Временната раздяла

  • 7 966
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Никси, мисля че разбирам какво питаш. Като прочетох темата първо си помислих за временната раздяла като един вид лекарство за опресняване на чувствата. Не съм го преживявала като теб - да живеем разделени, но е имало моменти, когато не сме били заедно известно време - командировки, други някакви ангажименти, което е горе-долу същото. И това естествено е стимулирало връзката ни след това. В тези моменти на разделеност човек може да си даде сметка за чувствата си към другия и това става от само себе си. Но това не бива да продължава много дълго, за да не се получи другото - очи, които не се виждат се забравят. Но щом сте решили да се съберете, значи нещата се нареждат. Пък и с това сладурче   love001  

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, случвало ни се е, едно към едно като при вас. Развръзката беше щастлива Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
А неприятностите/разногласията, при вас от какво естество бяха?Много е важно ,не е за подценяване.Не съм се намесвала ,но изчетох всичките твои писания.Може да съм ти давала напътствия,за да се справиш сама,но е по добре, особено щом го искате , да се съберете, като единно семейство.Ако искаш сподели!

# 18
  • Мнения: 396
За мен лично,този метод има ефект.В това напрегнато ежедневие,най-често си го обира половинката до нас и се създават неприятни моменти,но когато имаш време да преусмислиш на саме с себе си нещата и се успокоиш...хепи енд   bouquet.

# 19
  • Мнения: 963
Хайде и аз да се включа с един happy end. Simple Smile
При нас точно така се получи - и двамата си изкарвахме един на друг ежедневните ядове, а  времето за нас си и без това не стигаше... Разделихме се и... не издържахме и седмица така.  Heart Eyes  Още се учим да живеем мирно и щастливо... и все пак...
Мисля си, че в такива случаи раздялата помага.
Ти си знаеш най-добре. (не, че вече не си решила, ама  Laughing )
Поздрави!

П.П. Виж, при по-сериозни проблеми не вярвам, че това е решение... Мен поне в "сериозните" раздели само ми се затвърждава решението... и наистина тогава временната е прелюдия към окончателната раздяла.

# 20
  • Мнения: 4 076
Да.Около месец.Дори не мога да кажа,че аз или той имахме вина-просто в един момент ни се насъбраха много проблеми и,естествено,си го "изкарваш"на  човека до теб-не е хубаво,но си толкова скапан физически и психически,че не си в състояние да се контролираш.Чувстваш се като в капан,задаваш си предателски въпроси като"а нямаше ли без него да ми е по-добре".Като се освободих от присъствието му,започнах да мисля по-ясно,по-спокойно,и в крайна сметка сама стигнах до извода,че това е мъжът на моя живот и нашето семейство е източника ми на сила и щастие.Добре,че и той е на това мнение WinkАз съм за "почивките" един от друг,когато това се наложи.Човек,дори и да е семеен и родител,понякога се задушава от ежедневието и проблемите.Не е опасно за една здрава връзка,че се е отделил да подреди мислите си.Пък ако връзката не е здрава,и постоянно да са заедно,пак ще се разпадне по някакъв начин.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никси - и аз да, но още като гаджета. Нито бяхме женени, ното дЯца имахме... Събрахме се и явно е било видно, че сме един за друг.

Пожелавам ти жастлив и безоблачен живот напред, пък нека сърцето ти подскаже, с кого ще е той. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 217
И ние сме се делили, но за доста по-дълго. Сега сме женени и макар че от време на време ми иде да го удуша, се обичаме, имаме деца и не бих го сменила с никога /поне не за повече от час Mr. Green/ Щастлива съм.  bouquet

# 23
  • Мнения: 8 917
Никога не съм гледала сериозно на временните раздели. За мен това е начин по-лесно и двете страни да приемат окончателната раздяла. Но дано при вас случаят е друг.

Моите наблюдения са същите. Дано стане така както желаеш Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 481
Да, случи ни се, не просто раздяла, а нещо още по-драстично. И съм много щастлива от това, защото успяхме да се оценим взаимно  Heart Eyes Сега сме си истинско семейство, така го усещаме и двамата. Надявам се и при вас нещата да имат щастлива развръзка  Hug

# 25
запознахме се и заживяхме заедно,след време ми поиска ръката,половин година по-късно разбрах че съм бременна Laughing*Роди се малката ни принцеса и всичко беше като в приказките/до след 8 месеца Sadзапочна да закъснява ,не се прибираше ,живеехме в Сф н аквартира ,нямах близки ,нямахме помощ -това не ни оправдава де,но явно се бяха поопънали нервите ни *прибра се пиян една вечер и ме изгони-с детето,дори сега се разплаквам като се сетя.
аз не поисках обяснение,събрах си багажа ,взех детето и бегом при нашите в провинцията*в следващите 5 месеца отслабнах с 16 кг,съсипах си здравето и не спирах да плача,чудех се как ще се справя сама  с детето,в началото ме заплашваше,обиждаше и прочие-аз отидох и подадох молба за развод,адвокатът ми беше много учуден че за "пиянска караница" се стига чак до тук но тов абе желанието ми и делото започна*реакцията на мъжа ми беше точно никаква-изведнъж изчезна*/малко объркано го разказвам но още ми е странно че стигнахме до там/През цялото това време аз знаех че го обичам безумно и че при него също е така,но не знам защо и двамата правехме така... и времето минаваше..делата продължаваха...и малката растеше без татко а аз нямах мъж до себе си и не исках никои друг CryПреди 2 месеца се появи и попита направо -имаме ли шанс? аз автоматично отвърнах -Да,само че нещата вече не са същите,налага се да живеем разделени още време*тои дължи пари и се налага да замине за чужбина,смята че ще успее да ни изтегли бързо с малката,а аз спрях делото,или поне в момента се мъча да г о спра-оказа се че не е толкова лесно Laughing
и така .. вероятно ще чукнем година разделени,от глупостта ни
Когато се разделихме научихме какво значим един за друг,сега ми липсва с всеки дъх -повярваите ми,но разбрах че раздялата в нашия случаие била з а добро

# 26
  • Мнения: 4 362
Ние се разделихме също преди година и половина беше  Rolling Eyes също за един месец,което беше полезно и за двамата/по мое желание/.След раздялата нещата се промениха наистина,събрахме се отново,обмислили грешките и сега се стараем да не повтаряме  Peace сега сме си истинско семейство и разчитаме един на друг  Peace

# 27
  • Мнения: 3 576
При мен е с обратния ефект - далече ли ми е от очите, далече ми е от сърцето.

# 28
  • Мнения: 175
Писна ми да го вла4а на гърба си, писна ми да бъда и жената и мъжът в къ6ти. Не се пребира6е по няколко дни и не се интересува6е от детето. 4ашата преля и един хубав ден просто си събрах не6тата и си отидох. Не потърси детето не потърси и мен.  Последното което ми каза е 4е без него съм за никаде. Взех животът си в ръце и за миг не съм помислила да се връ6там, а пък и в на4алото няма6е такова желание от негова страна. Не след дълго сре6нах мъжът на живота ми и се омъжих. Тогава дойдоха големите ревове. Тогава ве4е осъзна 4е ние сме били смисълът на живота му, 4е си пропилял живота и други такива от сорта. Сега когато се връ6там в мислите си към онова  време само мога да кажа - Благодаря ти господи 4е ме отърва. Даже и да не бях сре6нала съпруга ми не бих се върнала. 10 години ми бяха достатъ4ни за да разбера 6то за 4овек е и да знам 4е промяна няма да има. Това е при мен. Мисля 4е вси4ко е индивидуално. Желая ти успех.


# 29
  • Мнения: 420
     Grinning  Не я приемам като сериозен начин да си решиш проблемите. Наблюденията ми са, че  двойките, които я практикуват,  си карат така цял живот. Сдърпат се за нещо и единия се фръцне и изчезне. После почват совалките между двамата и накрая решават, че не могат един без друг. До следващия път...
          Всички проблеми трябва да  се разрешават преди да дойде края на деня.
         По ефикасна е раздялата под позитивна форма - да отидеш на почивка сам, на гости и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт