Родителите ми ме побъркват

  • 2 861
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
Касиди, имам чувство, че е нормално човек да е на различно мнение от родителите си.Или поне аз цял живот съм била все срещу вятъра и все съм доказвала на майка ми, че аз знам по-добре от нея какво да правя с живота си.....Независимо от адски високата цена, която си плащам. Така че, нормално е майка ти да "мели", макар и да те изкарва това нещо от нерви.
Моята "мелеше" до скоро ама точно за облатното - да съм си намерела мъж ама на всяка цена и то докато дъщеря ми е малка......При положение, че тя беше дълги години разведена и се омъжи повторно доста късно.....Но важното беше да намила...Докато един ден изключително сериозно не я отрямах и й забраних тотално вмешателство в личния ми живот и това с кого и как искам или не искам да живея!

# 16
  • Мнения: 4 734
Всичко може би ще си дойде на мястото с течение на времето. Терзаех се от дълго време, но тия дни нещо преосмислих нещата и реших,че не бива да допускам подобни неща да тровят ежедневието ми. Е, така и ще направя, повече няма да контактувам с нея, може би ако е супер наложително, но иначе предпочитам да се дистанцирам.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
Касиди, ние с майка ми навремето  бяхме разрешили проблема радикално - тя просто замина за 15 години да живее в чужбина и тогава беше супер! Просто като започнеше да намила  по телефона аз си намирах работа и прекъсвах линията Wink Wink Wink Ама сега сме заедно от година и нещо, нали ми помага за малката, а и годинките й понатежаха да живее в чужбина сама.....просто се научих да си затварям по някое и друго ухо и око...за да не си късам нервите с глупости.  Wink Wink И от време на време млъквам за няколко дни Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 289
Адекватен съвет не мога да дам, но и аз съм в същото положение, даже и по- зле, защото живея на този етап при баща ми. В самото начало имах вариант да отида да живея при БНД, но баща ми застана изцяло на моя страна и ме подкрепи, каза ми остани тук, ще се справим, но скоро след като родих започна да ми намила непрекъснато "Ти си виновна, защо не послуша навремето, как можа, неразумна съм била и т.н"  вместо да ми даде кураж, че трябва да завърша и ще се справя ме накара да изпадам непрекъснато в депресии. Даже и сега, когато избутах 3 курса редовно и ми е останал единствено държавния пак не спира да мели.  Колкото и да е странно повече  имам подкрепата на БНД отколкото на баща ми. Не го слушам и това е, гадно е, но и на мен ми е гадно, и ми е трудно, всичко на мен предстои, а не на някой друг!

# 19
  • Мнения: 51
Аз живея с мисълта, че скоро ще бъде готово моето жилище, и никой няма да ми се меси

# 20
  • София
  • Мнения: 2 381
Попитай майка си - Обича ли те?, Иска ли да си щаслива?, Иска ли да се чувстваш добре в собственото си семейство?, Иска ли да си обичана и ти да обичаш, да си закриляна и т.н.?,
Сигурна съм, че на всички тези въпроси ще ти отговори ДА, ДА .......
Тогава и кажи как да ти помогне за да постигнеш всичко това, а не да те упреква за това, че ги искаш и ти тези неща.
Сигурно, няма майка на света, която да мисли злото на детето си - така и твоята ти мисли доброто и сигурно жената не знае как да ти помогне - КАЖИ и точно как да го направи и ще видиш, че ще се постарая  Hug
УСПЕХ  Praynig

 Peace
Абсолютно си парва, че като си се разделила със съпруга си спестяваш ежедневната порция скандали на детето си. Това също е много важно за неговата психика.
Подкрепям те и вярвам, че ще се справиш и сама.
 Hug  Hug  Hug

Общи условия

Активация на акаунт