За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 101

  • 21 810
  • 769
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 546
И аз не се панирам, повечето деца започват да плачат най-вече заради реакцията на родителя Grinning ако видят, че подскочи и се почва рев. Повечето пъти плачат, защото се стряскат според мен, поне при нашето е така. Също когато ѝ се спи вече например и е изморена, става раздразнителна от най-малкото, на всичко отгоре залита и пада и тогава се разплаква ама винаги е за много кратко Grinning в такива моменти е хубаво да разсеете детето с някоя любима играчка или с пеене. Ето днес по-рано нашата обърна стола и той падна върху нея и тя след 10 секунди закъснение реши да заплаче Grinning аз я гушнах и започнах да и пея и така се успокои.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 536
Краката му са синина до синина. Лицето все е разкрасено от удар, от удрано и т.н. Два пъти си разбива устата и брояхме дали всички зъби са там. Не съм се панирала. Това е най-опасното в тези случаи. Не сме го водили и никъде, дори на педиатърката не сме звъняли.

Танче, наблюдавайте детето и ако не се подобрява пак на лекар. Ако правилно помня наскоро изкарахте ковид. Покрай нас много деца изкараха тежко пост Ковид, някои с по месец два ги мъчи.
На едни приятели семейство детето беше с жестоки болки в ушите малко след като ги изписаха от болницата (на 3м), вече месец по-късно още е мрънкаща и ревяща, здрава е, но това си продължава.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 13 583
Постковида мъчи година след лечението, за съжаление. Изобщо не коментирам изпитите медикаменти и приложените терапии до излекуването.

Иначе кърменето не е панацея за здраво бебе. Моят не е кърмен и докато не тръгна на ясла не е имал и сопол дори.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 736
Имам един по-скоро анкетен въпрос. 😀

Как преживяхте първото по-стабилно удряне на главата на бебето? Дали от падане, дали от удряне в предмет... Как?!

'Начи аз днес щях да се купя занакс, КАЗВАМ ВИ!

Мъжа ми разхожда бебето на ръце вкъщи.. Разхожда си го пича, ама аз съм отворила вратата на хладилника, че да търся да ям ( 'щото съм много слаба, видиш ли...) И баща му  какво се обърна, какво направи - изтряска му главата във вратата на хладилнка.

Ся.. според него, не е било силно , никак даже. Човека беше чил...   

Според мен - аз бях вече облечена да ходя в Пирогов да му снимат главата ...

Той като се уплаши малкия и като заплака 😂😂. Аз рева, той реве - баща му през зъби ми говори да спра да се стресирам, че изнервям и малкия и него 😂😂😂. Аз продължавам да рева. Детето спря да плаче милото - ама аз държа фронта - РЕВ!

Както и да е- обадих се на педиатърката, успокои ме жената. Каза да си го наблюдавам за повръщане, сънливост - тези работи. Спокоен е. Хапна. Върна си млекце, както винаги - само това ми трябваше. Край! То повръща ат удара в главата!! Отивам да го снимат 😂😂😂😂 Никъде не отидохме, де!

Всичко е наред...Дай Боже!

Ама моля вА - Вие бяхте ли такава паническа истерия, като детето ви се удари за първи път?
То не е за смях, ама с глас си се смея сама 🤣

# 64
  • Мнения: 3 279
На мен инстинктът ми е да я утеша като се удари. На 9 месеца е и тепърва започва да се изправя на краченца, хваната за дивана със зъби и нокти. Пада, плаче. Качи се някак на прахосмукачката и не можеше да слезе, само размахваше крачета и ръчички във въздуха, плачейки.

# 65
  • Мнения: 1 608
Давате ми кураж, че може и да стана нормална неизкукуригала майка! ❤️❤️❤️❤️ Благодаря Ви!

Честита Баба Марта!🍸🍸🍸🍸🍸

# 66
  • Мнения: 494
Честита Баба Марта, много здраве и усмивки за всички дечица .Весели засмени с бузки зачервени...

# 67
  • Мнения: 511

Честита Баба Марта.
Много здраве и щастие.
Бъдете здрави вие и вашите слънца.

# 68
  • Мнения: 964
Моите са близначки..За първи път едната ми дъщеря падна от леглото като беше на 6 м. Изпаднах в паника. Беше наближило времето за сън и след 30 мин започна да се унася, бях сигурна, че е заради удара. Мина-замина, всичко беше наред. После се е случвало още 2 или 3 пъти да си удря лошо главата и винаги съм се паникьосвала. А другата си беше съборила столчето за хранене на челото и имаше страшна синя цицина. Тогава майка ми ги гледаше, аз не бях вкъщи и като се прибрах и детето ревеше и майка ми с нея. Тогава ходих до спешното, главно защото майка ми е много уравновесен човек и реших, че щом се е изплашила така, значи детето сериозно се е ударило.
Вече са на 2г, не се шашкам толкова, макар че съм си паника по приницп, притеснявам се ако паднат и не съм видяла колко силно е било или къде точно са се ударили.

# 69
  • Мнения: 489
Мами, кога е нормално бебето да започне да опитва да се изправя на крака и да си стъпва стабилно? Дъщеря ми е на 8++ и все още не се опитва да става права на крака, а бяхме на консултация и педиатърката ме наплаши, че вече била голяма и трябвало да се държи на крака. Каза също да й купим обувки и да й обуваме да ги носи.

# 70
  • Мнения: 511
Мами, кога е нормално бебето да започне да опитва да се изправя на крака и да си стъпва стабилно? Дъщеря ми е на 8++ и все още не се опитва да става права на крака, а бяхме на консултация и педиатърката ме наплаши, че вече била голяма и трябвало да се държи на крака. Каза също да й купим обувки и да й обуваме да ги носи.
То е индивидуално.
До дете според мен.
Когато детето почуства че е готово според мен.

# 71
  • Мнения: 4 856
За нормално не мога да коментирам кога е, моят беше на 7 месеца, но знам, че при някои деца е по-късно.
Обаче какви обувки на дете, което нито ходи, нито стои право?
Моят ортопед ми каза да е максимално бос- даже като прохождаше лятото го пусках навън само по чорапи, без обувки. Сега вкъщи ходи само по чорапи, не използваме пантофи даже.

# 72
  • Мнения: 489
И аз смятах, че е индивидуално и не трябва да я насилвам, а тя да го направи, когато е готова, но докторката беше много рязка в мнението си, че вече е голяма и трябва да се изправя и малко се стреснах...

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Не помня синът ми кога се е изправил, но не виждам никакъв смисъл от обувки на вашия етап. Даже се препоръчва децата да прохождат боси.

# 74
  • Мнения: 309
И аз смятах, че е индивидуално и не трябва да я насилвам, а тя да го направи, когато е готова, но докторката беше много рязка в мнението си, че вече е голяма и трябва да се изправя и малко се стреснах...
Бибонс не се стряскай,моят син също е на 8++,преди седмица пропълзя и седна сам.От два дни прави опити да се изправи,но не може.Стои на колене и хванат за решетките на кошарата и до там. На консултацията на 8мия месец педиатърката ме наплаши,че като е седнал се клатушка и не е стабилен  ама ето че сам се справя вече .

Общи условия

Активация на акаунт