Как разбрахте, че започва раждането?

  • 7 360
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Бубалина, мерси за темата, и аз се интересувам от този въпрос.
На мен вчера като ми записваха тоновете, се показаха няколко контракции, които усещах, но не бяха изобщо болезнени. Докторката обаче като видя графиката, каза: "Ауууу, ама вие имате родилна дейност Shocked! Не усещате ли?" Аз само свих рамене и тя ме изпрати в приемния кабинет да ме прегледат. Там обаче казаха, че шийката била назад и евентуално другата седмица ще се ражда бебето. А иначе точно преди тоновете бях на ЖК и акушерката се притесни, че главата му била високо и съм щяла да пренося.
Изобщо не знам какво става.

# 16
  • Мнения: 5 401
На мен ми изтекоха водите и ми предизвикаха раждането понеже нямаше никаква родова дейност. Споко, като му дойде времето, ще разбереш!!! Леко раждане!   bouquet

# 17
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз имах неболезнени контракции,разходихме се с песа и на връщане някак усетих че нещо става.Прибрах се с чуството че ще е скоро, а имах преглед за запис на тонове и като отидохме бях с 3 см разкритие.Разбрахме се да си взема багажа и да се върна, за 30 минути вече бях с 5 см и вече имах и болки и контракции.И така родих два часа по-късно.
Успех и да се похвалиш скоро с бебче!!! Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Мисля, че няма как да се объркаш...На мен не ми падна тапата, също и водите ми не изтекоха, но по контракциите разбрах, че се започва...А до този момент не знаех какво е това контракция. Без да бързам, започнах да се подготвям - депилирах се, изкъпах се, дооправих си багажа - всичко това, докато мъжът ми спеше - беше през нощта. След това го вдигнах и тръгнахме. Чак няколко часа по-късно започнаха наистина много болезнените контракции, но тогава вече бях в предродилна зала.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 764
При мен всичко стана много бързо. Изтекоха ми водите. Ужким нямах болки, но докато мама дойде да ме вземе вече имах доста изявени контракции. Е, до болницата стигнах. Бакшиша само се смееше "спокойно, в колата ми няма да родиш" Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 999
Няма начин да не разбереш, когато му дойде времето да раждаш! Wink
На мен първо ми изтекоха водите, но нямах никакви контракции и нищо не ме болеше. Разкритие също нямах. Естествено веднага ме приеха в болница. Постепенно всичко си дойде на мястото и родих след 15 часа. 
Леко раждане! Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 2 039
Точно преди да ми падне тапата, се занимавах с интимното обезкосмяване - по време на душа ми падна тапата. Попаникьосах се малко. Отначало ме свиваше корема повече от притеснения, отколкото поради контракции. Багажа беше готов отпреди, татито подскачаше нервно и уплашено и чакаше кога ще кажа "тръгваме". Контракциите почнаха 2-3 часа след като падна тапата.

# 22
  • Мнения: 125
Аз до последно се чудех да тръгваме ли към болницата или не.Имах само леки контракции, почти безболезнени, ту през 2 минути, ту през 1/2 час, не ми беше паднала нито тапата, нито ми бяха изтекли водите. В един момент обаче започнах да треперя цялата и реших да отидем до болницата да ме прегледат.Оказа се че съм с 5см разкритие и след 3 часа родих  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 026
 Падна ми тапата и отидох в родилното.

# 24
  • София
  • Мнения: 721
Мамчета, да ви кажа аз съвсем се обърках от прочетеното Rolling Eyes
"Падна ми тапата и отидох в родилното." - на мен доки ми каза, че тапата няма връзка, никъде да не тръгвам само заради това.

"Имах само леки контракции, почти безболезнени, ту през 2 минути, ту през 1/2 час, не ми беше паднала нито тапата, нито ми бяха изтекли водите. В един момент обаче започнах да треперя цялата и реших да отидем до болницата да ме прегледат." - тука пак не ми е ясно, нали трябва да станат регулярни на 5 минути ooooh!

За мамчетата дето изобщо не ги боляло, пък после се оказали с пълно разкритие....и родили след 2 часа!! Нали уж при първо бебче средно по 1 см на час се образувал Sick Как въобще решихте да ходите в болницата!! Ми това си е съвсем на късмет...

Значи ако ми изтекат водите ясно - заминавам, но оттук нататък ми се вижда много на магия работата. А пък и много ме е шубе, че от страх да не пропусна ще отида в болницата много рано и ще лежа на разни системи вместо да си чакам у нас.

(Е, фактът, че не съобщават всеки ден за родили в коли, по улици и по къщи жени признавам, че доста ме успокоява Simple Smile)

Все пак ще следя темата с интерес, поне да съм запозната с всякакви възможни ситуации Blush

Благодаря на всички момичета за споделения опит  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 768
Бутам теми4ката напред. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт