Проблем след лазерна епилация.

  • 1 771
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Blush
Започвам с малко предистория.
От дете имам проблем с окосмяването, което се изразяваше в малко повече от нормалното. Правила съм си какви ли не изследвания, но не могат да хванат проблема, имаше съмнения за поликистоза, но тя се отхвърли. Имам проблеми с месечния цикъл,доста често ми идва на повече от 35-36 дни, понякога дори и повече.
Реших да си направя лазерна епилация на  горната устна, брадичката и скулите, като на последните две имах единични черни косъмчета. Повече от месец и половина, лицето ми беше гладко, но от една седмица се показват, разбира се, не съм се надявала да изчезнат, предвид малкото процедури, които съм си направила, но на места, където имах мъх са се появили тънки черни косъмчета. Изпаднах в ужас. Стана по-зле, от колкото беше.
Момичето от салона, в който ходя, каза че най-вероятно се касае за хормонален проблем.
Някоя от вас миналавала ли е по този път, след лазерна епилация?
Страхувам се, че ако продължа с лазера ще става по-зле, от друга страна не мога да оставя лицето си в този вид. Обмислям да пробвам и с диоден лазер.
Ще съм благодарна а всеки споделил опит.
П. С. Имам успешна лазерна епилация върху корем лентата, където резултатът беше поразителен./извършена в друг салон/

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 19:52 от Анонимен

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Здравей, колко процедури направи и през колко време? Какъв е бил лазерът, щом сега обмисляш диоден?

# 2
  • Мнения: X
Здравейте, процедурите бяха извършени с александритен лазер. На скулите това ми беше първа процедура. На брадичката и горната устна  е 4 - та. През интервал 2,5 месеца, като ефектът/гладко лице /при мен трае около месец и половина.

# 3
  • Мнения: 2 352
Щом имаш проблеми с цикъла е добре да посетиш и ендокринолог, вероятно за проблем с щитовидната жлеза. Ако там е проблема, всичко спрямо окосмяването ще е излишно.

# 4
  • Мнения: X
Упорито търсих проблем в щитовидната жлеза, но няма такъв. Заключението от последния доктор е "отдавна не съм виждал толкова чудесна жлеза!". Изследванията ми са в норма, но не оптимални. За кратко имах дефицит на прогестерон, но в следващите изследвания всичко беше наред.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Щом имаш проблеми с цикъла е добре да посетиш и ендокринолог, вероятно за проблем с щитовидната жлеза. Ако там е проблема, всичко спрямо окосмяването ще е излишно.
А ако се коригира с хормон и е в норма?

# 6
  • Мнения: 2 352
Би трябвало да спре разтежа на косми по лицето, а тези които са излезли да се премахнат трайно с лазерна епилация.

# 7
  • Мнения: X
Би трябвало да спре разтежа на косми по лицето, а тези които са излезли да се премахнат трайно с лазерна епилация.

Аз стигнах до извода, че при мен хормоналния дисбаланс, най-вероятно е от стрес +хронична тревожност, която ми разбутва целия хормонален фон. Прекалявам и със сладкото, може би дава  голямо отражение също.
Сега ходих да се погледна пак в огледалото и може би съм драматизирала малко повече. 🤦😂
Виждам, че част от мъха, който исках да махна с епилацията е паднал, а тези черни косъмчета не са толкова много, но все пак ги нямаше и твърде много се фокусирах над тях. Може би, няма да е зле да направя още една - две процедури в друг салон за справка. Ако нещата се объркат, то поне 2 месеца след процедура нямам косми.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Изследвала ли си инсулин? От високите нива също излиза нежелано окосмяване и космите растат бързо.

# 9
  • Мнения: X
Изследвала ли си инсулин? От високите нива също излиза нежелано окосмяване и космите растат бързо.
Не съм, смятам да си направя и инсулинова резистентност. Благодаря за насоката. Simple Smile

# 10
  • Мнения: X
Изследвала ли си инсулин? От високите нива също излиза нежелано окосмяване и космите растат бързо.

Изследвай задължително! Пускала ли си тестостерон, андростендион и други андрогени? Може щитовидната да ти е ок, но проблема да е другаде

Общи условия

Активация на акаунт