Картофено пюре

  • 7 465
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
Много хубаво става ако му прибавиш синьо сирене.
Ако ли не - задължителната подправка е индийско орехче / и малко черен пипер/
Ние толкова обичаме синьо сирене, че на каквото и да го добавим, все ще ние е вкусно  Grinning

# 16
  • Мнения: 397
Най-важното е да не го мачкаш с пасатора, за да не стане като лепило. Или с уреда с дупките, или с вилица в краен случай. Мачкаш, докато са горещи, сипваш горещото мляко, добавяш и масло и това е.
Така го правя и аз, но понякога добавям и предварително задушен лук. Става много апетитно!

# 17
  • Мнения: 388
Аз слагам и един суров жълтък.
А от готовото картофена пюре правя само соленки.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
аз варя картофите с глава лук, малко чесън и дафинов лист. това за индийското орехче е добра идея - ще опитам следващия път. понякога не изцеждам докрай водата, а добавям сухо мляко и мачкам. маслото го слагам съвсем накрая.
за вечеря запекох "престояло" картофено пюре с натрошено сирене отгоре и го сервирах с чеснов сос.

# 19
  • Мнения: 11 818
Индийско орехче и черен пипер!  Peace Може да се експериментира веднъж-два пъти и с малко шафран!

# 20
  • София
  • Мнения: 167
...
за вечеря запекох "престояло" картофено пюре с натрошено сирене отгоре и го сервирах с чеснов сос.
Аз пък го "освежавам" като задуша малко праз и добавя престоялото пюре. Много го харесваме така.

# 21
  • Мнения: 1 808
Добавя ла съм към картовеното пюре, пикантина, вегета, стрито кубче бульон, става също много вкусно.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 044
И аз го правя като почти всички Grinningно му слагам от подправката вълшебен вкус на Маги,тази с 10 зеленчука,става направо супер CrazyСварените картофи,още докато са топли мачкам с "лъжицата" с дупки,прибавям вряло мляко,маслото и бъркам няколко минути,сервирам бързо докато не е изстинало Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
А моята тайна е един пресен жълтък когато вече съм го намачкала с млякото и маслото - става страхотно, от малка баба ми го правеше така и сега след толкова години, не мога да си представя да го приготвям без жълтък.

# 24
  • Мнения: 2 123
аз пък открих едно нововъведение:
Сварените картофи докато са горещи ги слагам в кухненския робот /купата с ножа/, добавям сол, масло, заквасена сметана и инд.орехче. Резултатът е най-пухкавото и вкусно пюре на света Grinning

# 25
  • Мнения: 2 126
И аз го правя както повечето от вас - намачкани сварени картофи,масло(понякога маргари) и мляко.Напоследък ми подшушнаха да слагам по няколко скилидки чесън при картофите докато врат.Става страхотно Peace

# 26
  • Мнения: 581
аз пък открих едно нововъведение:
Сварените картофи докато са горещи ги слагам в кухненския робот ......

Много добра идея!Искам отново да благодаря на всички - заредихте ме с много хитринки за вкусно пюре, които смятам поетапно да пробвам  Peace

# 27
  • Мнения: 595
аз пък открих едно нововъведение:
Сварените картофи докато са горещи ги слагам в кухненския робот /купата с ножа/, добавям сол, масло, заквасена сметана и инд.орехче. Резултатът е най-пухкавото и вкусно пюре на света Grinning

На мен в робота ми става като ластик Sad
Иначе в сварените и намачкани картофи слагам заквасена сметана и натрошено сирене.

# 28
  • Мнения: 5 362
Ами не, че не може от предната вечер ама най-добре е по -прясно приготвено.
Аз варя картофите, намачаквам на пюре( не с пасатор Naughty), добавям масло-доста и пр. мляко до желаната гъстота. Това е, проста работа. Grinning
PeaceИ аз така го правя.

# 29
  • Мнения: 3 478
Ами... аз варя картофите обелени и нарязани на едро в малко вода с малко сол. Когато се сварят добре отцеждам водата, добавям краве масло и размачквам добре картофите с един прибор подобен на решетеста лъжица (Срам! не му знам името...) След като ги смачкам хубаво добавям и горещо прясно мляко и продължавам с мачкането докато съм доволна от консистенцията  Wink
Всичко е на око, грешки не стават обикновено. Мисля, че е важно картофите да се пюрират докато са много горещи и да млякото, което добавяш да е горещо.
Зависи с какво ще го сервираш на следващия ден, ако е гарнитура към манджа със сос мисля, че няма проблем. А иначе незнам... аз си го харесвам и след 2 дни, на вкус няма да е лошо, но просто ще е студено...

Само с едно тук не съм съгласна, за мен картофеното пюре трябва да е току-що приготвено иначе не струва, просто не е същото. Лично мнение. Иначе действам по същата технология.

Общи условия

Активация на акаунт