Неприятна миризма само от едната мишница

  • 2 217
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте, от няколко месеца имам следния проблем. Миризмата от лявата ми мишница е много по-силна и неприятна отколкото от другата. Някой сблъсквал ли се е с този проблем? Дори не знам на какъв лекар да отида. Видях, че има такава тема, но отдавна никой не е писал в нея.

# 1
  • Мнения: 1 858
И аз имам подобен проблем. Не съм ходила на лекар все още, мисля, че дерматолог трябва. Ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 2 472
Навлажнете подмишниците си с вода и нанесете малко хлебна сода. Ще забравите завинаги що е то миризма в тая област.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 363
Аз имам същия проблем. Изведнъж се изпотява и започва да мирише. Включително и непосредствено след бръснене и къпане. Не знам на какво се дължи. Пробвала съм със сода преди много години, ефект не помня дали имаше, но оставяше петна по дрехите и затова зарязах.

# 4
  • Мнения: 2 468
О, да, и аз имам такъв проблем, но при мен е дясната. Направо ми мирише на лук с извининие. При мен проблемът се получава, когато почна да се потя много на стресова основа.
Бях на дерматолог, каза ми, че такова нещо се получава от бактериите, които нормално живеят там, но при потене на стресова основа се активират много повече апокринните жлези, които произвеждат по-плътен секрет и се множат повече от някакъв вид бактерия, от което се получава гадната миризма.
Ами изписа ми антибиотичен крем, пробвах първо с един, който го има в аптеките, но не оправи нещата. След което ми изписаха друг антибиотичен крем, който се забърква по рецепта, той вече оправя нещата. Няколко пъти ми се случи през последните години. Аз лично го отдавам на това, че освен, че много се потя, не мога да ползвам дезодоранти, ужасно ме сърби от тях. И си отглеждам прилична колония бактерии на това място. Сега от есента не съм имала такъв проблем, след последното мазане с АБ крема, почти няма миризма, а и все пак през зимата се потя далеч по-малко, ама не знам какво ще стане като стане топло 🙄.
Вместо дезодорант се мажа с един крем - Цикапласт, в него има цинк, който подсушава и разни антибактериални други съставки, които да намаляват миризмата, а и с него не ме сърби.
Пробвала съм сода, ужасно изсушава и почва да ми пари. Пробвала съм и натурален дезодорант със сода, същото.
Съветвам те да се миеш със някакъв антибактериален сапун на първо време и ако не помогне - дерматолог.

Общи условия

Активация на акаунт