колко време киснете сиренето?

  • 1 930
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Ами поне 12 часа.

# 16
  • Мнения: 5 026
 Значи аз имам домашно козе сирене. Нарязвам го в бурканче на малки парченца и го заливам с вода. Слагам го в хладилника и всяка сутрин взимам по малко за попарата. Минимум 12 часа трябва да престои, за да се обезсоли.

# 17
# 18
  • между град и село
  • Мнения: 212
 Една нощ. Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз пък нарязвам на парченца, накисвам го и слагам кутията в хладилника и така си стои докато се изяде - за около седмица. Като се сетя от време на време, сменям водата.

# 20
# 21
  • Мнения: 1 448
От вечерта до другия ден на обяд долу-горе, я кажете по-подробно за това свежо сирене, моля  Praynig

# 22
  • Мнения: 361
Старая се да изчакам поне 36 часа

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Поне ден -два.Зависи от сиренето.Нарязвам го на пърчета и сменям водата 2-3 пъти на ден и го давам чак като съвсем се обезсоли-аз ям безсолно и го опитвам-ако ми е безсолно значи е добре за Валето...

# 24
  • Мнения: 470
Докато се обезсоли , като междувременно му сменям водата.Иакисвам по - голямо количество.Обикновено цялата буца , защото всички го хапваме безсолно

# 25
  • Мнения: 532
Режа го на филийки дебели около 1-2 см  и го кисна в кутия с вода в хладилника поне 2 денонощия, като му сменям водата.Преди да го дам опитвам и ако няма никаква сол давам.

# 26
# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Поне 24 часа трябва, ама аз го кисна поне 2 дни  Peace

# 28
  • Мнения: 7 186
От предния ден го изкисвам. Като свърши зареждам кутията наново.

# 29
  • Мнения: 240
Миииииии newsm78 аз не го изкисвам?!  Rolling Eyes
Взимам "Свежо сирене" и то си е свежо - в смисъл прясно и е обезсолено и обезмаслено. Thinking


Аз вземам абсолютно същото.Много е вкусно , грам не е солено и като го сложа в овесените ядки докато са горещи се топи.Дори мисля и за нас да вземам такова.

Общи условия

Активация на акаунт