Октомврийчето расте,иска вече и пюренце да яде-тема 3

  • 27 963
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 428
Ivanova Petrovaбяхме със същата драма сега сме на 150 д 5 лъж (на хип сме) и сам си мина на 4 часа пт понедвлник го и захраних яде 5 часа сутринта 9 после 1,5,9 и крайй ...Сам ще си коригира според мен
Азалия и на нас точно памперс премиум кеър 3 ни пропусна няколко памперса,но се оказаха малки колко кг сте? Издърпвай дантелките извън бодито да стърчат

# 46
  • Мнения: 661
7,5 кг някъде, може и 8 да е вече, другата седмица сме на консултация, уж ги дават до 11 кг. Мисля като изразходя Памперс да сменя марката. Още от началото често ми пропускат, а бях чела някъде че всяко бебче е с различна структура и различните марки работят за различните деца.
Аз нямам търпение да захранвам вече, но ще изчакам още няколко седмици и ще започна със ЗВБ, някоя друга да захранва по метода?

# 47
  • Мнения: 475
Голяма мъка видях с 1 пакет на Pampers, повече не повторих, почти нямаше път да не пропуснат, че даже и само пишкано като имаше. Много съм доволна от DoDot (малко трудно се намират в БГ) и от Huggies.

# 48
  • Мнения: 758
Азалия, аз ще захранвам по ЗВБ след 2 месеца. Моето тъкмо стана на 4м. Сигурно ще чакам до 6++. Да е възможно най-стабилна седналата позиция. По принцип всеки метод на захранване го дават да се започне след навършени 6м, не само ЗВБ, затова ме учудва масовото бързане. Предполагам, че идва от педиатрите, които масово си карат по препоръки от преди 30г.

# 49
  • Мнения: 1 266
И аз минах на Huggies. Дори сега купих тройка, но гащички и са супер. Пробвах Pampers premium care и Puffies, но не ми харесаха. Особено от Пугиса дупето и стоеше мокро.
За захранването всеки си знае и си следи бебето. Дали по препоръка на лекар, дали по собствено усмотрение всеки си захранва когато реши. Аз чакам още малко и като навърши 5 месеца ще започна. Така съм правила и с другите двама, както вече съм писала, така ще правя и сега. София все повече се заглежда по нас какво ядем и зяпа покрай нас 😂
Hariom, как мина захранването? Какво му даде първо? На мен ми е много интересно как върви и как реагират на нещо ново.

# 50
  • Мнения: 661
Относно захранването, бебчетата се развиват с различен темп в момента и някое може да е готово на 5 месеца, друго до 6 да няма никакъв интерес. При нас от към седмица вече се забелязва по-засилен интерес докато ядем, следи ни с поглед и примлясква. Аз мисля да изчакам поне до 5++. Ще споделям как върви захранването.

# 51
  • Мнения: 1 107
Според мен сте за 4-ка, гледай долната граница на памперсите, не горната и преминавай преди да е достигната. Но пробвай по-добре и други марки.
Моят е 7,750 и 67 см и вече 3 му умалява. С 4 ще е по-добре, но имам още пакети и през деня ще караме с 3.

7,5 кг някъде, може и 8 да е вече, другата седмица сме на консултация, уж ги дават до 11 кг. Мисля като изразходя Памперс да сменя марката. Още от началото често ми пропускат, а бях чела някъде че всяко бебче е с различна структура и различните марки работят за различните деца.
Аз нямам търпение да захранвам вече, но ще изчакам още няколко седмици и ще започна със ЗВБ, някоя друга да захранва по метода?

# 52
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Росен е с 3-ка памперс точно премиум кеър и досега не е пропускал.Но аз често ги сменям марките.Най-много си харесвам английските Фред и Фло и чакам колет от сестра ми.
Захранването го почвам днес или поне ще опитам,пък да видим до къде ще я добутам.

# 53
  • Мнения: 578
Сменям размера на пелените когато започнат да се пълнят много бързо и до ги сменям на всеки час. Сега сме на 4 р-р, нищо че не е 7 кг., но 3 стискаха на крачетата. Но при всяка марка певите са различни. На ДМ примерно са много големи и 3-ка и по-голям от 5-ца които аз ползвам. Аз не съм доволна от Фредерик и Фло. Нямат ластик на гърба, а моята прави такова налягане, че си умира со ушите, буквално. Ще се ползвам little angels.
Моята сополанка сега има секрет в едното око и слагам капки. Надявам се да мине скоро и да не се налага да давам нищо повече от вит. Д. Поне баткото е преборил моракселата, дано не завежда вече.

# 54
  • Мнения: 592
Аз също съм решила за ЗВБ, след навършени 6м, даже както каза tonid към 7 без нещо най-добре. Взех си книгата за ЗВБ на Мария Нориега и в момента я чета с голям интерес, за да се подготвя Simple Smile

Ние с Калина от няколко дни вече ползваме многократни пелени и се получава супер. Само през нощта ползваме 1 еднократен памперс. Много съм хепи, защото се бях отчаяла, когато пробвах за първи път и протече почти веднага, но явно са й били слаби още крачетата и не я обхващала хубаво пелената. Сега вече няма нито веднъж пропуск за тези дни Simple Smile

Освен това вчера ми дойде, изненадващо, въпреки изключителното кърмене. Така хубаво ми беше без цикъл и така се надявах още няколко месеца да изчака Grinning

Тези дни също съм се заела да развеждам малката навън на двора, докато е будна. Гледа ококорена с увиснало чене, все едно е на луна парк, супер много се кефи. Кокошките ни са и най-интересни, не отлепя поглед от тях Grinning

# 55
  • Мнения: 2 025
Здравейте! Малко изпуснах темата, но днес наваксах и се записвам. Гледам, че обсъждате захранването, аз изобщо не го мисля, имам си други грижи и не искам да се натоварвам излишно. От време на време се замислям как и дали изобщо ще смогвам и успявам да правя пак домашни пюрета, както на каката, но после се успокоявам, че има време до тогава и гледам да не задълбавам в терзания.
Преди седмица с каката бяхме на детски рожден ден и три дни след него се оказа, че е имало дете с варицела. Направо ми призля и сега ще се пукна от тревога дали я е хванало и съответно ще се зарази ли и бебчо. Голямата нямам против да я изкара докато е малко, но за бебчо ми е ужасно свито и притеснено. Не ми беше удобно да притеснявам личната в почивния ден и порових малко в нета, за да установя с ужас, че инкубационния период може да трае от 1 до 3 седмици. Не знам как да постъпя с предстоящите 2 ваксини в четвъртия месец, иска ми се да ги поотложа докато се уверя, че и двамата са ок. Накоя от вас изпадала ли е в подобна неприятна ситуация?
Имам въпрос и към мамите, които лекуват бактерии в нослето. По какъв повод правихте изследване на секрет и ги открихте? Откакто какат и таткото изкараха някакъв гаден вирус по нова година, бебчо започна да хърка и все още не е спрял, но личният нали е е над нещата и въобще не го отразява, защото си дишал спокойно и не виждал проблем. Е, да, ама преди не се чуваше никакъв звук като дишшае, а сега вече почти 2 месеца не е така. Rolling Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 1 369
Привет и от мен.. Позагубих се малко, но е голяма лудница вкъщи. 😃
Специални благодарности на Елислава за новата тема! ❤

Много теми сте коментирали, та накратко да дам и своя глас. 😃

Приспиване- предимно на гърда, но понякога и сама се унася. Понякога не успявам да й обърна внимание точно в часовете за заспиване и горкото само успява.

Захранване- ще си чакам 6тата месечинка (пада се и Великден 😃). Въобще не бързам- сега е толкова лесно- вадя гърда и готово! 😃
А после уреди, купички, издирване на качествени зеленчуци, графици... 🤯

Иначе ние сме добре, но увеличаваме времето навън, а с двете една разходка тотално ми изпива силите. 😃 Йоана ще направи 4мес на 24ти.
Обръща се по корем самичка вече. Каквото успее да хване, веднага е в устата. Нощем си спи, че понякога и по цяла нощ.
Но пък каката взе да се буди нощем за мен и иска да я гушкам.
Тази седмица 2 нощи и двете точно в 4ч ревяха за мен в две различни стаи. 🥴
Вчера бях успяла да спя 7 чАса непрекъснат сън и чак бях преспала и ми беше гадно. 😄

Ей ни. ❤

# 57
  • Мнения: 1 837
Лелеее.. Моя мързеланчо вече е на 5месеца и 1 седмица и още не се е обърнал. Застава настрани, извит на дъга, ако не го побутна сам не се обръща😀 но не се притеснявам де.. Притеснява ме повече колко много е наддал за 5 месец, почти килограм😀 чак нереално ми се струва да е толкова много, но си хапва детето. В други ден сме на консултация и ваксина, мисля, че този път ще бият 2 ваксини наведнъж и от сега ми се къса сърцето..

# 58
  • Мнения: 1 266
Яренце, много сте сладки. Наистина кърменето е най-лесния вариант. Нашата госпожица обаче става през час през нощта. Ползва ме за биберон. Пробвах с вода, залъгалка и тн. Става страшно, плюе и крещи. Иска мен. Цокне малко и заспи. След час пак 😳 Не съм спала добре не знам от кога и се чувствам като махмурлия на бутилка водка 😂 Боли ме глава и понякога ми е лошо. Нооо, това не ме спира. По цял ден сме навън, сутрин тренирам, вечер пера и готвя. Най-хубаво е когато между 13 и 15 часа спи в парка. Аз си взимам кафе и се напичам (кафето, за да не заспя на пейката). Даже хванах тен 😂 За захранване в петия месец се замислих също по тази причина, не знам до кога ще издържа. Но май се отказах. Ще се чакам още малко. Просто явно човек като е изтощен и му идват апокрифни мисли 😂 Както преди месец имах пъклен план в момент на умопомрачение да ида и да купя АМ, да я нагъча вечерта и да спя до сутринта. Отказах се след 33 секунди 😂 Много е сладко като суче и си гали и се гушка ❤️

# 59
  • София
  • Мнения: 1 369
bubamara, не мисля, че има кърмаче, което да не е било така. 😃
При каката беше по-изразено, но и Йоанка понякога го прави.
Взимам при мен на спалнята нощем и да си цока когато и колкото пожелае. 😃 Аз си спя или се пробуждам съвсем леко, колкото да й подам гърдата.

Тъй като горнището ми на пижамата е тип риза с копчета, дори не ги закопчавам до горе. ММ вчера ми се смееше как е свикнал вечно нещо да се подава... 😄

Общи условия

Активация на акаунт