Априлски бебчета 2022 - тема 6

  • 30 352
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 828
Не, не беше само за ковид зоните. Хората ходеха така и до личен лекар, ако той се е съгласил.
Иначе съм съгласна, че е малко несериозно да се ходи при АГ, но се поставям на мястото на Лина и предполагам колко й е гадно. В Майчин дом си има за бременни с ковид отделни прегледи и аз знам, че там се ходеше нанпреглед, ако има проблем, а не при АГ, който те следи.
Във всички случаи от утре 1.04 никой вече няма да си прави тестове, нито пък ще спазва някакви мерки, ще настане пълна анархия, така че пожелавам на Лина да й мине бързо и всичко да е наред.
Аз също бях с ковид тежък в начална бременност и не съм излизала от нас, колкото и да ме беше страх тогава... Но щом АГ така е казал, значи има причина да я викне. Доколкото знам Лина живее в София, а тук току така няма да те викне никой лекар, ако не е решил, че е нещо важно. Успех!

ВиолетК, при теб как е положението, все още ли си без симптоми?

# 736
  • Мнения: 1 442
Аз също си представям колко й е гадно и как се притеснява и затова мисля че вината е на АГ - то й, като й казва да отиде и поставя под риск всички на мястото където ще я преглежда. Лина, не ме разбирай погрешно, желая ти бързо оздравяване и всичко да е наред с бебчо, но защо като се коментираше за отпадането на тестовете не написахме че е гадно да разделят майката от бебето, аз само видях че се пише че всички се притесняват ако пламне и това при положение че има самостоятелни стаи, а самостоятелна чакалня преди преглед няма....

# 737
  • Мнения: 58
Нас лично никой не ни е проверявал като бяхме под карантина Февруари … само РЗИ се обадиха да ни информира веднъж и това беше, но на мен с детето ми се налагаше да посещавам спешното …. И да излизам ,и звънях превантивно на МВР- то по район което ми е, само им казваш ,
Че си под карантина и отиваш на доктор и те ти казват - добре ,и после като се прибереш им звъниш , че си си вкъщи.
Това не е ли ако отиваш на преглед в ковид зона за снимка на белите дробове например? А на преглед където може да се чака 2 часа докато влезнеш с куп други бременни? Мисля че НЕ е редно това което пишете и се замислете ако това АГ е преглеждало и други положителни и сега Лина се чуди от къде го е хванала? Ако вашето АГ преглежда други положителни бременни ще се чувствате ли добре. Не мисля че като й е казал да ходи трябва да отиде....когато ние с ММ бяхме с ковид, преди да забременея, пазарувахме хранителни продукти онлайн, стояли сме като в затвор и на лекар не сме ходили защото така се разпространява и затова не 2 а 102 години ще има ковид като всеки болен ходи при здравите....
Бях чела че бременните които имат нужда от преглед ги преглеждат в Майчин дом пак в нещо като ковид зона, идеята е да не се преглеждат болни и здрави на едно място все пак. И това ще иска последен час не означава че ще й го даде. Вчера обсъждахме отпадането на тестовете при здрави хора без симптоми нали така, а днес дали бременна която знае че е с ковид да не отиде на преглед където ходят всички здрави. Ако става въпрос за поликлиника България там има и малки деца и новородени и всякакви не е ковид зона?! Не ви разбирам честно....
Да ви кажа честно този поучителен тон ми идва в повече. Кое не разбирате? АГ- то на Лина я вика на преглед , тя е положителна , може да си направи тест преди да отиде и сама да си прецени…. Може да отиде последна , не да чака заедно с всички бременни. А и щом я вика АГ- то така е преценило. В крайна сметка от 2 г само едно и също слушам за този вирус колко е опасен и хората изпадат в излишна паника според мен. Ние като бяхме с Ковид сме излизали точно 2 пъти!!!! И то заради детето !!! В спешен кабинет в Ковид зоната на една частна болница в Пловдив . За там ме насочи педиатърката на детето.  Нито сме ходили по прегледи сред деца и бременни , да се бутаме със здравите и да ги замразяваме , мен ме лекуваха по телефона …..

# 738
  • Мнения: 55
Заповядайте новата тема Още малко време остана и ще бъда горда АПРИЛска мама - тема 7
Ако името не ви допада , винаги можем да го сменим. Добавила съм и бебчетата , които видях че са се родили и се извиням , ако съм изпуснала някоя мама.

# 739
  • Мнения: 1 442
Не разбирам защо я съветвате да отиде при положение че вие не сте излизали докато сте били с ковид и сте отишли в ковид зона, което и Лина може да направи. И не на последно място този тон е защото и аз съм имала прегледи при този АГ и моята бременност не е лека и ако знаех че преглежда положителни нямаше да стъпя при него!!! Помислете дали ще се радвате вашия АГ преди вас да прегледа положителна пациентка и пак кажете за паниката и вчера нищо не казахте за паниката?! И аз не разбирам паниката да трябва да се изследват здрави, безсимптомни родилки преди раждане....

# 740
  • Мнения: 1 136
Не разчитай на самостоятелните стаи. Не винаги има свободни за всички желаещи и често се налага да настаняват в двойни въпреки желанията ни. Иначе кофти е да се разделя майка от бебе, но при положение, че майката е заразна за бебето смятам, че е оправдано за няколко дни.

И според мен не е редно, но от утре буквално всичко, свързано с ковид изчезва и така или иначе ще си стане пълен хаос. Ще трябва да го приемем и да се надяваме, че ще са наред нещата.

Лина, не решавай сега. Изчакай да минат още няколко дни и виж как си. Болна според мен не е редно да ходиш. Ако нещо те притесни - Майчин дом е твоето място през това време (за София).


Аз също си представям колко й е гадно и как се притеснява и затова мисля че вината е на АГ - то й, като й казва да отиде и поставя под риск всички на мястото където ще я преглежда. Лина, не ме разбирай погрешно, желая ти бързо оздравяване и всичко да е наред с бебчо, но защо като се коментираше за отпадането на тестовете не написахме че е гадно да разделят майката от бебето, аз само видях че се пише че всички се притесняват ако пламне и това при положение че има самостоятелни стаи, а самостоятелна чакалня преди преглед няма....

# 741
  • София
  • Мнения: 262
Момичета и аз не искам да ме разбирате погрешно. Много ми е трудно и се разкъсвам вътрешно. Боледувам ковид не за първи път и всеки път съм била отговорна спрямо околните. Възнамерявам и този път да бъда. Истината е, че за 2 години не съм виждала да се спазват мерките и винаги съм се възмущавала, защото сме отговорни не само за себе си, а и за хората около нас. Няма да рискувам ничие здраве, но не мисля и да рискувам нещо да стане на бебето ми.
Ще изчакам и ще си направя тест преди да отида. Ако реша да отида.
Искам да се извиня ако съм разстроила някого с думите си, не целя да създавам излишна суматоха. Разбирам притесненията ви и мисля върху всяка дума, осъзнавам отговорността.
Благодаря за информацията за Майчин дом, ще го имам предвид ако положението се влоши и се наложи да отида.

# 742
  • Sofia
  • Мнения: 5 935
В тази ситуация всеки сам си решава. Много неща не ми харесват, но това какво значение има.

Не съм си позволила да водя ММ с мен на нито един преглед, а не е да не искаме. В същото време гледам други бременни си идват с половинките, които си носят маските под носа или под брадичката, заемат столове, които може да са нужни на други бременни жени и заради тях става още по-голямо струпване на хора.
Не съм си позволила нито един път да отида на преглед с бутафорна маска - винаги съм с маска висока защита FFP2. Но като влезна при АГ - и той и сестрата без маски преглеждат наред бременни! Няма как да правиш забележки на всички. Гледам да се пазя въпреки другите и това е. Не разчитам другите да мислят за мен. Не ни е такова обществото. Но наистина ако знаех, че АГ ми преглежда бременни с Ковид съвсем съзнателно, определено нямаше да ходя там.

Когато децата ми бяха с Ковид всички се изолирахме за периода на карантината, нищо че ние с ММ бяхме с отрицателни тестове и без симптоми. Дори не съм си и мислила да ходя на  преглед при АГ и да чакам наравно с други бременни. Освен ако не се случи нещо спешно и да трябва да решаваме на минутата, дали да звъня на АГ да ми каже как да действаме според спешността на ситуацията, дали да отивам в Майчин дом...
Пропуснах сумати прегледи, колкото и да ми беше неприятно : последната ФМ, последната фетална ехокардиография и последната консултация с хематоложката и естествено преглед при следящото АГ. А бременността ми се води рискова. Когато почнах да звъня за промяна на час, за ФМ и за консултацията с хематоложката направо ми отказаха - нямало часове. Само феталната ехокардиография успях да преместя. Останах без трета ФМ. А хематоложката се съгласи да ме приеме на добра воля без час, когато бях решила да отида да си направя сама изследванията без консултация. Прегледът при следящото АГ остана за след карантината.
Но, да, това беше мое решение. Сигурна съм, че други биха постъпили по друг начин.
Но определено нямаше да се оставя без преглед, ако смятах, че има някакъв риск или спешно състояние за мен или бебето.

# 743
  • Мнения: 225
Аз не вярвам АГ да вика на преглед жена, за която мисли, че може да е заразна. Ако беше толкова безотговорен този лекар, то едва ли щяхте да се следите при него.

Вика те явно, защото има причина и защото е убеден, че на 11-ти ден след симптоми не си опасна.
Аз също не излизах по време на карантината, но както казва Брин, в случай че бях усетила нещо притеснително и се бях притеснила, че има риск за мен и бебето, също щях да отида на преглед в Майчин дом. Там работи и АГ, при която се следя. Решавайки да се следя при нея, аз също си имах едно наум, че на нея вероятно ще ѝ се налага в болницата да преглежда бременни с ковид...но в крайна сметка си казах, че щом ще ѝ доверявам проследяването на бебчето и раждането му, трябва да ѝ имам доверие.
Факт е, че много хора не спазваха и досега мерките и си носеха маските под носа (най-малкото).

Аз също смятам, че е ужасно да се разделя майката от бебето, но съзнавам, че един мъничък организъм, току-що дошъл на света, няма как да се справи без специализирана помощ и наблюдение с вирус, с който и зрял организъм среща трудности Confused

Изследването на безсимптомни родилки го налага фактът, че ако си с ковид, си заразен още преди да са се появили симптомите. Т.е. ти не знаеш и си заразяваш Confused
Аз не мисля, че ни изискват тест заради нас, а по-скоро заради бебчетата - за да може да се реагира адекватно, когато се родят...

Много е кофти ситуацията с този тъп ковид, но вярвам, че трябва да имаме доверие на лекарите, които сме избрали. Но да - всеки сам си преценява.

Общи условия

Активация на акаунт