Как да разделим бабата?

  • 2 497
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 352
И при нас е абсолютно същото.Само ,че майка ми отиде преди 2 години в София да помага уж за малко ,а си остана там.Тя е без работа и сестра ми и плаща заплата и осигуровки.Та ние сме на заден план винаги ,каквото и да става.Няма да забравя как си беше в нашия град за малко и тъкмо трябваше да си тръгне и аз се разболях.С висока температура и сама с дете на 1г. току-що проходило.А тя си хвана автобуса и си тръгна,защото я викат.Все едно е на работа.Е това ми тежи,ама няна начин.

# 16
  • Мнения: 6 167
ами нормално е човек да няма еднaкво отношение към всички хора, които не са еднакви.обича, харесва тези и там,където се чуства по-добре,  по-значима. това не винаги ни се струва справедливото, което изнася на нас лично.
дядо ми умира за леля ми, въпреки, че друг му сервира обяда.
ама явно няма много връзка грижа/обич и добро отношение.
тва е
 

# 17
  • Мнения: 1 581
Все пак си мисля, че бабите обичат да преувеличават. Ако гледат децата 2 дни, гледали са ги цяла седмица. Ако сготвят 3 пъти, готвят всеки ден. Просто така се чувстват важни и необходими, но вместо да се похвалят, го обръщат на оплакване - пак за да се почувстват важни за другата страна. Как те така... пък младите така...
Понеже от няколко страни съм го видяла, пък и изпитала на гърба си, без да изключвам да е вярно, имам 2 наум дали версията на бабата и на снахата не се разминават  Grinning

Цитат на: Snejana_G
нещата ще си дойдат точно намясто, когато те заживеят в свой собствен дом и майка ти ходи на гости и на тях както на теб само за да се порадва на внучетата си.

# 18
  • Мнения: 1 409
Аз пък си мисля,че човек когато иска да види някой винаги намира начин и време.И че не е луд този,който яде баницата,а този,който му я дава.
Какво като живее с тях,това означава ли,че трябва да им върши цялата работа по къщата,включително и отглеждането на децата.
Поговори с нея,но ми се струва,че ефекта ще бъде нулев.Тя явно се е вживяла в ролята си на добра свекърва и едва ли ще те разбере.Поговори и с брат си и му обясни,че майка ти не е слугиня и,че жена му трябва да си поеме задълженията.
И не се ядосвай толкова,радвай се на това,че си човек ,който може да се оправи и сам,защото иначе щеше да е лошо

# 19
  • Мнения: 386
за съжаление не мога да ти дам съвет, но ще ти дам мнението на човек, чиито баби (и двете) не са се грижили за него, защото са отглеждали братовчедите - ами много е гадно. по едно време си мислех, че проблемът е в мен и не ми беше ясно защо и от двете страни по-обичат братовчедите ми. аз съм изтърсак и родителите ми не са живели нито с едните, нито с другите и това е част от причината. но поне на мен винаги ми е било неприятно, че за другите са били полагани повече грижи, отколкото за мен, защото като си дете ги усещаш тия работи.
не съм сигурна, че майка ти би те разбрала какъв ти е проблема. има хора, които не делят децата си и други, които го правят прекалено явно.

# 20
  • Мнения: 7 723
...... защото като си дете ги усещаш тия работи.
 
именно в това е челия проблем- как да го обясна на дъщеря си newsm78

# 21
  • Мнения: 1 858
Не мога да ти кажа нормално ли но мога да ти кажа как е при мен.
Баба ми и дядо ми имат майка ми и вуйчо ми. Вуйчо ми се ожени късно и аз съм по-голяма с 15 години от братовчедка ми. В момента тя е първи клас а моето дете е на 3 годинки. Те живеят там (при баба и дядо) аз съм на квартира в друг град (двата града са на има няма 25 километра). Баба и дядо идват веднъж в месец при  нас за няколко часа. Разбира се като тръгнат са напазарували, сготвили и така нататък - не идват с празни ръце. Обаче вуйчо ми и жена му постоянно им правят скандали защо идват защо са купили това или онова...
Живеят с мисълта, че мен ме обичат повече от тяхното дете и направо пенясват от злоба само името ми като чуят. В същото време баба и дядо почти изцяло се грижат за братовчедка ми, те обаче все не са доволни. За мене е това не е нормално защото аз никога не съм казала " ти гледаш тяхното дете повече, ти тях ги обичаш повече, ти на тях им купуваш повече" това никога не съм го казвала и не съм го и чувствала а те са все не доволни.

# 22
  • Мнения: 983
Нормално е да ревнуваш.
За сега децата ми са единствените внуци и на свекърва ми и на майка ми. Не мога да изразя мнение.

# 23
  • Мнения: 2 677
Нормално е да ревнуваш. Ние живеем при майка ми, а аз съм едно дете и тя има едно внуче засега, та тук нещата са ясни. Помага жената, цялата се раздава (не че я експлоатирам, но тя прелива от желание да се занимава с бебето). Зълва ми живее при свекървата, има малко дете - положението е същото. Тя се раздава за племеника ми изцяло, с моят син се виждат само ако й го закарам или има кой да я докара у дома.
Малко се дразня като се замисля...  newsm78
Но и тази ситуация си е напълно в реда на нещата, а и както казвате по-долу - когато нямаш нужда от допълнителна помощ, какво толкова?

# 24
  • Мнения: 3 886
...или ревнувате ли бабата, че отделя повече внимание на братовчедите на децата ви... newsm78
Ще се опитам да не изпадам в подробности.
Брат ми, заедно със снаха ми и двете им деца живеят при майка ми. Тя( майка ми) ходи на работа, чисти, готви, пазарува, а от горе на всичкото вечер из цяло гледа децата им- храни ги, оправя ги за лягане, докато те( младите )излизат с приятели. Едвам намира време да дойде да види другите си внучки. Постоянно ми се оплаква как не смогва и очаква от мене разбиране- като от дъщеря. Опитвам се да я оправдая по някакъв начин Rolling Eyes - в крайна сметка нямам нужда от помощта й .
Усещам , че май ревнувам. Нормално ли е newsm78



нормално е и аз б их реагирала така.При мен е така само че с моита баба.Все обичаше брат ми повече и неговите деца.а мойте кучета ги яли .Аз черната овца #Crazy newsm78

Общи условия

Активация на акаунт