Алтернативни продукти за дамска хигиена 9

  • 28 771
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 844
Някой с отзиви за превръзките от ДМ? Имам предвид белите. Трябват ми като ежедневки, а не да обират капки при цикъл.

# 31
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 417
Бели няма. От тези многократните

# 32
  • Мнения: 14 844
Е, не са точно бели Grinning по-светлите, ето тези https://www.zoya.bg/en/Gaia-Pads-set-of-4-pcs.10857

# 33
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 417
С тези ли, имах една с чашката, но изчезна. Харесвах ги и щях да взема пак. Но не съм. Аз помислих, че за другите питаш, за тези от Дм на тяхна марка.

# 34
  • Мнения: 14 844
Аз мислех, че и това е тяхна марка, ама не било.

# 35
  • Мнения: X
Някой има ли информация за негативни последици от тях
Под 25 години съм и не съм раждала, взела съм си М размер на Мелуна и издържа по-малко време от описаното, че мога да я ползвам и вече се притесних дали няма да имам лоши странични ефекти при използването на менструална чашка

Последна редакция: сб, 23 апр 2022, 22:20 от Анонимен

# 36
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 417
Някой има ли информация за негативни последици от тях
Под 25 години съм и не съм раждала, взела съм си М размер на Мелуна и издържа по-малко време от описаното, че мога да я ползвам и вече се притесних дали няма да имам лоши странични ефекти при използването на менструална чашка
Няма странични ефекти! То и аз съм неражждала, е на 33...

# 37
  • Мнения: 1 166
Няма никакви негативни странични ефекти от използване на менструална чашка. Това е даже най-безопасния и хигиеничен метод за лична хигиена по време на цикъл.  Като бонус е и най-евтин, изключително екологичен и комфортен.
Тампоните са опасни, превръзките запарват и може да предизивикат алергии и кожни разфразнения. И двете неща са обработени със силна химия. Само като се замисля и ми става гнусно…не бих се върнала към тях.

# 38
  • Мнения: 14 844
Единственият негатив, за който само съм чела в тези теми и даже май беше дочуто от потребителката, а не личен опит, е несъвместимост със спирала.

# 39
  • Мнения: X
Не. Спирала нямам. Бях чела някаква полуизмислена статия за пролапс на матката май, как някой си обвинявал производителите... Аз попринцип се безпокоя излишно и наивно и исках второ мнение🤔
Иначе си права. Несъвместими са доколкото съм попрочела.

# 40
  • Мнения: 1 166
Ако чашките придобият повече популярност, най-вероятно ще видим засилена медийна атака срещу тях. Ще измислят какви ли не “странични ефекти”. Бизнесът с дамски хигиенни артикули за еднократна употреба е гигантски…Концерните няма да се предадат без бой т.е. платена пропаганда, платени лъжливи “изследвания” и т.н

# 41
  • Мнения: 14 844
А, това с пролапса го знам. Става дума за един-единствен случай, в който гинекологът на жената с пролапс по случайност е разбрал, че тя ползва чашка. Не е проведено никакво изследване, така че всякакви 'изводи' са меко казано измислени.

# 42
  • Мнения: X
Благодаря ви.
Извинявам се, че така нахълтах в темата с подозрителност обаче очевидно съм с менорагия, всичко съм пробвала и нищо не е достатъчно решение. Съответно като съм чела какви ли не глупости (сега се сетих и други) 😟 и направо се бях паникьосала

# 43
  • Мнения: X
Случаят при мен е нещо такова-  голямо удебеляване на лигавицата и двурога матка. Използвам чашка втора по размер от общо четири, но пропуска поради прекомерното кръвотечение. Не съм убедена, че следващия размер би могъл да пасне поради младата ми възраст. Знам, че едва ли има кой да ми даде съвет и, че вероятно е трябвало да направя отделен пост за това, но ако някой се е сблъсквал с този проблем и може да препоръча други марки (в случай че проблемът е в това) тъй като просто всеки месец се виждам в чудо, всеки месец има неприятни случки и т. н.

# 44
  • Мнения: 14 844
Аз досега не съм видяла някоя тук да ползва чашка в съответствие с възрастта си.
Моето съображение е - взимаш тази, която смяташ, че хем няма да ти подпира с твърде големия си размер, хем няма да я чистиш на два часа. За мене чиракуването на чашка като на тампон или превръзка и треперенето дали чашката не се е препълнила и дали има нужда от почистване, обезсмисля в съществена степен ползването ù. Не е основно съображение, но е наистина много съществено.

Общи условия

Активация на акаунт