Пердета или щори? Кое затъмнява по-добре

  • 5 955
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194

Чела съм, че се чистят перфектно с парочистачка.
Ама нямаме такава все още. Crazy
[/quote]

Ххмм.... newsm78
подсещаш ме че в момента при майка ми има една парочистачка, на сестрата на майка ми е, едва ли ще има против да я взема и да пробвам.Това е добра идея.Знам че тая джаджа чисти страхотно, най-вече санитарните помещения, защото дезинфекцира.Леля ми си мия прозорците с нея, било  Peace !!!

# 16
  • Мнения: 5 026
Щорите затъмняват добре и стоят по-семпло- няма ги претрупаните стени с дебели пердета,които събират прах.Ако си слагаш вътрешни щори, си избери вертикалните-събират по-малко прах!Ако имаш външни щори-може само тънко перденце да сложиш.... идеи много

# 17
  • Мнения: 4 390
Детската е с тънки пердета и алуминиеви щори между външния и вътрешния прозорец, устройва ме засега.

# 18
  • Мнения: 1 069
Ако идеята е да има пълно затъмнение препоръчвам външни + вътрешни щори. И в двете спални сме на този вариянт и сме много доволни.
 Вярно, че събират прах, но кое е това нещо, което не трябва да се чисти?
 Нищо не пречи над щорите да си сложиш и перденце с детски мотиви, също щорите могат да са в ярък цвят, който да не напомня за офис.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Предпочитам щори, пердетата събират повече прах!
И аз така.
С външни ролетни щори са ни всички стаи, затъмняват идеално, без пердета сме.

# 20
  • в къщи
  • Мнения: 467
Външните щори затъмняват много, но пък можеш да ги оставиш и в положение в което да пропускат малко светлина.  Grinning  Wink
  PeaceНие сме така и не мога да се оплача,че ми липсва светлина сутрин-както искаш,така ги нагласяш.И не бършеш прах Laughing

# 21
  • Мнения: 8 917
Външни ролетни щори Party

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Външни ролетни и забравяш, че е ден.

# 23
  • Мнения: 983
В къщи имам вътрешни, вертикални щори в спалнята и хола. Моите са цветни, но в спалнята ги поръчах по светъл цвят и не затъмняват добре.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
В дома на родителите ми в моята стая бях с тънки и дебели пердета-никой не можеше да ме накара да сложа щори-от тези алуминиевите- пропускат светлина,а аз не мога  да спя на светло.При това бях на първия етаж и точно срещу прозореца имаше улична лампа #2gunfire
Сега в новия ми дом-той е на 6-я етаж в стаите сме с тънки пердета и алуминиеви щори-е пак пропуска леко светлина,но май свикнах.....

# 25
  • Мнения: 397
Аз съм ЗА комбинацията - външни ролетни щори и тънки пердета!

# 26
  • Мнения: 1 120
В нас сме навсякъде с вертикални щори. За спалнята и детската съм си избрала по- дебел и плътен плат. Не събират прах.

# 27
  • Мнения: 603
в спалнята сме с вертикалните щори -платнените и съм много доволна,та мисля и сега в детската такива да слагам,когато я ремонтираме.Решавам си проблема с пердетата и др.вид щори.И аз още не съм ги прала ,защото не са мръсни,но май няма да смея в пералнята Mr. GreenА за затъмняване-когато пече слънце и да са затворени пак е светло.Ти си решаваш-успех

# 28
  • Мнения: 4 621
Щорите затъмняват по-добре.
Peace

# 29
  • Мнения: 2 677
Аз съм твърдо за щорите!  Peace
Външни или вътрешни, няма значение - затъмняват идеално, по-лесни са за подръжка и почистване.

Общи условия

Активация на акаунт