Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 9

  • 50 764
  • 758
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 553
Дами, преминавате ли към по-лек режим за лятото? Иска ми се от трет. 1%, който нанасям 1 път седмично, да мина към нещо по-леко за лятото, за да не се налага да го спирам и на есен да подновявам отново.
Но, не мога да се ориентирам за подходящ продукт. Може ли насоки, препоръки?

# 316
  • Мнения: 18 542
Аз не сменям режима. Мажа се както обикновено, но внимавам повече със слънцезащитата. Не ходя по плажове обаче. Факт е и, че се изгаря много лесно, ако не се внимава - лично тествано.

# 317
  • Мнения: 6 553
Благодаря, Миоки!
Аз не смея все още...затова искам просто по-лек режим, но не мога да се ориентирам дали просто да не взема същото кремче, но по-малка конренцтрация или друг продукт. Май повечето неща са под формата на "серум", но нямам никакъв опит с марките и се лутам.

# 318
  • Мнения: 18 542
Според мен го ползваш достатъчно рядко, че да не се налага да го спираш, но все пак можеш да прецениш най-добре. Ако смяташ да се излагаш редовно на интензивно слънце и ще ти е трудно да се пазиш адекватно, по-добре го спри изцяло за лятото и не замествай с друго. Остани само на добра слънцезащита и хидратация, без ретиноиди.

# 319
  • Мнения: 2 728
Аvene physiolift е доста по-слаб сравнение с трета, но къде се намира по сила?

# 320
  • Мнения: 2 805
Според мен го ползваш достатъчно рядко, че да не се налага да го спираш, но все пак можеш да прецениш най-добре. Ако смяташ да се излагаш редовно на интензивно слънце и ще ти е трудно да се пазиш адекватно, по-добре го спри изцяло за лятото и не замествай с друго. Остани само на добра слънцезащита и хидратация, без ретиноиди.

Тъкмо щях да се включвам с въпрос относно спирането през лятото, защото аз съм от тези хора ( цитат от първия закован пост в темата):

Цитат
Има хора, които не са способни да спазват режим в дългосрочен план, защото това не е продукт, който може да ползваш от време на време и употребата му изисква задължително ползване ежедневно на слънцезащита.

Та сега може или не може да се спира?
Аз съм склонна към обрзуване на пигментни петна и дори слънцезащитата не ме спасява.

И втори въпрос, бях на една презентация за продуктите на ZO skin health, и там препоръчаха да се слага третиноин на шия и деколте също?
Мацате ли там?Thinking

# 321
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Само на шията аз, нямам проблеми. На деколтето не ми е удобно особено зимата, така че за сега ще пропусна.

# 322
  • София
  • Мнения: 323
Здравейте,
Имам една опаковка Диферин гел 0.1%, която съм използвлаа само два пъти за тест и не съм сигурна, че ще я използвам в бъдеще. Ако някой се интересува може да ми пише на лично.

# 323
  • Мнения: 18 542
Според мен го ползваш достатъчно рядко, че да не се налага да го спираш, но все пак можеш да прецениш най-добре. Ако смяташ да се излагаш редовно на интензивно слънце и ще ти е трудно да се пазиш адекватно, по-добре го спри изцяло за лятото и не замествай с друго. Остани само на добра слънцезащита и хидратация, без ретиноиди.

Тъкмо щях да се включвам с въпрос относно спирането през лятото, защото аз съм от тези хора ( цитат от първия закован пост в темата):

Цитат
Има хора, които не са способни да спазват режим в дългосрочен план, защото това не е продукт, който може да ползваш от време на време и употребата му изисква задължително ползване ежедневно на слънцезащита.

Та сега може или не може да се спира?
Аз съм склонна към обрзуване на пигментни петна и дори слънцезащитата не ме спасява.

И втори въпрос, бях на една презентация за продуктите на ZO skin health, и там препоръчаха да се слага третиноин на шия и деколте също?
Мацате ли там?Thinking
Може да се спира разбира се, но има негативи. Първо може да се загуби част от прогреса и второ, може да се наложи адаптация наново. Трябва да си прецениш кое те устройва по-добре.
За ползването от време на време се има предвид, днес се мажеш, после се мажеш след седмица, после след две и т.н. Или ползваш 1 месец и спираш за няколко и после пак. Ако искаш да има полза, трябва да се ползва редовно, защото при спиране, ползите или част от тях се губят.
Няма универсална рецепта или правила.

# 324
  • Мнения: 6 553
Споделям това клипче. Попадна ми днес.
https://www.youtube.com/watch?v=_06yz5RUvKA&ab_channel=AGLEU

# 325
  • Мнения: 8 759
От Франция ми донесоха ето този третиноин, някой ползвал ли го е?




Аз не знам какво да правя….
Другата седмица има лазерна епилация на лице и мисля да ми е последна преди лятото.

Но искам да започна и третиноин ( не ходя на плаж, тъй като съм със слънчева алергия , работя в офис, където слънчеви лъчи не достигат).
Евентуално вечер след 17.30 като изляза, това ми е дневната доза  слънце …

Спф си нося целогодишно 50 фактор.

Сега започнах и да се пръскам със спрей за подновяване, но като че ли ми излязоха дребни пъпчици по челото и носа, та явно не е моят продукт.
Вие за подновяване какво използвате?

Какво ще ми препоръчате?

Този горепоказания е със срок до 9.2022г.

# 326
  • Мнения: 6 700
Ами имате 4 месеца грубо преди да му изтече срока.
След лазерната епилация изчакайте малко. Аз бих започнала да го ползвам. Излизайте вечер по стъмване и няма да се притеснявате.

# 327
  • Мнения: 18 542
И след срока си е наред, стига да е съхраняван правилно. Ако консистенция, цвят и мирис са наред, няма проблем да се ползва и след това.

# 328
  • Мнения: 2 805
И след срока си е наред, стига да е съхраняван правилно. Ако консистенция, цвят и мирис са наред, няма проблем да се ползва и след това.

В хладилник или на сухо и тъмно място се съхранява правилно?

# 329
  • Мнения: 18 542
На стайна температура, на сухо и без пряко слънчево греене. Тъмното не е задължително, ако тубата е непрозрачна каквато обикновено е.

Общи условия

Активация на акаунт