The Ordinarу + DECIEM (Тема № 8)

  • 38 471
  • 433
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5 107
Децием много щедри, пак пускат безплатна доставка без минимална стойност на поръчката. Миналият ден ми попадна в полезрението лъжичката на НИОД, в коментарите пише, че не е с много дълга дръжка и когато я пъхнеш в бутилката влиза и не може да държиш дръжката. Още преди 5 години от Децием са общели да предадат на дизайнерите да го имат впредвид. Някой има ли я тази лъжица да каже или да измери дръжката и цялата лъжица. Много е сладичка та си я поръчах, я ми върши работа, я не....
https://niod.com/en-bg/stainless-steel-spoon-100378.html

# 286
  • Мнения: 762
а как стои въпроса с вит. С, там пак ли трябва с по нисък процент да се започне?  Има ли разлика в % ако се ползва през деня или вечер?  Видях че има вариант флуид и серум, за мазна кожа кое е за предпочитане?

# 287
  • Мнения: 3 576
За какво се ползва тази лъжичка ми стана много чудно?

# 288
  • Мнения: 5 107
За остъргване на вътрешностите на шишенцето, когато е на свършване и пипетата не може да засмуче серум. Поне така прочетох в коментарите.

# 289
  • Мнения: 2 438
Дами, вашите пратки с какъв проследяващ номер бяха? С кои букви започваха?
Чудя се с кой номер да ходя да я търся в пощата "LTN***" или "СС***"?

# 290
  • Мнения: 5 107
Номера с СС излиза в сайта на БГ пощи.

# 291
  • Мнения: 10 633
Момичета, ползвам The ordinary Granactive retinoid 2%.
Днес си купих Matrixyl 10%
Мога ли да ползвам Matryxil сутрин?

# 292
  • Мнения: 5 626
Да. Ретиноид с пептиди може и в една рутина.

# 293
  • Мнения: 10 633
Благодаря, kati_v!

# 294
  • Мнения: 383
Да. Ретиноид с пептиди може и в една рутина.

Кое първо, когато са в една рутина според теб?

И да си питам пак, че ме тормози този въпрос: ако преди Бъфета с медни пептиди сутрин сложа първо Hylamid pore control, дали се намалпва действието на Бъфета? В смисъл дали е важно Бъдета да е първи продукт след почистване, за да действа най-добре?

(Ето го pore control: https://deciem.com/en-us/hylamide/booster-pore-control-serum-100567.html)

# 295
  • Мнения: 5 626
Да. Ретиноид с пептиди може и в една рутина.

Кое първо, когато са в една рутина според теб?

Зависи. Единият вариант е да се спазва правилото на консистенцията - от по-рядка към по-гъста.
Другият е кое да е по-близо до кожата. Аз ползвам трет така - първо нанасям крема и след 20-30 минути започвам рутината - тонери, серуми, емулсии, крем.
По втория въпрос - не съм ползвала серума за контрол на порите, но гледам, че на първите места има силикон. Ако го сложиш първи, ще запечата и следващите активи няма да попият в кожата. Така че първо бих слагала бъфета.

# 296
  • Мнения: 2 840
https://flipboard.com/topic/toronto/a-popular-low-cost-skincare- … 1%2Fdailyhive.com
 Поради инфлация следва повишение и на цените

# 297
  • Мнения: 228
Момичета, здравейте! От месец използвам козметиката на The Ordinary. Това с което разполагаме в момента е Hyaluronic acid 2% + B5, Granactive Retinoid 2% in Squalane, Matrixyl 10% + HA, Ascorbic Acid 8%. Запозната съм кое кога се нанася и с какво не бива да се комбинира, но откакто започнах употреба на матриксил ми излязоха пъпчици по бузите. Не са червени или бели, по-скоро кожата стана изключително релефна.
Въпросът ми е следния - това адаптация на кожата към продукта ли е или по-скоро не ми понася и трябва да спра употребата му. Вие имали ли сте подобен проблем с този продукт?
И второ - ако въведа и Ниацинамид + цинк мога ли да го ползвам заедно с матриксил? Това никъде не го намирам като информация

# 298
  • София
  • Мнения: 2 161
Здравейте, само на мен ли Retinol in Squalane ми седи ужасно мазно върху кожата. Не попива цяла вечер и като си легна заминава по възглавницата....

# 299
  • Мнения: 636
Здравейте, само на мен ли Retinol in Squalane ми седи ужасно мазно върху кожата. Не попива цяла вечер и като си легна заминава по възглавницата....



И на мен ми стои мазен, затова нанасям поне 30 мин преди лягане, и то много малко и масажирам за да се разнесе колкото може повече. Но пак ми мазнее после Grinning

Общи условия

Активация на акаунт