Имало едно време в Чукурова | Великолепният Век, Кьосем и други исторически сериали №24

  • 18 047
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee
Якут, благодаря за фрагмана! Flowers Rose
Не е много ясно какво е това, което виждаме, ще чакаме подробности.

Следващ клип за „Големия финал“ – остават 6 епизода.
Може би до финала всеки епизод ще бъде съпровождан от такъв клип, който ще има своя тема.
Сега темата е: обратно движение, връщане назад, към началото...
За първи път влакът се движи в обратна посока;
дори река Сейхан тече обратно;
Зюлейха и Хакан са в сцени от началото на сезон 4: тя в бялата рокля от вечерта на представянето на новия партньор, а той в белия костюм и със знаменитата си шапка от вечерта на сюнета.
Не си спомням Фикрет от кой момент е;
И тримата са в добро настроение, с усмивка на лицето.
Обръщащият се надпис и искрите са както в предишния клип – продължава темата за обрати и силни страсти;
Какво точно обаче ще представлява връщането назад, докъде назад и как изобщо да разбираме това обратно движение, ще видим.
https://twitter.com/i/status/1523679191006277634

Песента на Айтекин Аташ свързва  Зюлейха, Йълмаз и Демир.
Най-напред я чухме във влака, в който пътуваха двамата влюбени, а Демир, се влюби в Зюлейха по време на това пътуване. В сцената, когато Зюлейха тръгва с Йълмаз и се разделя с Лейля и Демир, песента звучи отново за тримата, именно към тази сцена е направен и превода. Най-често тази песен звучеше за Демир: напр. когато Зюлейха замина за Кипър с децата, а той остана на пристанището; звучеше му всеки път, когато беше в затвора. Последно тази тъжна песен чухме вечерта преди бягството, с финалните стихове от нея на следващия ден е тръгнал първо да спаси Зюлейха и децата, а после към отвъдното.
 
https://www.youtube.com/watch?v=e8byeR4ghP4
Aytekin Ataş - O Yar Gelir

„Когато любовта ми дойде в равнините,
приличаше на дива роза.
Когато видя лицето и, губя речта си, онемявам.
Тези, които се влюбят,
скитат се безсмислено, полудяват.
Уморих се от обикаляне на дома и,
опитвайки се да я зърна.
Влюбих се в непозната.
И помислих, че може да е моя.
Прободе сърцето ми с кама,
мислех, че е роза.
Изкопайте ми дълбок гроб,
нека бъде тесен.
Искам шест лалета до краката си
И зюмбюл до главата си.
Дори и да умра, искам тази,
която обичам, да бъде здрава.“

Зюлейха преди да влезе за първи път в конака, на който след това ще стане стопанка; извикана за разговор от тогавашната стопанка Хюнкяр. Очевидно е символично Зюлейха да бъде видяна първо като роза, по-късно ще се усетят и бодлите.
Този храст беше на това място само за тази сцена, след това изчезна. Grinning
В сезон 4 песента вече не звучи.

# 661
  • Мнения: 28 199
Привет!
Якут, благодаря за фрагмана и превода! Flowers Bouquet
Ваня, благодаря! Flowers Bouquet Много е хубава песента. Дали Зюлейха ще сложи лалета и зюмбюл на гроба на Демир Sad

Този ми се струва познат. Може Кадир да е спретнал капан на Хакан.



Днес снимаха из баирите, кого ли преследват





Назан танцува с Полен





В новия сериал на Tims&B за АТВ "Hakime Hanım" Вахиде ще си партнира с Джем Давран. Героите им ще са семейство, в ролята на дъщеря им Ойлум - Фейза Севил Гюнгьор. Сценарият отново е на Айфер Йълдъз Тунч, режисьор Емре Айбек. Водят се преговори за участие и с Каан Йълдъръм.



Последна редакция: вт, 10 май 2022, 01:14 от LU4IQ

# 662
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee
Лучия, преди лалетата и зюмбюлите Зюлейха първо трябва да направи паметник на Демир,
сигурно в 142 еп. Grinning
Замислям се пак: защо Зюлейха постъпва така с Демир? Той бил направил живота и ад и тя напълно се отказва от него, заличава го и за другите, Демир просто го няма и никога не го е имало, няма памет за него. Едното обяснение е, че Зюлейха така показа, че тя е сама и свободна за любовта на Хакан; предпазва себе си и децата от отмъщение - защо да и отмъщава Хакан на нея, когато Демир не е до нея, нито е в сърцето и, и тя като Хакан мисли лошо за него; отсъствието на Демир обезсмисля отмъщението на Хакан, прави го безсилно, защото няма враг. Странно е да се каже това, но освен по тези причини, възможно е по този начин Зюлейха да пази Демир, защото той не може да се защити, като Демир го няма, няма на кого да се отмъщава. Хакан влиза в конака, живее там, заел е местата, принадлежали преди на Демир, но в съзнанието на Зюлейха вероятно тези места сега са празни, там Демир го няма и затова тя не изпитва това, което ние, когато гледаме отстрани. А Хакан, след като само обича Зюлейха и не отмъщава на Демир, приема тези места като свободни и ги заема. Сега само Зюлейха има „връзка“ с Демир, докато спи на неговото място, но Хакан не знае това, защото той не знае кой къде е спал преди. Играта на Зюлейха с Хакан в началото напомня на играта, която тя игра в началото с брака с Демир, но тогава Зюлейха се омъжи за него с детето от Йълмаз, а сега тя е с двете деца на Демир. И докато играе, се влюби в Хакан, който за нея все още остава неизвестен.  
Какво обаче би станало, ако по някаква причина Демир се върне в съзнанието на Зюлейха, ако предишният живот в конака се събуди като във вълшебна приказка и вече неживите „оживеят“, ако Демир „оживее“ - ако напр. Зюлейха върне снимките, Демир „се върне“ на местата си, ако „застане“ до Зюлейха, ако за Демир заговорят в конака и започнат да си спомнят за него? Сега само Азизе видя в Хакан Демир, но ако всички и най-вече – Зюлейха, видят на тези места Демир, как би се почувствал тогава Хакан? Начинът, по който Зюлейха постъпи с Демир, оставя възможност при нова информация, нещата да се върнат в предишното им състояние и тогава Хакан ще се окаже, че е заел мястото на Демир, нещо, което сега и двамата със Зюлейха се правят, че не виждат. А да е заел местата на Демир, връща Хакан към отмъщението. Нещо като: сега всички виждат, че царят е гол, никой нищо не казва, но може някой нещо да извика...Ситуацията остава отворена в две посоки: продължение на щастливия брак с Хакан и, при нови обстоятелства, "връщане" на Демир.  
 
Мъжът на снимката и на мен ми се вижда познат. В първия момент се сетих за младежа от фабриката на Фекели, който се поинтересува защо не са казали на Фикрет за катастрофата и смъртта на Еркан. Не съм сигурна, но това е първото, за което се сетих, когато видях снимката.
  
Клип от вчера: 2 дни до новия еп.
https://twitter.com/i/status/1523981179942096902
Зюлейха: белият цвят на сватбената и дреха става светлосин – някаква промяна в Зюлейха?
Хакан: кадърът в цвят преминава в черно-бял – напомня черно-бялата снимка от фрагмана, на която Хакан е като набелязана жертва. А двете снимки пък от фрагмана напомнят снимките, с които  Абдулкадир в началото представи на Хакан тези, които са набелязани за унищожение: Фекели, Демир, Фикрет, Зюлейха...първите двама вече ги няма...
  

# 663
  • Мнения: 28 199
Привет!
Ваня, Flowers Hibiscus, Хакан се отказа от отмъщението, но реално резултатът е такъв, какъвто беше планиран в отмъщението - взе всичко на Демир Яман. През любовта на Зюлейха към врага на Демир. Ако Зюлейха не беше се влюбила в него, бих приела, че с изтриването на Демир, пази и него, и всичко негово - имот, деца, себе си от отмъщението.

Този се обади за ареста на Фекели - приличат си с непознатия от фрагмана, но е друг.



Дано сцената с пистолета в тила на Хакан не е последна, та да чакаме още седмица, за да разберем кой е.

Снимки от еп. 136

















Кадир има някакъв план и вероятно ще опита да убие Хакан, действа синхронизирано с Чолак, който отново напада Зюлейха.



















# 664
  • Мнения: 367
Ибрахим Челиккол и съпругата му Михре се разведоха днес. Съдията разведе двойката в едно съдебно заседание.
/новината е от рускините/

# 665
  • Мнения: 2 795
Бооооже, съвсем се сбърках. Добре, че не ви пожелах приятно гледане. В 21.00 си пуснах АТВ и в тоя момент се усетих, че не сме четвъртък. Joy Що така избързах с един ден, не знам. Честно, мъчно ми е, че сериала ще свърши скоро. За момента нямам друг, който да го замени. Гледам и други 7-8-9, но напоследък към всички губя интерес. А и забавянето на превода на подругите допринася. Cry

# 666
  • Мнения: 3 634
Лати, винаги ми е тъжно, когато се разпада брак.
Пипилота, даже не мисля за края на сериала, героите са ни почти роднини, но ще трябва да живеем без тях. Grinning
Лучия, благодаря за снимките.
Хакан не е взел все още всичко на Демир. Бракът свърза Зюлейха с Хакан и събра двете богатства в едно. В последния ден, в течение на който Демир разбираше постепенно какво идва в Чукурова и направи своя план, той дори не спомена пред Зюлейха името на Хакан, нищо не и разказа. Така Демир и остави свобода за действие. Тя има тази свобода и без това, но премълчавайки, Демир не я натовари със своята история с Хакан и само така Зюлейха можеше да започне връзката с него.  За Демир са важни децата, а те все още са деца на Демир. За да станат деца на Хакан, това трябва да мине през съда. Моментът е решаващ, защото това може да стане много бързо – виждаме Хакан с децата, говори се за баща, но текат и събития, а с тях ще има и нови разкрития. Не се знае след тях дали Зюлейха ще остане с Хакан, нито кой от двамата ще остане жив и съответно той ще наследи събраното голямо богатство. Не се знае и какво ще стане с Фикрет. Това ще продължи до финала, затова е финал, нещата да се решат в последната минута.
Аз вярвам в Зюлейха – може би прекалено много. Тя и дотук постъпва правилно в съответствие с обстановката след смъртта на Демир. Ако се беше държала за спомените с него, сигурно вече нямаше да е жива, а след нея всичко щеше да бъде разграбено. Малка, но все още има надежда за справедливост. Казвам това, защото за мен историята с Хакан е една голяма несправедливост, била тя и любовна история.
Ако е предвидено Хакан да бъде убит, за мен това няма да е достатъчно. След като се разбере всичко за Хакан Гюмюшоолу и ако това всичко води в такава посока, очаквам Зюлейха сама да се откаже от него.
Разбрах, че майката на Зейнеп е работила в банка, вероятно това е работила и в Чукурова. Като банков служител тя сигурно е била свидетел на  скандалната история между Демир и Хакан. Освен от това, което се е говорило в града по това време, дългове, фалити – такива неща минават и през банката. Дали тя няма да посети Зейнеп и да разкаже нещо?
Зейнеп не прие квартира, която ще плаща Фикрет. Той се направи на Демир, който даде на Юмит конака, но Зейнеп не е като Юмит.
Мястото на снимката в „нашата“ стая Зюлейха и Хакан избраха заедно. На същото място преди беше окачена златната плоча на Севда. Нетрайно се оказа това място, а съдбата на обитателя на стаята незавидна.

# 667
  • Мнения: 1 145
Лучия, благодаря за страхотните  снимки! Flowers Bouquet
Ваня, за коментара! Flowers Bouquet
Пипилота, и на мен ми е мъчно, че сериалът върви към своя край, но няма какво да се прави. Hug Дано само сценаристите не окепазят финала и да са предвидили част, в която да ни разкрият накрая как от добри приятели Демир и Хакан стават врагове, защото до голяма степен миналото ще предреши и бъдещето на новото семейство, а и на края на историята.

 Според представеното в йозета на 136-ти епизод:

Зюлейха, която защитава правата на жените е мишена на убийците
Зюлейха, която забелязва вълненията сред работниците на Чолак  иска да се намеси в ситуацията, но побеснява когато вижда, че една от работничките е ударена от Чолак. Зюлейха издига глас в защита на работничките, които трябва да взимат равен надник с този на мъжете, което кара Чолак да реагира.
Решавайки да се бори за равни права на жените, Зюлейха  с помощта на Фикрет основават фонд за подкрепа.  След като Чолак не успява да намери работници за нивите си ситуацията се напряга. Хакан, от друга страна  е наясно с много по-голямата опасност, в която  се намира Зюлейха. Хакан научавайки,  че Зюлейха е под прицел на мистериозен убиец, предприема съвместни действия с Абдюлкадир, за да защити  Зюлейха и децата.

https://www.atv.com.tr/bir-zamanlar-cukurova/136-bolum-1-fragman/izle

# 668
  • Мнения: 28 199
Привет!
Якут, благодаря за йозета! Flowers Bouquet Оказва се, че и Кадир ще защитава Зюлейха. Или с това ще прикрие капана за Хакан. Ще видим довечера.



Преди малко попаднах на любопитна снимка с Ибрахим. Публикува я Gisele Baykal /вдясно/ с текст "За мен беше удоволствие да те видя, до следващия път! Може би в Бейрут?"



Направена е на сета на Чукурова. Вляво е телевизионната водеща на "Пълен достъп с Aлинe" по ливанската телевизия MTV Lebanon.



Снимали репортаж с актьорите.



Клипчета от страницата на телевизията

https://www.instagram.com/p/CdagPnkNB4K/

https://www.instagram.com/p/CdWX5PoLYqs/

https://www.instagram.com/p/CdVUnrhNG8b/

https://www.instagram.com/p/CdVA84blONY/

https://www.instagram.com/p/CdVKGbXNFL7/

Дали историята на Хакан в Бейрут ги е провокирала или финала на сериала. Следя Gisele Baykal от пет години - беше водеща на наградите Lux Style Awards през 2017 г. в Карачи - Пакистан, когато Халит беше награден. После при още две негови награди - последната през 2018 г. на BIAF в Бейрут.
От нейното стори в ИГ.

Клип 1   Клип 2

# 669
  • Мнения: 3 634
Здравейте в четвъртък! Animal Bee
Якут, благодаря за озета. Flowers Bouquet
Лучия, благодаря за интересната информация. Flowers Bouquet
Един клип:
Какво ще се случи тази вечер в Чукурова:?
https://twitter.com/i/status/1524650997540605953
Борба за равно заплащане на женския труд с този на мъжете.
Това е още една тема от епохата на сексуалната революция и епоха на борби за правата на жените през 60-70 год. на 20 в., които развиват и в „Имало едно време в Чукурова.“ Новото за жените е постоянна тема с основна героиня Зюлейха: любовта е водеща – любовта е между мъжа и жената и Бог; жената има право да започне живота си отначало повече от един път, а не както повелява традицията само веднъж; намаляване на значимостта на законния брак; право на аборт; край на времето, когато жените работят, а мъжете  ги управляват; право на жената да има своя собственост; право на жените да се издигат в обществото наравно с мъжете...право на еднакво заплащане. Промяната е процес, видяхме тенденциите още по времето на Хюнкяр и Демир.
Интересното в клипа е в цветовете. „Жените“ в заглавието е изписано в жълто – цвета на Зюлейха и на слънцето, което чакаме и което продължава да се опитва да изгрее в пробягващото жълто от надписите. Тук обаче има и още един цвят – синьо, което показаха в един предишен клип да заменя бялото от сватбената дреха на Зюлейха. В началото на клипа надписът „тази вечер“ е в червено – „гореща“ тема; следва изписване само в жълто, после в синьо и жълто. Зюлейха е в синя рокля, а в предишния еп. изцяло в синьо беше кметицата Лютвие. Двата цвята синьо и жълто може би означават постепенното изчистване на облачното небе от постера за сезона и приближаването към чисто синьо небе със слънце на него. И тази промяна има връзка с жените. Може би на финала ще видим това светло синьо небе с греещо слънце. Движим се нататък, но все още има „облаци“ за разчистване. 



# 670
  • Мнения: 3 246
Здравейте и от мен Flowers Hibiscus
Благодаря ви много за всичко споделено и интересната информация, преводите и фрагмана, озета! Flowers Bouquet
Нещо не мога да разбера логиката и надявам се, довечера да се изясни. Значи, АКадир вижда някой, който познава и е притеснен, изплашен и вади пистолета си; обажда се на Хакан. Предполага се, че този човек е враг на Хакан и АКадир. Откъде изведнъж Зюлейха да е мишената? Че и децата? Предполагам, че покрай Хакан и тя е застрашена. Дали АКадир ще действа с Чолак и по повод на Зюлейха или само във връзка с Бетюл?!

Момичета, имам процедурен въпрос: и на мен ми е мъчно заради финала на "Чукурова", вече няколко години сме заедно в темата и с нашите герои на екрана; помня и "Кьосем".  Имало е спорове и негативни емоции, но мисля, че през повечето време атмосферата беше много позитивна и се споделяха любопитни, интересни неща, които са ценни знания за обща култура.
Та, какво ще кажете, да решим да започнем гледането и обсъждането на друг сериал заедно през септември, живот и здраве?
Дори да е съвременен, винаги ще намерим и с какво да обогатим знанията си по един или друг въпрос.

До след малко! Blush

# 671
  • Мнения: 3 634
Дана, и аз имам същия въпрос: как така Зюлейха и децата се оказват мишена на враг на Абдулкадир и Хакан.
Всъщност мишена е и самият Хакан:  зачеркнат е с червено.
Обяснявам си така: този човек е свързан с отмъщението на двамата; дали само със сегашното или има връзка и с онова по времето на Демир? Сякаш не е доволен, очаквал е друго. Бракът спасява Зюлейха и децата, т.е. Яман, независимо от името; остава конакът на Яман; тя е г-жа Яман...Ако този човек е очаквал това, за което в началото говореха Абдулкадир и Хакан - унищожаване на Демир и Яман, и което започна - с убийството на Демир и подкрепящия го Фекели, то този човек сега е разочарован. Хакан отмъщава на Демир, но фактически той е прикритие за Зюлейха и децата. Снимка на Зюлейха беше сред тези, които Абдулкадир показваше в началото като жертви на отмъщението. Но вместо това, Хакан я сложи под крилото си. И затова този враг се цели в това, което е трябвало да бъде унищожено, но не е било, както и в този, който го прикрива. Вече е ясно, че ролята на Хакан в този сезон не стана търговията, а защитата на Зюлейха. Всеки момент трябва да започне военният преврат, а той слага край на това безредие, което виждаме в Чукурова, има всякакви елементи. Четат някакъв откъс от вестник, може би там има съобщение за сватбата? Или нещо друго? В такава посока предполагам е този нов враг, други насоки за мислене нямаме. Скоро ще разберем.
Отделен е въпросът дали Абдулкадир сам не е извикал този нов враг.

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 18:53 от vanja@

# 672
  • Мнения: 3 246
Ваня, да. Това е основното в единия вариант:
Цитат
И затова този враг се цели в това, което е трябвало да бъде унищожено, но не е било, както и в този, който го прикрива.
Или този човек е враг само на Хакан (или и на АКадир) и се цели в ценното в момента за Хакан: Зюлейха и децата. И трети вариант: АКадир го е извикал, за да мъсти на Хакан: като първо иска да причини болка на Хакан чрез нараняване на Зюлейха и децата и така да е по-лесно да унищожи и самия Хакан.
Ще имаме по-голяма яснота след малко. Simple Smile

# 673
  • Мнения: 28 199
Чолак и Кадир нали трябваше да действат заедно /пише го в предния йозет/ - може да е техен план.

https://www.instagram.com/p/CddpeZ2IDGZ/







Дана, да гледаме, но още не знаем какво ще извадят на сергията. Само сериалът с Вахиде е сигурен. Ще има сериали и на платформите, но сега прочетох, че сериалът за Ататюрк, който ще се снима т. г., ще се излъчи на Дисни + през 2023 г. Изглежда като Нетфликс - снимат тази година, излъчват през следващата.

# 674
  • Мнения: 2 795
Привет! Hug Приятно гледане! Предварително благодаря на Якут, за преводите и на всички за коментарите! Аз съм доста отскоро в групата, не, че не съм гледала и предишните сериали, но аз преди бях в друга група, която за момента не функционира.Макар да гледам много сериали, много малко могат да ме впечатлят дотолкова, че да ги гледам онлайн и да коментирам. Много ще се радвам да открием нов и толкова качествен и интересен сериал наесен. Heart

Общи условия

Активация на акаунт