Студенти в Нидерландия - 12

  • 67 160
  • 765
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2
Здравейте,дъщеря ми ще учи в Бреда специалност международен бизнес  ,ако някой предлага квартира  или си търси съквартирантка моля помагайте,всякаква информация за стая или квартира с други ще ни е полезна нека да ми пише. Благодаря 0886086825 или0888136666 тел за връзка.

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 20:18 от timnev1974

# 631
  • Мнения: 1
Здравейте мили дами!
Дъщеря ми е приета в Тилбург - психология.
От месец и половина се опитваме да намерим квартира.
Моля за вашата помощ - за всичко, дори и за свободни стаи.
Много ви благодаря за отделеното време!

# 632
  • Мнения: 1 083
Здравейте,
Дали някой има отзиви за тази агенция?
Фидес Верхуурдиенстен - в Грьонинген?

# 633
  • Мнения: 508
Здравейте! Харесахме студио по обява във фейсбук. Проверихме собственика в кадастъра, името не съвпада с това на жената, която твърди че е нейно /имаме само първото й име/. Тя праща снимки, но отказва оглед, защото е в Щатите. Как може да сме сигурни дали е измама? Възможно ли е името в кадастъра да е на собственика на друга част от същата сграда?

# 634
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Здравейте! Харесахме студио по обява във фейсбук. Проверихме собственика в кадастъра, името не съвпада с това на жената, която твърди че е нейно /имаме само първото й име/. Тя праща снимки, но отказва оглед, защото е в Щатите. Как може да сме сигурни дали е измама? Възможно ли е името в кадастъра да е на собственика на друга част от същата сграда?

Измама е, категорично. Щом отказва оглед, името не съвпада, вероятно и банковата й сметка не е холандска....
How can you tell a rental scammer?
They instruct you to wire money.
The Listing Photos Have an MLS Watermark.
The Listing Details Are Vague.
They Don't Want to Show You the Place First.
They're Ready to Make a Deal With No Background Info.
They're 'Out of the Country'
They Want You to Sign Before Seeing Anything.
The Asking Rent Doesn't Match Up.

Последна редакция: вт, 07 юни 2022, 11:37 от Айяла

# 635
  • Мнения: 113
Здравейте! Харесахме студио по обява във фейсбук. Проверихме собственика в кадастъра, името не съвпада с това на жената, която твърди че е нейно /имаме само първото й име/. Тя праща снимки, но отказва оглед, защото е в Щатите. Как може да сме сигурни дали е измама? Възможно ли е името в кадастъра да е на собственика на друга част от същата сграда?

За кой град? Ако е за Енсхеде, пишете ми на лс, синът ми е там и може да отиде на оглед.
Нещо ми е съмнително…

# 636
  • Мнения: 48
Здравейте, търся квартира за студент ( започващ втори курс през септември) в Тилбург. Ако някой търси съквартирант също ми пишете моля, ако имате намерено жилище. Благодаря. Мога да наема веднага

# 637
  • Мнения: 48
Здравейте, извинете за въпроса, в какъв регистър проверявате?



quote author=biborana link=topic=1409719.msg44852811#msg44852811 date=1654181159]
Новини от нас от последните часове. Тази сутрин платих абонамент към камернет (решихме да пробваме с абонамент за 15 дни). Дъщеря ми е видяла току що пусната обява за стая с прилични условия и цена, и е писала на наемодателя. След около час-час и нещо си уговориха разговор в watsapp. Като първи реагирал на обявата, й предложиха стаята. В жилището има 8 стаи, в 5, от които живеят виетнамски студенти. В една от стаите има момиче от Холандия и другите две стаи се отдават под наем (от 1 юли). Проверихме наемодателя в страницата, която бяхте публикували за проверка - името и имота фигурират. Дъщеря ми получи и аудиосъобщение от българка, която е живяла преди време в същото жилище - момичето е обяснило, че наемодателя е коректен (това по инициатива на наемодателя).
Притесненията ми идват от това, че наемодателя като че ли препира за подписването на договора и плащането. Когато дъщеря ми го е попитала в какъв срок трябва да върне отговор, господинът е попитал защо не иска да отговори веднага. Съгласил се е все пак с това, че искаме да го проверим. Друго, което ме притеснява е липсата на оглед ... Дали прекалено много се филмирам?! След толкова прочетени предупреждения за измами и коментари на потърпевши, всичко ми се струва съмнително. А определено трябва и да се действа, защото всички се убеждаваме колко е трудно да се наеме жилище.

Zhenshen11, не се филмирай прекалено. Точно така действат холандските наемодатели, когато отдават директно, без агенция (обаче се спестява такса за агенцията). Особености на "ленд-лордовете":
1. Първият печели - подчертах го за всички търсещи квартира. Организирайте се така, че да сте между първите 3-ма обадили се.
2. Щом сте го проверили в регистъра, няма страшно. Аз публикувах линка, но когато дъщеря ми търсеше, не го знаех.
3. И при нас стана така - съгласи се на отсрочка за отговор до другия ден. Подписване на договор и получаване на капарото в брой веднага. Реално стана на следващия ден, защото той е бил зает. Естсествено подписаха разписка. Дъщеря ми е говорила със съседката си - 1:1 така е действал и при нея. Миналият август пусна друга стая под наем - пак я беше дал за по-малко от 24 часа.
Човекът се оказа коректен - живее над 1 година там и не е имала проблеми. И квартирата, и той си имат някои кусури. Но нищо не е перфектно.
Успех!
[/quote]

# 638
  • Мнения: 22
Знам че се повтарям, но някой нещо за квартира в Маастрихт да знае? Че само на измамници попадам. Включително и в агенциите.

# 639
  • Мнения: 1 419
Агенциите са измамници или какво точно? Как го установихте - споделете опит, имена, ще е полезно и за други.

# 640
  • Мнения: 22
Агенциите са измамници или какво точно? Как го установихте - споделете опит, имена, ще е полезно и за други.

Такааа. Преглеждам разни оферти и си харесахме една. Преди регистрация се обаждам и питам дали все още е налична. Отговорът е: Щом е на сайта, значи е налична. Регистрирам се, плащам таксата и какво да видя. Офертата не е налична (свободна) от 4 дн и. Това ако не е измама, не знам какво е. Плащаш за да разбереш, че няма за какво. Не знам дали всички са така, пробвал съм само две. Първата поне казаха, че няма нищо по моите критерии. Втората е https://www.maastrichthousing.com/. Води се официална студентска но...

# 641
  • Мнения: 1 507
Точно в myhousingmaastriht  в момента има стаи! Другата агенция, с която ние имахме късмет е pro-housing пак за  Маастрихт. И за двете съм плащала еднократен абонамент.
От kamernet се отказах, защото там таксата е месечна, а нищо не става.

# 642
  • Мнения: 22
Точно в myhousingmaastriht  в момента има стаи! Другата агенция,  е pro-housing пак за  Маастрихт.
В първата няма. В момента се регистрирам във втората.

# 643
  • София
  • Мнения: 6 000
За Бреда ще препоръча ли някой агенция?

# 644
  • Мнения: 4
И аз да попитам за такава агенция в Арнем, до момента от kamernet нищо...

Общи условия

Активация на акаунт