Малки трикове за по-ниски сметки

  • 16 955
  • 343
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
Една пералня седмично ми се вижда малко, това е само спално бельо. И остават дрехи, освен ако не перете заедно всичко. Аз пускам повече перални, но не смесвам бельо и хавлии с други дрехи. Пускам само бяла пералня, също и деля материите. Спортни дрехи пера 3-4 пъти седмично, защото след всяка тренировка дрехите директно влизат в пералнята.

Но сме само двама, работим вкъщи.  Когато ходехме в офис, прането беше още повече.

Готвенето също при мен е през ден. Ако не се носи храна за работа е по-лесно, едно готвене отпада. В момента сме на режим и ядем основно вкъщи. Готвя за 2 дни. Яйца, салата и подобни не ги броя за готвене.

# 316
  • Мнения: 7 261
Аз пера всичко заедно, също така нямам дрехи за спорт. Имам много седмици, в които съм въртяла само по една пералня. За готвеното: готвя 2- 3 пъти седмично, в последно време по- рядко, ядем често салати и мезета, това не го смятам за готвене.

# 317
  • Мнения: 568
Шерлин, по същия начин деля дрехите - една пералня със спално бельо и хавлии и една с горни дрехи, седмично. Не съм казала само една, една е ако пътуваме и ни няма по седмица.

# 318
  • Мнения: X
Аз пера всичко заедно, също така нямам дрехи за спорт.

Не мога да си представя да си изпера бельото с дънките.

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Това ли беше темата за трите чифта гащи - едни за цикъл и два за другите дни. Трудно ме изненадва нещо вече.

# 320
  • Мнения: 6 290
Що се отнася до сметката за ток, всяко включване на готварски уред влиза в графа готвене за мен.Изключая картофите, яйцата и скарата(примерно),и аз готвя буквално два-три пъти седмично.Но на ден поне по два пъти включвам някой уред(микровълновата не влиза в това число),за поне половин час общо.И ей го,извън традиционното готвене,е бил включен фраер/фурна/котлон/скара за общо минимум три часа седмично.От тази гледна точка,да, готвене е.

# 321
  • Мнения: 568
Другото за което се сещам, е че гледам да купувам по-тежки тенджери и тигани, които да съвпадат с ф-то на котлона. Манджата завира по-бързо и се изключва котлона по-рано.

# 322
  • Мнения: 11 614
Другото за което се сещам, е че гледам да купувам по-тежки тенджери и тигани, които да съвпадат с ф-то на котлона. Манджата завира по-бързо и се изключва котлона по-рано.
Абсолютно!
Аз пък, като заври, намалявам котлона да си къкри манджата. Няма нужда да ври силно, че да се налага да досипвам вода или да бъркам да не загаря.
Разни бобове ги сварявам в тенджерата под налягане, за да става по-бързо, а не толкова заради пестене на нещо.

# 323
  • Sofia
  • Мнения: 2 366
Интересна дискусия за това, че уреди преди 5, 10, 20 години са със същата ефективност. Примерно печки, бойлери (тъй като са с нагревателни елементи).
Обаче не съм съгласен с това, че като са с нагреватели ефективността им е еднаква.
Имал съм печка тип "Раковец", която харчи повече от голяма печка (примерно марка) АЕГ.
Това, което се пропуска е, че страшно много зависи каква е топло изолацията, която производителя е вложил. Една печка или бойлер може да са с нагревателен елемент, но ако половината топлина си излиза навън и загравя помещението то пак сметките ще са много високи.

# 324
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Ренко говореше просто за нагревателя. То и преди 100 години, нагревателите си бяха с КПД 100%. Но изолацията е друго. Там вече става на въпрос за топлозагуби.
Раховеца представлява метален муфел, с горен нагревател в него и долен долепен от външната му страна. Изолацията беше от  тънки листи пресована стъклена изолация (имаше и с азбестова изолация) между два алуминиеви листа.

П.П
Не е много коректно сравнинието на уред който е малогабаритен с голям. Пример. Новите малки готварски печки (евтините) са БЕЗ изолация и БЕЗ уплътнение на вратата, които Раховеца имаше. Ясно е че голямата печка на АЕГ ще е по-икономична, но изолацията там и много висок клас. Ами те новите евтини малки печки се нагорещяват докато работи фурната. При Раховеца това липсваше. Но държа да натъртя на ЕВТИНИТЕ такива.

# 325
  • Мнения: 6 290
При тенджери/тигани,с еднакъв диаметър,тези,направени от по-тънък материал,загряват по-бързо,от тези с по-дебел.Имам подобен пример вкъщи,и знам за какво говоря.При тях плюса е,че по-дълго време след изключване на котлона,поддържат висока температура,и съответно продължават готвенето.
Идеята ми е,че примерно 7 годишната ми фурна,е толкова (не)икономична,колкото някоя тазгодишна,със сходни параметри,въпреки,че някоя би имала някой плюс в повече към енергийния клас.
А като говорите за бойлери,защо не споменавате,че когато има значително количество котлен камък в тях,стават неефективни.Колко пък повече изолация да има един примерно пет годишен Елдом,от един две годишен.Зависи и в къща или апартамент са монтирани,колко е студена водата зимата...

# 326
  • Мнения: 568
"Зависи и в къща или апартамент са монтирани"
Това пък защо да зависи?

# 327
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
В моя апартамент (на 5етаж) докато дойде водата во 5 етаж, температурата и се вдига малко. В един град, в блока водата не е стигала почти никога под 15⁰. В къщата съм виждал и до 8⁰. Ето защо има значение.

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 14:59 от Васил Василев

# 328
  • Мнения: 6 290
Живея в къща,както споменах.Баня с външна стена,без изолация,с прозорец,над нея таван,водата зимата -ледена.Родителите ми са в апартамент,без изолация,вътрешна баня,т.е.,от всички страни граничи с вътрешни стени,няма прозорц,зимата без отопление е приятно топла,водата е осезаемо по-топла.На кой бойлер ще му е нужно повече време да загрее водата,до еднаква температура?

# 329
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
"Зависи и в къща или апартамент са монтирани"
Това пък защо да зависи?
Защото в апартамента ми е монтиран в банята, в която температурата зимата е не по-малко от 22 градуса, докато в къщата е в мазето, в което целогодишно температурата е 8-12 максимум. Паразитното точене и остатъчната вода по системата също е фактор с натрупване. Отделно в апартамента водата по водопровода е с относително еднаква температура зиме и лете, а в къщата, понеже нявга когато са копали ги е мързяло, водопровода е плитък и зимата водата е ледена, а лятото - хладка.

Общи условия

Активация на акаунт