата.Сутрин идва при нас ,но това е нормално и без да кърмя.
Има методи с много плач,контролиран плач и без никакъв .Потърсете консултант,подходът към всяко дете е индивидуален,според режим,очаквания,семейна среда и много други.Аз в момента се обучавам,но съм в началото и не мога да дам съвет .

# 9
  • Мнения: 6 555
Просто местете детето като заспи. Аз така правех. Моето също заспиваше на гърда и като заспи го оставях в кошарата. Няма по-лесно приспиване от това на гърда. Радвайте се, че заспива така. Не е чак толкова ниско долното ниво, че да не можеш да се наведеш.

# 10
  • Мнения: 1 580
На 1.2 месеца кажи-речи казах край на кърменето, но исках да го спирам и много  по-рано, не съм фен на кърменето след годинка. Съдра се от рев една седмица и ден и нощ.
Права е Ms.Gorgeous, че на по-ранен етап по-лесно се случват навиците, но не бива да се отказвате, чела съм, че са нужни поне две седмици опити, за да се установи дали нещо работи или не при бебетата.
Аз съжалявам, че тогава не се свързах с консултант.

@Бобчи, страхотно и успех! ♥️

# 11
  • Мнения: 528
Аз предлагам да махнете преградата на кошарата и да я поставите залепена за спалнята като нивото на кошарата да стане колкото на спалнята. Ако няма такова ниво просто слагате нещо отдолу на матрака и изравнявате със спалнята. Така го кърмите докато е в леглото си и след като заспи вие се местите. Това в случай, че искате да продължите да приспивате чрез кърмене. Но най-вероятно ще иска през кратки интервали отново гърда.
По мое мнение е по добре направо да спрете да приспивате чрез кърмене, защото колкото по голямо е детето толкова по трудно ще става и ще иска постоянно да седи на гърда през нощта.
Това няма как да го спрете без рев и истерии, но и да стане на 1.5-2 г пак ще реве като му спрете гърдата за приспиване, защото то не знае по друг начин да заспива. Люшкате, пеете, правите всякакви чудории за да свикне да спи грубо трае седмица.
Лично не виждам смисъл да го местите в друго легло ако ще продължавате да го приспивате чрез кърмене. То ще се събужда и реве н на брой пъти все по често през нощта за гърда.
Може да продължите да кърмите през деня, само спирате така да го приспивате.
Кърмила съм 2 деца, едното си спеше цяла нощ, другото през половин, един час се будеше през нощта за кърма. Започна да спи по цяла нощ като спрях да кърмя.

# 12
  • Мнения: 6 555
Бебето е на 9месеца, защо да спре да го приспива с кърмене? Та това е най-лесния, приятен и удобен начин, без стрес за бебето и за майката. Дали ще се буди през нощта не зависи от това дали го кърми или не. Моят син се отби на 1г5м като вместо кърмене започна да заспива с шише с мляко /КМ и вода/. Все още заспива така, на 2г7м. Какъв е проблема да се заспива с мляко докато иска детето? Изпива млякото/суче и заспива гушнато в мама. Защо да си разваля хубавия начин и да се мъчи да го дондурка, люлее, клати, носи на ръце, реве и тн. стрес насила. Жената пита СЛЕД кърменето за заспиване как да го премести в кошарата. Ами как, просто го слага там. Като се събуди през нощта, пак си го кърми и така докато спре самО да се буди. Моя спре към 2г да се буди нощем - седем месеца след отбиването.

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 10:25 от maiathebee

# 13
  • Мнения: 528
Не казвам да спре да кърми и да люшка. Не сте ме разбрали. Идеята е да спре да кърми за приспиване след като иска отделно да спи предполагам иска да спи цяла нощ отделно, а не да взима и слага често, което е безмислено.
Сега е момента щом ще го учи на отделно легло да го научи да заспива само без помощ. Люшкане и помощ само докато свикне без гърда. В останалото време може да си кърми.
Описала съм и друг вариант в случай иска да продължи с този начин на приспиване.
Може и до 3 г да кърми може и да спре, щом идеята е спане в отделни легла не виждам смисъл щом през 2 часа ще взима и слага отделно.
Това да се премести детето СЛЕД  като заспи предполагам го е пробвала и не работи и затова пита жената.

# 14
  • Мнения: 1 580
Мая, защо реши, че щом твоят син не се е будил важи същото за всички деца?
Колкото майки във форума, толкова и истории.
Моето спеше като пън от 20:00  до 1:00 и после будене на 40 мин за гърда, че да заспи и така до сутринта, а да не кажа, че имаше моменти и на 20.
Ако детето има друга асоциация за заспиване на авторката ще ѝ е по-лесно не само за нощното заспиване, а по принцип.
Явно също не си разбрала и моя пост.

Общи условия

Активация на акаунт