Студенти в Нидерландия - 12

  • 67 255
  • 765
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 083
Червенокоска,
благодаря много. Предала съм на щерката, дано да имаме късмет.

# 601
  • Мнения: 35
Много Благидаря за Информацията, къде ли не се рових да търся без успех 

Мисля Bo rent ще свърши работа за дъщеря ми, сега остава само момчетата да организира Blush

Моята дъщеря взе под наем мини-ван от bo-rent или нещо такова, но там тряб2а да имаш книжка от поне 2 години.
Проверете и нещо като green wheels там също има коли под наем и се плаща на час като се отключва с код (май).
Информацията ми е от преди 4 години.

# 602
  • Мнения: 35
Благодаря много за подробното обяснение !

И преди съм ги препоръчвала за преместване на багаж, лично изпробвано:
https://kav2go.nl/.
Проверете във вашия град откъде може да се наеме с търсачката, обикновено е в Икеа, Праксис, Баухаус и подобни. В самите магазини има терминал - прави се регистрация с шофьорска книжка, кредитна или дебитна карта (взема се депозит, преди беше 200 евро, от него се приспада използването и се връща остатъка до 2-3дни), снима се на място с камера за удостоверяване на самолочността и те проверяват в рамките на 10мин. Има телефон, звъни се, казват ти къде на паркинга да отидеш, отключват ти колата/ванчето, ползваш, връщаш в начална точка, звъниш им и те си заключват колата пак. После получаваш по мейл фактура с подробна разбивка за ползването. На час и изминати км е, тарифите могат да се проверят.

# 603
  • Мнения: 6
Дъщеря ми ще учи в Фонтис (Айндховен), в процес на търсене на квартира сме. Ако някой знае за освобождаваща се квартира или си търси съквартирант, моля нека се свърже с нас. Благодаря.

# 604
  • Мнения: 6 492
Да не сте изпуснали срока за заявяване пред фонтис че искате съдействие за настаняването?

# 605
  • Мнения: 6
Не но ни казаха че не гарантират настаняване

# 606
  • Мнения: 1 510
Лично чуто във Фонтис: с приоритет настаняват студенти извън Европа. За тях било по-трудно да си намерят квартита. За Европейците остават много малко места.

# 607
  • Мнения: 6
За съжаление положението с квартирите е плачевно но се надявам да намерим нещо

# 608
  • Мнения: 19
Лично чуто във Фонтис: с приоритет настаняват студенти извън Европа. За тях било по-трудно да си намерят квартита. За Европейците остават много малко места.

Същото отговориха и на дъщеря ми преди няколко седмици от ХАН  - в списъка с чакащи е, но с предимство са студентите извън Европейски съюз 😁 Чисто си ѝ казаха - търси си квартира 😁

# 609
  • Мнения: 6
За съжаление положението с квартирите е плачевно но се надявам да намерим нещо

# 610
  • Мнения: 19
Новини от нас от последните часове. Тази сутрин платих абонамент към камернет (решихме да пробваме с абонамент за 15 дни). Дъщеря ми е видяла току що пусната обява за стая с прилични условия и цена, и е писала на наемодателя. След около час-час и нещо си уговориха разговор в watsapp. Като първи реагирал на обявата, й предложиха стаята. В жилището има 8 стаи, в 5, от които живеят виетнамски студенти. В една от стаите има момиче от Холандия и другите две стаи се отдават под наем (от 1 юли). Проверихме наемодателя в страницата, която бяхте публикували за проверка - името и имота фигурират. Дъщеря ми получи и аудиосъобщение от българка, която е живяла преди време в същото жилище - момичето е обяснило, че наемодателя е коректен (това по инициатива на наемодателя).
Притесненията ми идват от това, че наемодателя като че ли препира за подписването на договора и плащането. Когато дъщеря ми го е попитала в какъв срок трябва да върне отговор, господинът е попитал защо не иска да отговори веднага. Съгласил се е все пак с това, че искаме да го проверим. Друго, което ме притеснява е липсата на оглед ... Дали прекалено много се филмирам?! След толкова прочетени предупреждения за измами и коментари на потърпевши, всичко ми се струва съмнително. А определено трябва и да се действа, защото всички се убеждаваме колко е трудно да се наеме жилище.

# 611
  • Мнения: 1 425
Когато преди две години одобриха дъщеря ми за стаята, искаха да платим в рамките на 24 часа депозита. Тогава писах тук с притеснения за толкова краткия срок, но се решихме и не съжалявам. Явно е широко разпространено и се приема съвсем нормално. А пък и сте проверили в регистъра, за мен нещата би следвало да са ок. Отделно искат да подпишете и договор - още по-добре от моя гледна точка. Оглед ние никога не сме имали - нито виртуален, нито на място, всичко беше само по снимки. Разсъжденията ми тогава бяха - какво може най-лошо да е? Да правя ремонти - това грам не ме притесни на фона да остане на улицата.
Но това са си моите разсъждения де.

# 612
  • Мнения: 2 190
Новини от нас от последните часове. Тази сутрин платих абонамент към камернет (решихме да пробваме с абонамент за 15 дни). Дъщеря ми е видяла току що пусната обява за стая с прилични условия и цена, и е писала на наемодателя. След около час-час и нещо си уговориха разговор в watsapp. Като първи реагирал на обявата, й предложиха стаята. В жилището има 8 стаи, в 5, от които живеят виетнамски студенти. В една от стаите има момиче от Холандия и другите две стаи се отдават под наем (от 1 юли). Проверихме наемодателя в страницата, която бяхте публикували за проверка - името и имота фигурират. Дъщеря ми получи и аудиосъобщение от българка, която е живяла преди време в същото жилище - момичето е обяснило, че наемодателя е коректен (това по инициатива на наемодателя).
Притесненията ми идват от това, че наемодателя като че ли препира за подписването на договора и плащането. Когато дъщеря ми го е попитала в какъв срок трябва да върне отговор, господинът е попитал защо не иска да отговори веднага. Съгласил се е все пак с това, че искаме да го проверим. Друго, което ме притеснява е липсата на оглед ... Дали прекалено много се филмирам?! След толкова прочетени предупреждения за измами и коментари на потърпевши, всичко ми се струва съмнително. А определено трябва и да се действа, защото всички се убеждаваме колко е трудно да се наеме жилище.

Zhenshen11, не се филмирай прекалено. Точно така действат холандските наемодатели, когато отдават директно, без агенция (обаче се спестява такса за агенцията). Особености на "ленд-лордовете":
1. Първият печели - подчертах го за всички търсещи квартира. Организирайте се така, че да сте между първите 3-ма обадили се.
2. Щом сте го проверили в регистъра, няма страшно. Аз публикувах линка, но когато дъщеря ми търсеше, не го знаех.
3. И при нас стана така - съгласи се на отсрочка за отговор до другия ден. Подписване на договор и получаване на капарото в брой веднага. Реално стана на следващия ден, защото той е бил зает. Естсествено подписаха разписка. Дъщеря ми е говорила със съседката си - 1:1 така е действал и при нея. Миналият август пусна друга стая под наем - пак я беше дал за по-малко от 24 часа.
Човекът се оказа коректен - живее над 1 година там и не е имала проблеми. И квартирата, и той си имат някои кусури. Но нищо не е перфектно.
Успех!

# 613
  • Мнения: 509
Не намирам този линк за проверка на имот. И на първата страница не го виждам. Може ли да ми го изпрати някой, може и на лично, да не дразним като се повтаряме. Благодаря.

# 614
  • Мнения: 2 190
В първия пост може да се добавя информация само 24 ч. Важните неща от тази (активната) тема няма как да се включат в този първи пост (може в следващата тема). Препоръка - вадете ценната информация - за вас и да предложите да се добави в първи пост на новата тема.

Позволявам си да повторя малко от иформацията, защото темата квартири е гореща 
•   Можете да проверите кой е собственик на апартамента в имотния регистър на Kadaster чрез тази страница за € 2,95 евро на обект https://www.kadaster.nl/producten/woning/eigendomsinformatie&nbs … андски „bestellen). Ако собственикът и бъдещият наемодател не са едно и също, поискайте обяснение и ако е необходимо, поискайте писмено разрешение, потвърждаващо, че наемодателят и/или агенцията действат от името на собственика. Ако живеете в Амстердам и се нуждаете от помощ за това, https://www.wooninfo.nl/vraagbaak/oplossen-problemen/meldpunt/ може да ви помогне.

Общи условия

Активация на акаунт