Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 9

  • 50 760
  • 758
  •   1
Отговори
# 345
  • Варна
  • Мнения: 1 758
Sheet маските кога ги нанасяте- сутрин,следобед,вечер?
 След тях миете ли лицето?
Като първа стъпка след измиване на лице ли ги правите и какво нанасяте след тях?
Благодаря.

# 346
  • Мнения: 39 337
Днес накарах приятелка да провери в гръцка аптека за Аirol, но бил спрян преди 2 години. Има ли заместител?

# 347
  • Мнения: 19 296
И аз поръчах на една приятелка. Предложили са й гел. Казах й да го купи, но нямам представа дали може да се ползва със същото предназначение.

# 348
  • Мнения: 1 227
До колкото знам предлагат гел с Изотретиноин вместо аирола в Гърция, приятелка ми го донесе. Още не съм го пробвала защото имам запаси, но до колкото знам изотретиноина е с малко по-различно действие, главно в посока борба с акне. Ако някой има повече инфо по въпроса, нека сподели.

# 349
  • Мнения: 6 699
Изотретиноина е конкретно само за акне.
Хистологично намалява размера на мастната жлеза и редуцира себума.
За бръчки не се ползва.
Съветвам да не използвате изотретиноин без предписание от лекар, защото има много странични ефекти. Макар и гел.

# 350
  • Мнения: X
Не знам какво е изотретиноин, но третиноина изначално е измислен като продукт против акне и обикновено се продава с рецепта.

# 351
  • Мнения: 1 129
Когато свърших Аирола, започнах да търся достъпен заместител. Пробвах с високия процент на "Ординъри", но скваланът във формулата много ми мазнееше. За момента ползвам втора опаковка от бг "Ино Фарм" с 2% ретинол. Честно казано, добре ми попива и не ми дразни, но исках да питам и вас: по ваше мнение 2% ретинол достатъчни ли са за превенция или са много малко?
Знам,че едно е третиноин и друго - ретинол, но все пак според вас ефект дали ще има?

Проблем ми е сдобиването с крем от чужбина.

# 352
  • Мнения: 872
Ами няма как да хвърлим боб за това и да кажем. Има и бг вариант Акнатак, но е с клиндамицин. В БЪЛГАРСКИЯ интернет също е пълно с варианти най-вече от Турция, което ми говори, че не сте проучила добре.

С третиноина много се спекулира и злоупотребява, но това е друга тема.

# 353
  • Мнения: X
Най-бюджетен си остава Акнелиз /третиноин/ от аптеките в Турция. Пълно е с обяви в нета и фб групите.

Акнатак не е опция, не е и заместител, защото има антибиотик в него.

Третиноин е лекарство и се продава в аптеки. The Ordinary имат различни вариации на ретинол и са в пъти по-слаби от действието на третиноин.

В този форум толкова се издъвкаха видовете и разликите.
Предвид сериозността на медикамента, съветвам консултация с лекар, за да прецени подходящ ли е според случая.

Daisy^Slava , лично аз не разчитам и не ползвам ретинол.

# 354
  • Мнения: X

С третиноина много се спекулира и злоупотребява, но това е друга тема.

По-подробно може ли, че така хвърлено във въздуха нищо не значи?

# 355
  • Мнения: 922
Paula's Choice по - добри ли са от The ordinary ? Виждам , че разликата в цената им е огромно . За серумите им с ретинол питам .

# 356
  • Мнения: 71
Когато свърших Аирола, започнах да търся достъпен заместител. Пробвах с високия процент на "Ординъри", но скваланът във формулата много ми мазнееше. За момента ползвам втора опаковка от бг "Ино Фарм" с 2% ретинол. Честно казано, добре ми попива и не ми дразни, но исках да питам и вас: по ваше мнение 2% ретинол достатъчни ли са за превенция или са много малко?
Знам,че едно е третиноин и друго - ретинол, но все пак според вас ефект дали ще има?

Проблем ми е сдобиването с крем от чужбина.

За българския InoPharm не може да се прецени… пише 2% ретинОл, а съдържа ретинАл, което по принцип е добре… но пък не знаем правилно ли е формулиран, защото ретинАлът е много нестабилен… като качествено и бюджетно мога да препоръчам geek&gorgeous

# 357
  • София
  • Мнения: 41
Здравейте.
Във връзка с Третин в Гърция (преди имаше крем Третин с третиноин, а сега гел Третин с изотретиноин, но пак локален, не е за вътрешен прием) чета, че всъщност ефектите са много сходни - и за акне, и за анти-ейдж грижа... Тук в този форум четох като мнение, че гелът с изотретиноин е само за акне и то много тежко, че дава повече странични ефекти, но в статии на английски сякаш няма нищо такова и бих искала да попитам откъде имате информация? Това за страничните ефекти според мен е за хапчетата. Това, което четох е, че дали се мажеш с третиноин или изотретиноин е все едно , защото много бързо върху кожата се превръщат в едно и също нещо реално и я стимулират по сходен начин. Simple Smile

# 358
  • Мнения: 41
Моля ви, помогнете да разбера каква е разликата между ретинол и ретиноид. Ползвам от 3 месеца ретинол 0,2 сега взех 0,5, но прочетох, че всъщност ретинолът е слаб и трябва да ползвам ретиноид... Така ли е наистина? Има ли смисъл от ретинола изобщо. Извинете за нелепия въпрос, но така и не намерих отговор другаде.

# 359

Общи условия

Активация на акаунт