Някой давал ли е на детето си ADLiquid For Kids

  • 4 281
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Цитат на: strelche
Още преди месец и повече писах за тази марка ииии всичките й продукти в темата за витамините-май за Киди и Мултисаностола беше Rolling Eyes - с цел ПРЕПОРЪКА!Ако искаш ще потърся темата или ми пиши на лични за повече въпроси! Grinning

Може ли да я изровиш тая темичка?
Благодаря!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Vache
Абе давам, ама не спря да боледува това дете... вярно, че по-леко кара, обаче ето последното боледуване, което почна като ангина си стана пневмония. Седяли сме вкъщи месец... затова питах лекарката с какво да я подсиля... тя ми изписа това. Оказа се, че е по-скоро хранителна добавка. Сега отиде Ники да го купи и ще започна да й го давам. Лекарката смята, че Александра е дадена на ясла малка и затова толкова боледува, аз обаче нямам избор и трябва да ходя на работа, за да оцелеем. Не искам все да е болна... освен нямам проблеми с болничните, но заплатата ми драстично пада като не ходя на работа... Сега смятам да давам сиропа, той стига за 3 пъти по 20 дни и после идва лято, тогава няма да й го давам...

Аз тук й бъркам какво ли не вече, мед с лимони, цитрусови сокове.... абе .... и мине не мине 1 седмица, тя е сополива и сливиците се възпаляват. Тя има уголемени сливици по рождние ( и аз съм била така) и не знам дали това е причина, но лесно прави ангини


Не бе, давай и щом и докторите подкрепят...аз де да знам що се опъвам толкова. И аз давам като се сетя витамини, Мултисаностол щото храната и не е особено пълноценна напоследък, и плодове почти не яде...пак. Imp
Четох в темата в другия форум за цитрусите, бая ударни дози давате с Лиорена, не те ли е страх, че ще предозираш витаминС? Аз доскоро смятах, че понеже е водоразтворим, опасност от предозиране няма, ама четох, че всъщност има. Rolling Eyes  Баси, да не знае човек какво да прави...

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Flash*
Не бе, давай и щом и докторите подкрепят...аз де да знам що се опъвам толкова. И аз давам като се сетя витамини, Мултисаностол щото храната и не е особено пълноценна напоследък, и плодове почти не яде...пак. Imp
Четох в темата в другия форум за цитрусите, бая ударни дози давате с Лиорена, не те ли е страх, че ще предозираш витаминС? Аз доскоро смятах, че понеже е водоразтворим, опасност от предозиране няма, ама четох, че всъщност има. Rolling Eyes  Баси, да не знае човек какво да прави...


И аз не мога да изляза от традиционната медицина, затова толкова се колебах  Embarassed

За цитрусите - аз давам по 1 лимон на ден с 1 ч.л. мед. Мисля, че е нормално. Снощи даже й забърках 1 лимон+1 портокал с мед. Иначе от оня ден давам мултисаностол, ама то май се дава 15 дни и се почива, не трябва да е непрекъснато. Сега го купихме туй чудо и ще видим дали има ефект... Grinning
Абе и аз чух за вит С., ама все си мисля, че дозата трябва да е огромна, за да навреди

# 18
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Vache
Иначе от оня ден давам мултисаностол, ама то май се дава 15 дни и се почива, не трябва да е непрекъснато.

Сигурна ли си за Мулти-то?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Vache

И аз не мога да изляза от традиционната медицина, затова толкова се колебах  Embarassed

За цитрусите - аз давам по 1 лимон на ден с 1 ч.л. мед. Мисля, че е нормално. Снощи даже й забърках 1 лимон+1 портокал с мед. Иначе от оня ден давам мултисаностол, ама то май се дава 15 дни и се почива, не трябва да е непрекъснато. Сега го купихме туй чудо и ще видим дали има ефект... Grinning
Абе и аз чух за вит С., ама все си мисля, че дозата трябва да е огромна, за да навреди


Ами аз се замислих за този витамин, след като нашия доктор ми обърна внимание. Декември идва у дома заради Гого и стана дума и за витамините. Изрично ми забрани да му давам повече от определената доза витанин С. За него - 15годишен, 80кг - 6мг/ 6 хапчета малки, и то в момент в който пие антибиотици и е болен, а не като профилактика/. Също така му каза, че е за предпочитане, вместо от аптеката, да яде по 2 портокала на ден и чаша шипков чай. Дозата за бръмбъри като малките е 2 мг/дневно. За Сиси доктора ме предупреди - или мултивитамините, или самостоятелно витС.

За хипервитаминозата виж какво пише, копирам - наблюдава се безпокойство, главоболие, безсъние, повишаване на артериалното налягане и диария, поява на захар в урината, повишаване на кръвната захар, поришено отделяне на калций от организма . А вит.С в някакви количества се съдържа къде ли не, ето един
Справочник на витамините

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: cheta
Цитат на: Vache
Иначе от оня ден давам мултисаностол, ама то май се дава 15 дни и се почива, не трябва да е непрекъснато.

Сигурна ли си за Мулти-то?

Ами по принцип всякакви мултивитаминни препарати и за възрастни и за деца не трябва да се приемат непрекъснато. Обикновено се пият 10 дни, 10 се почива, може и на 15, а когато човек е болен, тогава може да е по-продължителна терапията.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Flash*
 За Сиси доктора ме предупреди - или мултивитамините, или самостоятелно витС.


Аууу, ами колко вит С има в един лимон? Embarassed

# 22
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Vache
Цитат на: cheta
Цитат на: Vache
Иначе от оня ден давам мултисаностол, ама то май се дава 15 дни и се почива, не трябва да е непрекъснато.

Сигурна ли си за Мулти-то?

Ами по принцип всякакви мултивитаминни препарати и за възрастни и за деца не трябва да се приемат непрекъснато. Обикновено се пият 10 дни, 10 се почива, може и на 15, а когато човек е болен, тогава може да е по-продължителна терапията.

Аз си мислех за месец  Thinking особено след сегашното боледуване...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Vache
Цитат на: Flash*
 За Сиси доктора ме предупреди - или мултивитамините, или самостоятелно витС.


Аууу, ами колко вит С има в един лимон? Embarassed


Ошашках ли те хубаво? Laughing
Спокойно, просто внимавай да не прекаляваш и толкова. Като със всяко нещо...

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: cheta
Аз си мислех за месец  Thinking особено след сегашното боледуване...


Абе мисля, че няма да има проблем... След тежко боледуване е нормално да се подсили организма!

Аз взех сиропа... оказа се, че вътре има дори пчелно млечице, което ме зарадва  Mr. Green .
Абе хората са си написали, че не може с него да се замени конвенционално лечение!
Между другото е адски гаден на вкус, нищо, че са написали, че бил приятен... има малко вкус на нещо с рибено масло  Sick бррр... аз й го дадох в малко портокалов сок Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Flash*
Ошашках ли те хубаво? Laughing
Спокойно, просто внимавай да не прекаляваш и толкова. Като със всяко нещо...


Браво, бе жена.... ошашка ме, я.... Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
Разбира се, че няма да прекалявам  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Flash*
Цитат на: Vache

И аз не мога да изляза от традиционната медицина, затова толкова се колебах  Embarassed

За цитрусите - аз давам по 1 лимон на ден с 1 ч.л. мед. Мисля, че е нормално. Снощи даже й забърках 1 лимон+1 портокал с мед. Иначе от оня ден давам мултисаностол, ама то май се дава 15 дни и се почива, не трябва да е непрекъснато. Сега го купихме туй чудо и ще видим дали има ефект... Grinning
Абе и аз чух за вит С., ама все си мисля, че дозата трябва да е огромна, за да навреди


Ами аз се замислих за този витамин, след като нашия доктор ми обърна внимание. Декември идва у дома заради Гого и стана дума и за витамините. Изрично ми забрани да му давам повече от определената доза витанин С. За него - 15годишен, 80кг - 6мг/ 6 хапчета малки, и то в момент в който пие антибиотици и е болен, а не като профилактика/. Също така му каза, че е за предпочитане, вместо от аптеката, да яде по 2 портокала на ден и чаша шипков чай. Дозата за бръмбъри като малките е 2 мг/дневно. За Сиси доктора ме предупреди - или мултивитамините, или самостоятелно витС.

За хипервитаминозата виж какво пише, копирам - наблюдава се безпокойство, главоболие, безсъние, повишаване на артериалното налягане и диария, поява на захар в урината, повишаване на кръвната захар, поришено отделяне на калций от организма . А вит.С в някакви количества се съдържа къде ли не, ето един
Справочник на витамините


Не се шашкай толкова за витамин С - най-много да получат диария и то при ОГРОМНИ!  дози. Все пак той си е доста добре-поносим от организма витамин. Аз съм пила витамин С с лъжичка (говоря за прахообразна форма) и единствения проблем е необходимостта от много тоалетна хартия. Laughing

# 27
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Vache

Аз взех сиропа... оказа се, че вътре има дори пчелно млечице, което ме зарадва  Mr. Green .
Абе хората са си написали, че не може с него да се замени конвенционално лечение!
Между другото е адски гаден на вкус, нищо, че са написали, че бил приятен... има малко вкус на нещо с рибено масло  Sick бррр... аз й го дадох в малко портокалов сок Grinning

Оф, това пчелно млечице пък сега. Ми да не взема да го алергизирам тоя моя Борис.
Какво е точно пчелно млечице? Да не е пчелната отрова това?

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: cheta
Цитат на: Vache

Аз взех сиропа... оказа се, че вътре има дори пчелно млечице, което ме зарадва  Mr. Green .
Абе хората са си написали, че не може с него да се замени конвенционално лечение!
Между другото е адски гаден на вкус, нищо, че са написали, че бил приятен... има малко вкус на нещо с рибено масло  Sick бррр... аз й го дадох в малко портокалов сок Grinning

Оф, това пчелно млечице пък сега. Ми да не взема да го алергизирам тоя моя Борис.
Какво е точно пчелно млечице? Да не е пчелната отрова това?


Чета, аз нямам много познания за пчелите, та не знам дали мога да ти отговоря точно. Знам, че пчелното млечице се произвежда сано от пчелата-майка, много е малко като количество и съответно най-скъпо от всички пчелни продукти. То е много концентриран белтък, обаче не знам дали има отношение към вашата алергия, трябва да питаш Мустаков специално за това. Пчелното млечице е много хранително. Пчелната отрова според мен няма нищо общо... всяка пчела я има, а млечицето само майката го произвежда. Ако искаш пусни търсена в Гугул и ще видиш какво ще излезе.

Общи условия

Активация на акаунт