Мъжете и бракът

  • 41 983
  • 1 609
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Жереми, аз пък не обичам да ме возят жени, кво остава да се хваля и изтъквам, че ме возили. Смях.

Не мога да разбера, комплекси ли избиваш, скучно ли ти е, но като не ти върви комуникацията с някой, прекратяваш, няма нужда от тиради и типичните "оборвания", и "мъже срещу жени".
Не само това, а на ~40  трябва да си го разбрал, да ти е писнало вече, и да не се занимаваш.

Естествено, това не пречи на потребителките да убиват време, гъбаркайки те и не влагайки нищо, пък ти си мисли кой бил злобен, или добър.

Естествено, повечето са на пост в офиса, или си гледат отрочетата в майчинство и скучаят, пък ти им запълвай времето.
Само си губиш времето в безсмислени чаршафи. Не знам кой и защо ги чете.

По темата за брака - вече не е актуален.
Само "по сметка". В смисъл, зависи къде се живее, има ли деца, статут на семейството, отношението на държавата, привилегии и т.н. Така самоцелно щото да си в брак, не. Мерси.

Това с предбрачните договори е много хлъзгаво и много се обиждат, като тръгне да се говори, без значение гол като чифте пищови, или имащ настина да "пази имане" и юридически от потенциални набези на потенциално бивши.
И заради това ми отговори с цел да се харесаш на жените тук ли Laughing , кой някога е говорил нещо за харесване или нехаресване бре, това което съм казвал, е че няма нищо ненормално и странно жена да кара мъж с кола (а и както и оня ден се убедих си има и плюсове щот един ни отстъпи мястото си за да паркираме, с приятели никога не се е случвало Smile ), не живеем преди сто години (и е същото както няма нищо ненормално и странно примерно мъж да бута бебешка количка Relaxed ) (а щот сме в темата за брака най-лесния начин да видиш речната картечница на една жена, която би използвала като я изнервиш порядъчно в евентуалния съвместен живот е просто да я сложиш зад волана, щото съм бил свидетел как много сладки и учтиви момичета не казали ни една нецензурна дума се превръщат в такива лирически унищожители от които и най-селския кръчмар би се изчервил Laughing ), а аз ако става въпрос какво харесвам то е да ходя. Мъже срещу жени никога не съм противопоставял, а мъже дето като не им върви комуникацията и прекратяват, след това се чудят що аджеба жена им вече не им пуска (щот основните оплаквания, които чувам са свързани с това), или си ляга с друг, или най-лошото направо им казва чао, за мен па брака не е отживелица и смятам, че има съвсем личностен характер, просто да се вречеш във вярност на един човек, че той/тя е само твой/я и ти си само негов/неин, засвидетелствайки по този начин любовта си, а относно предбрачния договор, няма човек с достатъчно самоуважение, който да не се обиди, защото подписването на такъв означава, че човек значи очаква, че в един момент ще се разведе, а основата на брака е доживот и в добро и в зло. А за това кой ме четял, четат ме много хора, защото просто съм интересна личност с огромен и пъстроцветен вътрешен свят и със собствено мнение. Sunglasses
И да завършим с една скорошна статистика (от миналата седмица) какъв процент от хората в бг изобщо имат коли (всъщност и други работи, и че дори тези дето пишем изобщо тук сме облагодетелствани в сравнение с едни трийсет процента).

Кой да ги чете, някоя кърмачка или майка на пеленаче с колики, да убива времето...
Такива като джерко много са минали през форума, никой не се е задължал.

а какво правят мъжете в бг-мамма ми е категорично непонятно Simple Smile
Значи ти си кърмачка или майка на пеленаче с колики, щот ако не си, сама си противоречиш брутално, Sunglasses  аз лично съм у форОма щото най-слабия ми приятел е с 20 кила над мене (е не е точно това причината, ама по-скоро най-кратката алегория).

Последна редакция: сб, 16 апр 2022, 15:21 от jerami

# 1 606
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
jerami, предбрачният договор не урежда само отношения след развод. Урежда и евентуални наследства и режими за наследяване. В много страни е възможно преговаряне на условията и подписване на нов договор след време. Липса на предбрачен договор може да струва на децата ти 50% от имотите, които им оставяш в наследство, а с договор да не платят и стотинка.

Няма лошо човек да не шофира и да няма кола по принцип. В България влиза в 42та % пенсионери, жени и мъже, чиито партньори имат кола, служебно ползват коли, млади студенти. За мъж, обаче, липсата на кола и шофьорски умения не е позитив за завързване на връзка. И двамата мъже, с които живях имаха коли като се запознахме, макар че наличие на кола не ми е бил критерий. Ние от почти 10 години нямаме и не ползваме кола, изключая за малко през КОВИД карантината, но докато децата бяха малки си беше необходимост. Вярно, че хубав, млад мъж ще се хареса и без кола, но връзката в един момент става тегава ако не може да води по разнообразни маршрути (шопинг и дискотеки 🥳).

Нагледала съм се на неверни женени и не мисля, че бракът гарантира вярност.

# 1 607
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Добре де, а ако една жена покани мъж на кафе, дойде да го вземе от тях и го закара до кафето, като там настоява и да го почерпи, защото по нейни думи това било нормалното, след като тя го е поканила (е в крайна сметка мъжа беше по-настоятелен и той оправи нещата с обещанието, че следващия път ще бъде тя), това означава ли че мъжът е млад и хубав Thinking (въпреки, че жената е с 5-6 години по-млада, а нали според тукашни представителки на котешкия вид бил дърт, или пък кво беше, че можело да го хареса млада само ако е забравих каква (ейй много лошо е писането в тея теми, щот невъзможността за спиране на нотификацийките плюс човешкото любопитство са лоша комбинация, създателите на сайта са били мноого наясно какво правят Smile ). Но четейки тука (а и слушайки оплаквания в реалността), колкото и нескромно да звучи съм доста убеден, че жената с която се вземем насериозно, ще удари джакпота. Yum

# 1 608
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 644
Значи, че жената иска да покаже колко е независима и самостоятелна. За това какъв е мъжът нищо не сочи, може да е всякакъв.

# 1 609
  • Мнения: 46 510
Темата се изчерпа.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт