Шестокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 36 038
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 12 049
Добавих 50-та стр. малко по-късно, че първо бях решила, че е 45. Виж пак поста ми.

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
Не могат да надхитрят те БГ-мамите Wink

# 737
  • Мнения: 538
Здравейте! Историята тази година ще е голяма мъка 😌 Ако някое от вашите деца са на Анубис и ползват учебни тетрадки, може ли помощ за следното упражнение?

# 738
  • София
  • Мнения: 1 885
Gergana8010, моите са на Просвета, не мога да помогна.
Историята при нас ще е проблем  - новата госпожа не могла да озапти класа, решила избирателно да напише Забележка на един и нацелила моята девойка Joy Какъв късмет само!

# 739
  • Мнения: 790
Ние по История нямаме изобщо учебна тетрадка.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 701
Здравейте! Историята тази година ще е голяма мъка 😌 Ако някое от вашите деца са на Анубис и ползват учебни тетрадки, може ли помощ за следното упражнение?
Не сме по същия учебник, но ако мога да помогна-мисля че става въпрос за покръстването на Киевска рус.

# 741
  • Мнения: 12 110
Здравейте! Историята тази година ще е голяма мъка 😌 Ако някое от вашите деца са на Анубис и ползват учебни тетрадки, може ли помощ за следното упражнение?
Прочетете текта - А. покръстването на Киевска Рус е събитието. По спомени е от края на 10 век - 98... година. Б - Византия. Средството е религията - разпространение на християнството. В - разпорежда да бъдат свалени статуите на езическите богове и да бъдат поругани. Г- имена на други славянски божества - Дажбог, вижте в интернет и други

Последна редакция: пн, 24 окт 2022, 20:58 от Mama Ru

# 742
  • Мнения: 538
Здравейте! Историята тази година ще е голяма мъка 😌 Ако някое от вашите деца са на Анубис и ползват учебни тетрадки, може ли помощ за следното упражнение?
Прочетете текта - А. покръстването на Киевска Рус е събитието. По спомени е от края на 10 век - 98... година. Б - Византия. Средството е религията - разпространение на християнството. В - разпорежда да бъддат свалени стсатуите на езическите богове и да бъдат поругани. Г- имена на други славянски божества - Дажбог, вижте в интернет и други
Много благодаря за отговора! С В и Г  се справихме, но текста явно не съм го разбрала 🤦 Тръгнах да търся връзка с това, че Владимир дава сестра си Ана за жена на Василий и явно не разбрах същността на въпроса.

# 743
  • Мнения: 6 306
всички учебници на Анубис ги има онлайн - в съответния урок (тема 9 "Славянския свят") има точка за киевска рус и за това събитие. просто тетрадките не трябва да се решават без учебника под ръка Simple Smile непрестанно го напомням на моите...https://bg.izzi.digital/DOS/3917/datastore/blocks/1801604/index.html?page=32

# 744
  • Мнения: 538
Отново съм тук с молба Simple Smile Дали ви се намират тестове върху ,,Отечество любезно, как хубаво си ти!" и "Хубава си, моя горо" Намерих от сборник на Регалия, но има много въпроси, които са с материал, който още не са взели.

# 745
# 746
  • Мнения: 12 110
Гергана, покръстването на Киевска Рус е прието, че се е случило 988година, но други източници посочват 990-991 година.

# 747
  • Мнения: 538
Гергана, покръстването на Киевска Рус е прието, че се е случило 988година, но други източници посочват 990-991 година.
Да. Има разминаване по някои от въпросите в учебниците на различните издателства. Това ми направи впечатление още миналата година когато изучаваха праисторията.

# 748
  • Мнения: 12 110
Защото хрониките не винаги достигат съвсем точно до нас. Използват се различни източници и понякога дори историците не могат да кажат с категоричност.

# 749
  • Мнения: 1 207
Заповядайте в новата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1494126

Общи условия

Активация на акаунт