Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 75

  • 32 042
  • 773
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 136
И аз съм си правила кардиограма по време на бременността. Казаха, че бебето не усеща нищо Simple Smile
Момичета, според вас висок пулс над 100 през бременността, предпоставка ли е за секцио?
Също знаете ли натурални средства (храна, билки) за понижаване на водите?
Вчера бях на преглед и за 2ри път ми казват, че водите са над норма. Изписаха ми свещички за 3 дни, но се чудя дали мога да си помогна и с някаква храна?
Като цяло бебчето расте 1 седмица напред. Сега съм 29г.с., отговаря на 30та.
Благодаря ви предварително!

# 751
  • Мнения: 191
Здравейте, накратко бременна след инвитро с тромбофилия. Притеснява ме, че вече съм 13 + 5 г.с. а не са ми назначавали никакви изследвания освен кръв и урина съвсем в началото и ранна фетална ( чиито резултати чакам вече повече от 10 дни). Продължавам да пия и целия комплект хапчета след инвитро ( естрофем, медрол, утрогестан, дуфастон и лепенки Климара) а би трябвало вече постепенно да ги спираме уж. Кръвоток не са ми гледали още, а уж тромбофилиите ги следят изкъсо. Вече се чудя дали да не ида да пусна някакви изследвания сама. Дълго стана, но ми е притеснено 😞

# 752
  • Мнения: 4 855
А какви изследвания искате да пускате?

# 753
  • Мнения: 191
А какви изследвания искате да пускате?
Мисля си за желязо, хемоглобин, вит Д, TSH, глюкоза. Не трябва ли вече да се пуснат и д-димер, финриноген, анти Ха? Въпреки че тях и да ги пусна на своя глава няма нищо да разбера.

# 754
  • Мнения: 390
Вие ги пуснете,пък после АГ ще ви ги разчете. За ТСХ не е мн сложно-сверете в интернет за всеки триместър как трябва да е. При несъответствия ,отивате на ендокринолог и ви изписват хапчета за регулиране .

# 755
  • Мнения: 5 052
Здравейте, утре се налага да правя мисед аборт, много ме е страх от процедурата.. Някой може ли да разкаже какво е.. С упойка и вакум ми казаха, че ще е....

# 756
  • Мнения: 628
А какви изследвания искате да пускате?
Мисля си за желязо, хемоглобин, вит Д, TSH, глюкоза. Не трябва ли вече да се пуснат и д-димер, финриноген, анти Ха? Въпреки че тях и да ги пусна на своя глава няма нищо да разбера.

ПКК включва и хемоглобин и ако той е в норма, не мисля, че някой назначава допълнително желязо. Витамините най-добре сама си ги следете - вит Д и Б12. Ако нямате проблеми с щитовидната жлеза, може да си пуснете контролно ТСХ. Глюкоза има в повечето пакети за проследяване на бременост до 24-та седмица. Споделям това от опит Simple Smile Аз също имам няколко мутации, но бях без същинска тромбофилия и не съм изследвала д-димер, финриноген и тнт. Но много АГ не обръщат внимание, тъй че ако си имате тромбофилия най-добре си я следете с хематолог, а не очаквайте от АГ насоки.

Като цяло 13-та седмица е ранна и вероятно повечето изследвания ще са в норма. При мен чак след 20-та започнаха отклоненията с хемоглобина и въведохме желязо като терапия. Аз също бях инвитро, но до 15-та приемах смао прогестеронов препарат, медрола спрях 9-10 седмица, след него и естрофемът.

# 757
  • Мнения: 2 840
Здравейте, утре се налага да правя мисед аборт, много ме е страх от процедурата.. Някой може ли да разкаже какво е.. С упойка и вакум ми казаха, че ще е....
Здравей и много съжалявам. Спомням си че скоро писа и всичко си беше наред.Какво стана? Аз имам два аборта с вакум. Приспиват те,няма болка поне физическа,а за психическата няма да коментирам. Моите аборти са ранни,кухи бремнсоти и имах леки болки като менструални след вакума. Изписаха ми превантивно антибиотик. Не се притеснявай всичко ще е наред

# 758
  • Мнения: 5 052
Много ти благодаря. Да, уж всичко беше наред, преди седмица бях на преглед и вървеше в норма.. Днес няма пулс, е така изведнъж... Аг каза, че явно вируса, който изкарах е покосил плода... В 10+5 съм, скоро щяхме да разберем и пола.. Много е гадно, много. Искам някакви изследвания да се направят... Само да мине утре всичко....

# 759
  • Мнения: 2 840
Много ти благодаря. Да, уж всичко беше наред, преди седмица бях на преглед и вървеше в норма.. Днес няма пулс, е така изведнъж... Аг каза, че явно вируса, който изкарах е покосил плода... В 10+5 съм, скоро щяхме да разберем и пола.. Много е гадно, много. Искам някакви изследвания да се направят... Само да мине утре всичко....
Задължително още един доктор за мнение.Може би на този етап добре ще е абортирания материал да се изследва. Може наистина вируса да е причина,но няма как да се знае.Освен тромбофлибия и щотовидната жлеза е хубаво да се изследва. Бъди силна,колкото и да ти е трудно. За съжаление на жената е дадено доста да изтърпи😥Следващия път нека бъде твоя🙏😇

# 760
  • Мнения: 5 052
Тя каза, че ще ми пусне някакви инфекции да видим.. Но генетичен анализ бих искала аз и мъжа ми да направим..
Дано другия път е успешен Pensive

# 761
  • Мнения: 2 840
Тя каза, че ще ми пусне някакви инфекции да видим.. Но генетичен анализ бих искала аз и мъжа ми да направим..
Дано другия път е успешен Pensive
В геника има такъв тест с менструална кръв обхваща доста неща.Скъп е но показва за налични инфекции навътре в матката.Иначе стандартно от цервикалния канал са микоплазма,уреоплазма и хламидия.Но наистина е най-добре да се изследва плода😥

# 762
  • Мнения: 1 234
Съжалявам , Yan25 , стискам палци много скоро да имаш пак хубава новина !

# 763
  • Мнения: X
Някой пил ли е добавка лецитин по време  на бременност за отпушване на канали в гърдите след кърмене? Чудя се дали е безопасно за новото бебе.

# 764
  • Мнения: 36
Момичета вас до кога ви боляха гърдите аз вече съмв пети месец и все още имам болка нормално ли е това ?

Общи условия

Активация на акаунт