Частни училища - информативно-дискусионна тема 51

  • 30 400
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
А няма ли отстъпка за две деца? И за ПУК и нагоре ли е такава таксата?
Честно казано бих обмислила и възможността да разделя децата. Възможно е да им пасват различни училища, ако са наблизо е поносимо. Много хора имат по две деца и се справят с логистиката. Има и плюсове за самите близнаци да са поотделно, но да не размиваме темата.
При моите деца едното си тръгна с ЧДГ и ЧУ, другото ще пробвам в ДГ, а нагоре не знам.

# 721
  • София
  • Мнения: 12 247
Не е особен проблем преминаването към ДУ. В конкретния случай, колкото и време да имат възможност да се възползват от по-малките класове, по-следените отношения между децата, по-внимателния подход, все е бонус.

# 722
  • Мнения: 5 939
Fancy, забравяш, че имам голям опит със състезанията Simple Smile Тези единични деца, за които пишеш, защото от първия пост не личеше да са такива, те съвсем не са влезли където си искат с училищна подготовка. Те решават задачи от 1 клас, често ходят на курсове, но не тези масовите, на уроци, вкъщи се занимават с тях и т.н.

Нищо не забравям. Но ти просто не четеш и бързаш да опонираш конкретно мен. Не пропускаш случай. Заповядай цитат от първия ми пост. Директно е написано. Ако имаш достойнство, ще се извиниш.


Нямам статистика колко деца са кандидатствали, но всички, които знам, че са искали да отидат в ПЧМГ и СМГ, са приети. И не са ходили на курсове. И това е съвсем логично. Просто отидоха деца, които са математици и бяха част от състезателите на випуска. Не всикич обаче, някои останаха при нас.

Данди, това е пределно ясно. Просто се обсъждат курсове за кандидатстване. И точно тези деца не са ходили на такива. Те са си математици и си решават от 1 клас.
Гадамер не е права. Първо изпитът за ПЧМГ не е по-лесен от този в СМГ. Това е много старо инфо. И второ, не е редно обобщението ѝ "всички,".

# 723
  • Мнения: 51
Шуменска, ако се интересувате от прогресивно образование можете да видите и Прогресивното училище. Преди няколко месеца, когато се интересувах от него таксата за едно дете беше под 9к лева.

# 724
  • София
  • Мнения: 748
И точно тези деца не са ходили на такива. Те са си математици и си решават от 1 клас.
Да, ако говорим за специални курсове за кандидатстване, точно тези деца няма никаква логика да ги посещават. Едното, върху което имах някакъв поглед, решаваше задачи за 2-3 класа напред.

# 725
  • София
  • Мнения: 5 260
Аз се шокирах. Погледнах договорът, който ни изпратиха от Школото пред 3 години - таксата е 9500 лв, а сега е с 5К отгоре, за 3 години?! Не е ли ужасно много?
Пипи, не са ли ви казвали на вас за цената за следващата година?
Значи такова покачване в едно училище за мен е червена светлина. Ако имам 100% увеличение капацитет- Ок, ама като и отначало съм на ръба, няма да се хвана на хорото

# 726
  • София
  • Мнения: 90
Аз се шокирах. Погледнах договорът, който ни изпратиха от Школото пред 3 години - таксата е 9500 лв, а сега е с 5К отгоре, за 3 години?! Не е ли ужасно много?
Пипи, не са ли ви казвали на вас за цената за следващата година?
Значи такова покачване в едно училище за мен е червена светлина. Ако имам 100% увеличение капацитет- Ок, ама като и отначало съм на ръба, няма да се хвана на хорото

     Да, ужасно много е  и като абсолютна цифра, и като процентно увеличение в рамките само на 3 години.. Но като знам как поскъпна всичко последната година, не се изненадвам, че и ЧУ са поскъпнали.

# 727
  • София
  • Мнения: 12 247
Ама това наистина е ужасно много. Никаква предвидимост на разходите няма при такъв скок за толкова кратко време.

# 728
  • Мнения: 9 823
Не знам дали е по-лесен изпитът в ПЧМГ (върху едни и същи теми е), но според мен различни умения се търсят. Поне аз останах с такова впечатление от задачите, които съм проверявала на детето докато се готвеше в 4-ти клас.

# 729
  • София
  • Мнения: 4 032
Че то за прием в СМГ/ ПЧМГ масово и децата от ЧУ се готвят допълнително.

Масово? Децата от нашето училище, които аз познавам и отидоха в ПЧМГ, изобщо не са ходили на курсове за подготвка.

Фенси, това е първия ти пост Simple Smile И той е некоректен!
Дори в курса на моето дете в 4 клас към ПЧМГ имаше дете от СС, дали е влязло в СМГ или ПЧМГ не зная. И на съфорумка детето също беше на курс.
Избягвам да споря с теб, защото е безполезно, но пишеш в случая неща, които биха подвели родители, които си нямат представа от материята.

# 730
  • Мнения: 207
Аз се шокирах. Погледнах договорът, който ни изпратиха от Школото пред 3 години - таксата е 9500 лв, а сега е с 5К отгоре, за 3 години?! Не е ли ужасно много?
Пипи, не са ли ви казвали на вас за цената за следващата година?
Значи такова покачване в едно училище за мен е червена светлина. Ако имам 100% увеличение капацитет- Ок, ама като и отначало съм на ръба, няма да се хвана на хорото
     Да, ужасно много е  и като абсолютна цифра, и като процентно увеличение в рамките само на 3 години.. Но като знам как поскъпна всичко последната година, не се изненадвам, че и ЧУ са поскъпнали.
БШ  изоставаха в таксите през последните години. Сега явно се изравняват с останалите ЧУ, където таксите са подобни. Предполагам, че в сумата е включен и транспорта. Толкова ще е и при нас ( с транспорт)

# 731
  • София
  • Мнения: 90
Аз се шокирах. Погледнах договорът, който ни изпратиха от Школото пред 3 години - таксата е 9500 лв, а сега е с 5К отгоре, за 3 години?! Не е ли ужасно много?
Пипи, не са ли ви казвали на вас за цената за следващата година?
Значи такова покачване в едно училище за мен е червена светлина. Ако имам 100% увеличение капацитет- Ок, ама като и отначало съм на ръба, няма да се хвана на хорото
     Да, ужасно много е  и като абсолютна цифра, и като процентно увеличение в рамките само на 3 години.. Но като знам как поскъпна всичко последната година, не се изненадвам, че и ЧУ са поскъпнали.
БШ  изоставаха в таксите през последните години. Сега явно се изравняват с останалите ЧУ, където таксите са подобни. Предполагам, че в сумата е включен и транспорта. Толкова ще е и при нас ( с транспорт)

Не е с включен транспорт

# 732
  • Мнения: 4 070
Сериозно ли е 14 Хил без транспорт? Че то надвишава почти всички училища по такса. Чак нереално ми звучи. Знам, че БШ имат два вида договор, единия за ПУК е целогодишен, да ме би за това да е 14 Хил, защото в за 12 месеца? Ако е така след ПУК може би ще влезе в норми

# 733
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Ехеее, ако децата от СС без подготовка можеха да влязат в ПЧМГ, то щяха да са окупирали първите 20 места по всички математически състезания в 4 клас:) Последните 3 години изпитите  за ПЧМГ са с трудността на тези в СМГ.
Курс? Стига, това не е сериозно. Освен изпита за 4-и клас да е на светлинни години по трудност от изпита за 8-ми клас в училището? Моят син реши да се яви на изпита, който бе в неделя в петък вечерта на същата седмица. Не е в топ 20, нито даже в топ 100 състезатели. И не мисля, че в 24-те часа между решението да се яви и изпита, се подготвяше нещо специално. Това е нормална математика, да, не училищна, но нормална, която не е патент само на ПЧМГ.

# 734
  • София
  • Мнения: 90
Сериозно ли е 14 Хил без транспорт? Че то надвишава почти всички училища по такса. Чак нереално ми звучи. Знам, че БШ имат два вида договор, единия за ПУК е целогодишен, да ме би за това да е 14 Хил, защото в за 12 месеца? Ако е така след ПУК може би ще влезе в норми


Ами целогодишен е, но не са ни казали изобщо за съществуването на друг и задължително ще се поинтересувам щом има такава опция. И без това лятото не ни трябва.
Ще пиша във форума отговора. Утре сме на пробен ден там и ще попитам.

Общи условия

Активация на акаунт