Шоколадова торта с рула - стъпка по стъпка!

  • 310 090
  • 1 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 713
Предполагам, че може да се направи и със сладко, нали?
Да, може.  Simple Smile
Аз писах, че я направих със сладко от френско грозде и плодови рула. На мен ми хареса.

# 76
  • Мнения: 5 140
Предполагам, че може да се направи и със сладко, нали?
Да, може.  Simple Smile
Аз писах, че я направих със сладко от френско грозде и плодови рула. На мен ми хареса.

Ето за това ще пробвам и аз. Hug

# 77
  • Мнения: 244
Хайде и аз да сложа снимки на Лео-моите произведения  Grinning

Чудесно си се справила с хубавата рецепта на Лео.
Само ще добавя една малка подробност за горните банани - за да не потъмнеят (че това бързо става ако преседят) - с по-широка четка (за предпочитане силиконова, но може и друга) се минава с тънък слой желатин (разтворен в обикновена вода). Така се "капсулират" леко  торти като тази с бананите - хем да не почерняват (да не развалят прекрасната гледка Wink), хем да поддържат свеж плода - да не изсъхва.
Успех за нови кулинарни подвизи на всички форумки с тези сладки и за окото и за езика изкушения !

# 78
  • в къщи
  • Мнения: 467
Да си кажа и аз.Не ми стана тоя желатин и това е Rolling Eyes.Лео ми беше намерила допълнителни разяснения,как точно да го направя...старах се много,ама...на,нииищо.Пакетчето беше 10гр.,може би ми дойде малко newsm78,но беше последното в магазина,аз какво съм виновна  33uu.На всичко отгоре и две еднакви рула нямаше,едното ми е на "7дейс"-плодово,другото-съвсем различно smile3555.Както и да е.След 1 час ще трябва да го обръщам в чиния,а не смея... Confused

# 79
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте ! Аз преди няколко дена направих тази торта.Не само че стана много лесно но обрах точките с нея. Стана прекрасна и много лесно се обърна без фолио.Огромно благодаря на Лео!

# 80
  • Русе
  • Мнения: 1 155
И аз се бях отчела с тортата ама мнението ми замина  Mr. Green Пускам пак снимка Simple Smile
http://siena.snimka.bg/album.php?album_id=82490

Лео, стана страхотна    bouquet   Много лесно се обърна. Кремът много ми напомня на шоколадов йогурт. Всички останаха очаровани  Hug  Посредата на крема сложих банан и пласт бисквити, изсипах другата половина крем и пак сложих банан, и за дъно бисквити. Нямах време за декорация, понеже я обърнах непосредствено преди хапването, но следващият път и това ще стане.

# 81
  • в къщи
  • Мнения: 467
Аз пак да си кажа:до последно избягвах да я обръщам,ама се наложи Mr. Green.Не стана от първия път Embarassed...,потопих купата в топла вода и чак тогава се отлепи.Сега я опитахме и да се похваля и аз-направо е страхотна!Дъщеря ми иска същата за рожденния си ден Laughing

# 82
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пак пускам снимки, че моите заминали:





# 83
  • Мнения: 4 447
Мариета, твоят крем от какво е (Лео е дала с шоколад) Аз купих рула, да я правя довечера, ама не съм купила шоколад и сметаната ми е половинка. Дай, моля те, рецепта и за бял крем, пък довечера ще импровизирам.

# 84
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Танитка, белият крем е от разбита течна сметана / използвах най-малката разфасовка на Халта/ + кисело мляко + захар + желатин. Стана много пухкав, лек и вкусен.

# 85
  • Мнения: 139
Моят опит...







# 86
  • Мнения: 799
Викито, Мари-ета, изглеждат супер   bouquet

# 87
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 487
Твърде не обичам да правя торти, но се запалих по тази. Това ще е втората торта от форума, която ще се пробвам да направя. Първата беше с мюсли на Сладка хапка  Wink Утре ще се претна да я направя и тази, дано стане  Crazy

# 88
  • Мнения: 107

От кой течен шоколад слагате?

# 89
  • Мнения: 7 474

От кой течен шоколад слагате?

Най-обикновен- НуКрема , Финети  Peace

Общи условия

Активация на акаунт