Столчето за хранене-дървено или пластмасово?

  • 1 801
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 791
Ние сме с дървено, и съм решила да си вземем и за второ дървено, понеже със синковеца още го ползваме и като гледам поне още година и половина ще може да го използва.
Твърдо съм за дървените, макар да не сме ползвали пластмасово и да не мога да направя реална съпоставка.
Защо съм "ЗА" дървеното:
  - също лесно се почиства
  - събирам столчето и масата и ги слагам под нашата маса
  - винаги сме го използвали само за хранене - докато беше на около 1годинка, а после започна и да рисува - по скоро да драска Grinning, с пластелина и с водните бой си спестихме доста неприятности точно благодарение на масичката
  - когато беше капризен, болен или просто нещо не беше в настроение му ги слагах в палатката със специална покривчица и той е щастлив - това е неговата къщичка и ме кани на гости да си играем и да ме черпи Laughing
  - и не на последно място - облегалката му служеше за чесане на венците - понеже е мека и удобна за захапване - е наложи се да претапецираме столчето с нова мушама,но така се обнови.
Приятен избор!!!

# 16
  • Мнения: 8 917
Пластмасово по следните причини:
1. Много по-меко е от дървените и ако се удари в него не е толкова болезнено.
2. Много по-лесно се почиства- просто се забърсва или измива с вода, без да се опасяваш какво ще се случи с дървото.
3. за хора с по-малко място е удобно, защото като се сгъне може спокойно да се прибере някъде.
4. Различните положения на облегалката позволяват на детенцето да си поспи ако проявява желание. Това зависи от детето де, нашето досега не е използвало друго положение освен изправеното.
5. По-обезопасено е заради каишките.


Абсолютно вярно и бих добавила като удобство двойната табла, разграничителя, колелцата и най-вече - харесва ми Mr. Green Peace

# 17
  • Мнения: 256
Пластмасово по следните причини:
1. Много по-меко е от дървените и ако се удари в него не е толкова болезнено.
2. Много по-лесно се почиства- просто се забърсва или измива с вода, без да се опасяваш какво ще се случи с дървото.
3. за хора с по-малко място е удобно, защото като се сгъне може спокойно да се прибере някъде.
4. Различните положения на облегалката позволяват на детенцето да си поспи ако проявява желание. Това зависи от детето де, нашето досега не е използвало друго положение освен изправеното.
5. По-обезопасено е заради каишките.


Абсолютно вярно и бих добавила като удобство двойната табла, разграничителя, колелцата и най-вече - харесва ми Mr. Green Peace

Също да не забравяме мрежестия кош, който при нас е винаги пълен с играчки, които му подавам в удобен момент. Полегналата позиция на облегалката пък ми позволи да го слагам още от 5-тия месец, когато още не можеше стабилно да седи. И ако коланите не бяха толкова стабилни, моя дзвер отдавна да се е изхлузил и изпаднал - той и досега прави такива опити, въпреки че са безуспешни.
Ние вчера взехме и дървен от ТСМ, който става за дете до 6 г., но е без масичка отпред. Смятаме да го занесем у нашите, за да ни е удобно като ходим на гости. Но в този стол не бих сложила 6-7 месечно бебе. Просто е за по-големи деца.

# 18
  • Мнения: 8 505
И аз избрах пластмасово за дъщеря си.Причината-има много повече функции.

# 19
  • Мнения: 1 999
Ние сме с пластмасово. Лесно се почиства и поддържа, с много функции и ни върши перфектна работа. Дървените столчета никога не са ми хващали окото. Sunglasses

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
такаааа... имам  пластмасово, такова:

Преди да си купя люлката го използвах основно за люляне на бебка. От десетина дена я захранвам с пюренца и имах възможност вече да го изпробвам по предназначение. Ами...стабилен е, нямам забележки, като цяло няма нищо притеснително. Обаче мен принципно пластмасата ми дразни окото, ама аз малко не съм си в час де.
Имам и дървено, такова:

истината е обаче, че него директно си го присвоих за себе си (даже в момента си стоя на него)  Rolling Eyes Embarassed Много повече ми харесва на външен вид, харесва ми също така и, че може да се регулира според възрастта на детето и както се вижда от снимката може да се използва до много по-голяма възраст (докато пластмасовите, поне  моето, със сигурност ще отеснее доста на бебка като стане на 2-3 години, живот и здраве (даже не съм убедена, че и толкова ще ни изкара, ама айде...). И понеже вече работя и малката ми щерка е поверена на грижите на бабите си, се наложи да взема и още едно столче за  "новите ясли". Така и не можах да се разделя нито с едното (пластмасовото) нито с другото (дървеното), затова купих трето. То е пак дървено и се спрях на него именно поради факта, че ще може да се ползва доста по-дълго време. То е копие на Стоки-то, само дето е 6 пъти по-евтино, което мен много ме зарадва:

та сега използваме най-много него! Та в края все пак да завърша, че аз лично в този момент бих избрала дървеното! Според мен е по-удачния избор!Успех! Peace

# 21
  • Мнения: 256
Нашето от ТСМ е точно такова, каквото е показала ЛаДиДа - в момента са в промоция в ТСМ-магазина в Люлин 10. Взехме го за 30 лв.

Общи условия

Активация на акаунт