The Ordinarу + DECIEM (Тема № 8)

  • 38 286
  • 432
  •   1
Отговори
# 345
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Пробвах с по-малко количество, по-добре е положението. Само 2-3 капчици за цялото лице. Дано да има полза така, защото мисля, че е много хубав продукт.

# 346
  • Мнения: 2 866
Точно 2-3 капки се препоръчват. Аз го слагам в хидратиращия крем, преди него в сутрешната рутина е Buffet, във вечерната ретинол.
Допълвам: преди го ползвах и в околоочната и като свърша FECC пак ще се върна на пикногенол.

# 347
  • София
  • Мнения: 1 689
FECC щипе ли ви леко в началото?

# 348
  • Мнения: 2 866
Да, първите дни. Също ако не го ползвам известно време и първия път след това пак. Усеща се като леки бодежи при мен.

# 349
  • София
  • Мнения: 1 689
Да, точно така е. Благодаря за отговора!

# 350
  • Мнения: 40
Здравейте! От много време бях хвърлила око на марката и най-накрая си я набавих. С акнетична кожа съм и до скоро лекувах леко, до средно тежка форма на акне в следствие на хормонален дисбаланс. Имам доста белези / петна / останали ми от лечението, също така имам разширени пори и се чудих какво да си взема.
Насочих се към ниацинимид, салицилова кисела и хиалуронова киселина. По време на лечението ми правих пилинг процедури при дерматоложката ми, които ми се отразиха добре за кистозните пъпки, които имах и си взех и АНА/ BHA пак на ординари. От САЩ ми бяха изпратили Третиноин, който искам да включа, но не знам дали е съвместим със салициловата киселина. Ето как използвам всички продукти:
Сутрин:
1. Измиване.
2. Салицилова киселина.
3. Хиалуронова киселина.
4. Ниацинамид.
5. Avene Cleanance Концентрат срещу несъвършенства
6. Хидратация и слънцезащитен

Вечер:
1. Измиване.
2. Салицилова киселина.
3. Ниацинамид
4.  след 1-2ч Третиноин

След нанасяне на всеки продукт изчаквам минутка - две и тогава минавам на следващия.

АHA/BHA използвам веднъж в седмицата вечер, като след него нанасям само ниацинамид и хидратация.

Третиноина го включих на своя глава, но моля за съвет дали мога да го използвам със салицилова киселина и другите, които използвам.

Предварително благодаря и се извинявам за дълият пост Simple Smile

Последна редакция: ср, 01 мар 2023, 09:58 от Кукундрелл

# 351
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Не е препоръчително да се използват киселини и ретинол/ретиноиди/трет в една рутина.
Т.е. когато използваш трет, пропускаш киселините.

# 352
  • Мнения: 2 435
Категорично не препоръчвам третиноин с киселини. Трета година го мъча и не успявам да го вкарам, дори и без киселини, а с тях направо не ми се мисли какво ще се случи.
Кожата ми винаги е била тънка, но нечувствителна и пак не ми се получава. Сърбежа най-много ме мъчи и се чеша в съня си, и става страшно. Всяко почесване при мен на коя да е част от тялото, за повече от 10 минути, се превръща в синьо петно, като просмукано. Иначе понасям без проблем всякакви киселини и ретинол, и ретинал, и ретиноиди, но трета НЕ. Опитвам с гръцкия  и започвам да се чудя дали пък да не пробвам с турския, нищо че последния е 1%.

Съветът ми е спри едното или киселините, или трета.

# 353
  • Мнения: 5 619
Турски трет има и в концентрации 0,025% и 0,5%.

# 354
  • Мнения: 40
Моя Третиноин е 0.05% Нямам никакви странични ефекти от комбинацията, но това е само едно намазване. Третиноина съм решила да е през вечер така или иначе. Както казахте, ще пропусна салициловата киселина вечерите, в които ще слагам Третиноин и ще оставя само хиалуроновата и ниацинамида.

# 355
  • Велико Търново
  • Мнения: 162
Здравейте, за първи път ще използвам ТО. Това са първите продукти, които ще използвам. Може ли съвет в какъв ред, сутрин и/или вечер? Почистване и дневен/нощен крем са на друга марка. Благодаря предварително.

# 356
  • Мнения: 24
Здравейта аз също си взех серумчета и аз съм в чуденка кое след кое 😮‍💨
Премахвам всичко първо с термалната мицеларна вода на uriage за суха и чуствителна кожа
След това измивам лицето си със  eucerin dermatoclean hyaloron
Взех си
Hyaluronic Acid 2% +B5
Niacinamide10% +Zinc 1%
Също взех и Granactive  Retinoid 2% in Sqalane,за който разбрах че се ползва само вечер.
Да тук добре но другите 2 продукта кога и в какво последователност?
Съжалявам наистина съм боса във грижата за лицето си 😔 а вече съм на годинки,на които трябва да почна да го правя 😬

# 357
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
Allinna,

сутрин аз лично не ползвам измивно, само с вода си изплаквам лицето.
След това, на влажна кожа още слагаш Hyaluronic Acid 2% +B5, пръскаш отново с вода ( може
и флорална ако имаш, така се усвоява най- добре ХК). Изчакваш да си попие. След него Niacinamide10% +Zinc 1%, после хидратиращ крем и слънцезащита.
Вечер почистваш с мицеларната вода ( по- добрият вариант е измивно олио, тъй като разгражда най- добре
слънцезащотата), след нея с измивния ти продукт. На изцяло суха кожа нанасяш Granactive  Retinoid 2%, след това
хидратиращ.

# 358
  • Мнения: 710
Някой поръчвал ли е The Ordinary по-конкретно Retinoid-ите in Sqalane и La Roche-Posay Anthelios UVmune 400 Invisible Fluid SPF50+ Fragrance Free от Aliexpress, дали качеството е същото. Цените са почти наполовина, отколкото в BG.

# 359
  • София
  • Мнения: 1 689
Не бих рискувала да поръчвам продукти за лице от Алиекпрес.
Взимала съм разни джаджи и калъфчета, проверявам винаги коментарите - те може би ще Ви ориентират донякъде.

Общи условия

Активация на акаунт