Отговори
# 45
  • Мнения: 142
Абе момичета, как ги къпете тия бебета… Нашата госпожица голяма драма прави за къпането, ужас! Къпем я във ваничка с подложка да си полегне. Е толкова я е страх, трябва през цялото време да се държи с едната ръка за мен, с другата за ММ, тоест и двамата къпем с по 1 свободна ръка 😂
В стаята я къпем за да е супер топло и приятно, водата ѝ я мерим с термометъра, не е това. Понякога се отпуска на банята, но после да я вдигна и да я сложа в кърпата - ужас, втори тур. Гушкам я по 10 Мин да се успокои, слагам на повивалника - трети… Как да правим гимнастика и т.н, като го се засинява от рев. Какво ли не пробвах, пускаме музика, пеем, галим я, обясняваме ѝ - тц. А и в кой точно момент, ако е преди храненето вечер е бясна, че вече е гладна, ако е след пък се притеснявам да не повърне. В момента гледам примерно ако е яла в 7, гледка и я гушкаме до 8.30-9, къпем и давам веднага да яде отново, защото иначе няма успокояване. Моля ви се, дайте някакви идеи.

Райли ние имахме същия проблем първите седмици следкато се принрахме у дома, единият път за малко да се захласне. Истината е , че те се стряскат и се чувстват изоставени. В тик ток си откраднах една идея с пеленка(муселинови или мн димна кърпа) събличам бебка , твткото е приготвил ваничката и е сложил подложката. Увивам бебка и така я слагам на подложката. Започваме леко поливане от главата надолу и леко разгръщам Печенката, за да я измия като приключа завивам и отвиване деуг участък. Така лека полека бебка свикна вече може да си седи в подложката с кърпата под нея, но реално тя. Е от вита и усетя ли , че ще наддаде глас покорявам част от крайниците 🤣

Ето това е методът:
https://fuelingmamahood.com/baby-swaddle-bath-step-by-step/

От както почнахме така да я къпем , все едно имаме друго бебе вкъши, ревът започва след като я извадим, защото ѝ е толкова готино вече във ваничката, че се сърди като я извадим 🤣🤣🤣

# 46
  • Мнения: 1 088
Много, много хубаво, че се напасвате вкъщи с малкия герой, Али ❤️ Винаги да го пази неговият ангел пазител, колко много преживя! Всичко да е зад гърба ви вече. 🍀

(Бяхме наскоро на профилактика и ние при д-р Маринов след бременността и ММ остана очарован от отношението му. Един от най-прекрасните специалисти, с които сме се виждали въобще. Само добри новини да получавате! )

Криси, и аз щях да предложа зелевите листа. Може да питаш и тук - https://m.bg-mamma.com/?topic=1407321

# 47
  • Мнения: 4 518
За 8 дни имах 3 запушвания, последното почти ме отказа от кърмене, цедене и живота... Оправям ги със зелеви листа, 10мин масаж с бутилка с топла вода и натискане колкото мога, цедене + продължавам с масажа, слагам бебето на гърда и масажирам с пръсти (хубаво е брадичката на бебето да е върху бучката или поне от тази страна).
Аз съм в потрес. Вчера майка ми дойде и цяла вечер беше вкъщи. Приспа едната в леглото ѝ - остави я и нашата заспа Flushed ние малоумни ли сме??? Другата не искаше де, но дори само едната да е, пак е чудо.

# 48
  • Мнения: 217
Fairy това ще го пробвам с бутилката.Предполагам я търкаляш от основата към зърното.

# 49
  • Мнения: 1 853
Аз съм в потрес. Вчера майка ми дойде и цяла вечер беше вкъщи. Приспа едната в леглото ѝ - остави я и нашата заспа Flushed ние малоумни ли сме??? Другата не искаше де, но дори само едната да е, пак е чудо.
Когато бяхме за Коледа при родителите ми, майка ми я взе малката, за да хапна. Остави я на леглото и тя заспа. Според мен е късмет на начинаещия😀.

# 50
  • Мнения: 247
И според мен е на късмет. Преди няколко дни в 3 часа след полунощ, друсам аз 30 Мин., а тя готова да ходим на дискотека, мята ръце и крака и широко ококорена. По едно време реших, че реве не реве, отивам да пишкам. Оставих я в леглото ѝ и изливам в коридора… изненада - кучето се изакало (болен е горкият). Започвам да чистя, като чувам 2-3 измрънквания от стаята. 10-15 Мин. по-късно и един дезинфекциран коридор по-късно, влизам в стаята, тя спи. Ама хубаво дълбоко - спи бе. Не можех да повярвам и 10 Мин. стоях и я гледах и чаках да се събуди всеки момент. Е не - спа си детето.

# 51
  • Мнения: 1 041
Чист късмет на начинаещите. Като при нас. Миналата събота дойдоха майка ми и баща ми. Майка ми реши да го вземе, за да хапнем с ММ и после го сложи да спи в кошарата. След 10 минути люлкане си заспа пича и спа доооооста време. Еми думи нямам.

# 52
  • Мнения: 4 518
Fairy това ще го пробвам с бутилката.Предполагам я търкаляш от основата към зърното.
Гледам в тази посока да натискам повече, но като цяло търкалям и в двете посоки, не отделям шишето от гърдата.
И аз си мислех, че е нещо такова или защото детето почти не беше спало през деня. Ми не... Днес заспа по същия начин, просто я оставих в леглото Close единствената разлика от преди е, че мама вчера изгаси нощната лсмпа и сега там почти нищо не се вижда.

# 53
  • Мнения: 5
Как сте с отслабването? Аз при качени 25кг Sweat Smile след раждането свалих 11кг и вече за 2 месеца само 2кг…. Вярно, че не спазвам диета заради кърменето, но все се надявах, че от само себе си ще се случат нещата… смятам да започна след 1-2 месеца  ЕМС тренировки Xbody , скъпички са, но в името на добрата фигура всичко ще направя. Някой има ли отзиви дали са ефективни? Притеснява ме дали електрическите импулси ще се отразят на кърмата, уверяват ме че е ОК. Уж тренировките помагат за тазовото дъно след раждане, както и за целулита. Майка ми започна от миналата седмица, тъкмо ще да видя дали има ефект преди и аз да се впусна 😁.

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 10:06 от Fiffii

# 54
  • Мнения: 4 518
Как сте с отслабването? Аз при качени 25кг Sweat Smile след раждането свалих 11кг и вече за 2 месеца само 2кг…. Вярно, че не спазвам диета заради кърменето, но все се надявах, че от само себе си ще се случат нещата… смятам да започна след 1-2 месеца  ЕМС тренировки Xbody , скъпички са, но в името на добрата фигура всичко ще направя. Някой има ли отзиви дали са ефективни? Притеснява ме дали електрическите импулси ще се отразят на кърмата, уверяват ме че е ОК. Уж тренировките помагат за тазовото дъно след раждане, както и за целулита. Майка ми започна от миналата седмица, тъкмо ще да видя дали има ефект преди и аз да се впусна 😁.
Аз съм си почти на килограмите, но имам ужасен увиснал корем и мнооого стрии.

# 55
  • Мнения: 89
На мен ми остават 6-7 кг, и почти два чесеца си стоя на едни и същи килограми без да мръдна, а уж не ям по много,
Нооо не мърдат….

# 56
  • Мнения: 1 853
Аз не зная. Пазя си психическото здраве. При първото раждане много се депресирах от гледане в огледало и теглене. Голямо самосъжаление беше. Сега съм махнала кантара. Когато вляза в друга дреха, а не в тези от бременността, ще се кача на кантара. Оглеждам се от време на време в огледалото за стрии. Един ден видях, че имам няколко лилави. Взех си ампули и мажа, за съжаление, когато се сетя, а не два пъти дневно както трябва. Дано успея да се отърва от тях.

# 57
  • Мнения: 5 046
Аз съм на -2кг от тези, на които забременях. Имам още 5-6кг да сваля, за да изглеждам и се чувствам по-добре, но не си давам зор. Пък и докато кърмя и нямам цикъл, не мисля, че ще имам особен успех. Аз  качих и само 10кг за цяла бременност + 2кг задържани течности последната седмица. Десетте кг си ги оставих още в болницата, а другите два ги нямаше след първата седмица у дома. И по време на бременността и сега не се спирам. Правя минимум по 5км всеки ден, а по-често са и 10км. Ако се разхождам покрай нас , има и голяма денивилация и съответно с количката тренирам доста мускулни групи .

# 58
  • Мнения: 142
Аз също оставих 10 кг в болницата, коремът мн ми се прибра, но имам още 6 кг да сваля , но не мърдам нещо с. Тях. Като цяло имам апетит за въглехидрати и ми е доста трудно, преди да забременя и пия реме на бременността не бях така. Ще зпаочна с леки тренировки вкъши , иначе разходките са си на лице. Не съм с водите сила , чувствам се добре

# 59
  • Мнения: 1 088
Нещо смешно, снощи по едно време като беше неспокоен (открихме и ние сравнително лек рефлукс и взехме мерки), спах известно време с това за фон - https://youtu.be/uTA01Okzx2U

Май я сънувах жената 🤣

Общи условия

Активация на акаунт