Лазерна корекция на зрението - Препоръки

  • 25 183
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, от известно време обмислям да си направя лазерна корекция на зрението - с късогледатво съм от дете.

Пролетта на 2020 година ходих във Вижън, разшириха ми зениците, направиха ми обстоен преглед и казаха, че може да се коригира.

За съжаление с 2020 имах и някои лични и финансови проблеми, които ме оттласнаха от идеята и не осъществих операцията.

Сега се колебая в коя клиника в София да отида и към кой специалист да се насоча! Чула съм добри отзиви за “Зора”, но търся мнения за конкретни лекари.

Много ще се радвам хора, минали през това да пишат.

Видях, че има вече подобни теми, но са доста стари, а търся актуална информация.

Моля, да коментирате специалисти в София.

Относно Турция - не проявявам интерес.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 057
Във Вижън преди 12г си правих корекция, бях с близо 8 диоптъра, прогресиращо късогледство от дете.
Втори живот живея, качеството на живот ми е в пъти, пъти по- добро.

# 2
  • Мнения: X
Във Вижън преди 12г си правих корекция, бях с близо 8 диоптъра, прогресиращо късогледство от дете.
Втори живот живея, качеството на живот ми е в пъти, пъти по- добро.

Горджи, би ли споделила името на лекаря, ако все още е там да го проверя?

# 3
  • София
  • Мнения: 35 057
Доц. Митов беше оператор на лазера, дойде тогава от Варна, но всичко проследи и направи Д-р Пешева сега Дарджикова - изключителна!
Изследванията и прегледите са доста, преди самата процедура, там се прецезира всичко.

# 4
  • Мнения: 2 431
Не съм си правила корекция на зрението все още, но имам дълга история с доста от клиниките в София и категорично не съм за Вижън. Поради некомпетентност ме оставиха с некоригиран диоптер повече от 1 година, не успяха да ми излекуват ужасно неприятен блефарит и ме изкараха болна от автоимунно заболяване, за което дадох над 500 лв. за изследвания, за да излезе, че нямам такова и проблемите ми се дължат на сухо око и неправилен диоптер. И двете неща бяха успешно коригирани във Визус.
В Зора съм правила предварителният преглед при д-р Методиева, обаче поради много силно изявения синдром на сухо око се оказа, че не съм подходяща.
Направих също съответният преглед при д-р Даскалов от Пентаграм, който потвърди становището на д-р Методиева.
За моя случай е подходящ друг вид корекция на зрението чрез имплантация на вътреочни лещи, но все още не съм се решила.
Но имам препоръки и за двете посочени очни клиники и съм се насочила към Пентаграм и д-р Даскалов.

# 5
  • Мнения: 5 240
Обмислям лазърна корекция Lasik в очна клиника Luxor Пловдив. Имат вде процедури обаче с разлика в цената около 1000 лв. Някой има ли наясно с тазо процедура Lasik?

# 6
  • Мнения: 687
Прочетете  темата по надолу - Проблеми след лазерна корекция  .....има много  изписано там

# 7
  • софия
  • Мнения: 2 908
Здравйте! Бях на преглед във Вижън, но се оказа, че не съм подходяща заради тънка роговица. Така съм по рождение според лекарката. Много разочарована останах. Късогледство имам от дете. Чудя се да ходя ли на изследвания и в друга клиника. Вероятно отговорът ще е същия.

# 8
  • Мнения: X
Попринцип ако имате подобни противопоказания е добре, че са ви отказали корекция, защото явно така е по-добре за вас.

Мен ме одобриха за операция, но аз ще търся второ мнение и съм се насочила към Зора.

Съветвам Ви и вие да потърсите второ все пак за да се убедите, ако във вижън са прави.

# 9
  • Мнения: 2 431
При тънка роговица, ако някой се навие да ти прави лазер, направо може да те ослепи.
Разбира се, можеш да повториш изследванията и в друга клиника (ако ти се дават още 150 - 200 лв.) за обстоен преглед за лазерна корекция, но това си е анатомична обусловеност и няма как да се промени.
На мен също ми отказаха категорично, заради тежък синдром на сухо око, въпреки че роговицата ми е с перфектни размери. Просто ми казаха, че няма да заздравее добре и може да ми се стопи, съответно да си изгубя зрението.
Опцията ми е вътреочни лещи, но е по-скъпо и още се колебая.

# 10
  • Мнения: 5 240
На 18.03 петък направих лазерна корекция Femto в Луксор Пловдив. Има ли и други правили тази процедура за да споделим опит. Зрението ми на моменти е по-зле от преди, на моменти е както преди, дали е временно?

Последна редакция: вт, 22 мар 2022, 09:19 от ЗЛОДЕИДА

# 11
  • Мнения: 36
Здравейте, в момента също разучавам варианти за лазерна корекция. Чух доста добри коментари за клиниката в Търговище, дали някой от Вас я е посещавал?

# 12
  • Мнения: 687
Никога не бих се подложил на подобно нещо.
Всички доктори са с очила, правете си изводите сами!

# 13
  • Мнения: 36
Попринцип ако имате подобни противопоказания е добре, че са ви отказали корекция, защото явно така е по-добре за вас.

Мен ме одобриха за операция, но аз ще търся второ мнение и съм се насочила към Зора.

Съветвам Ви и вие да потърсите второ все пак за да се убедите, ако във вижън са прави.


Ако вече сте били в Зора, може ли да споделите мнение

# 14
  • Мнения: X
Насочила съм се към д-р Методиева там, но не съм се свързвала още с тях. Ако се оперирам ще е след лятото и не искам да ходя на преглед, после да е минало прекалено много време и да ходя отново.
Във Вижън ми казаха, че прегледът е валиден 3 м, ако не се оперираш в този период, трябва на ново всичко. Изключително много ми коства разширяването на зениците и по 3 дни не мога да се възстановя, затова ще отида на есен.

Общи условия

Активация на акаунт