Бременност и запушен нос-моля помогнете ми да дишам:)

  • 10 989
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 877
Съгласна с Шани.Аз също си слагах Ксилометазолин по лекарско предписание.От Стеримар-а нямах подобрение.

# 16
  • Мнения: 3 211
Защо не пробваш с лайка. Вариш лайка 2 пак. в 100мл. вода и капиш 3-4 пъти по 1-2 капки във всяка ноздра. На другия ден вариш наново. Това го знам от хомеопатката ми за Габи, другото, което ползвам е коластра на Аквасорс, разтваря се в 1-2ч.л. вода и с капкомер капиш, но не е толкова за отпушване, а за лекуване на сополи.
Със сигурност става за бременни

# 17
  • София
  • Мнения: 320
Аз съм чувала, че сок от лук много помага при запушен нос, но лично не съм пробвала. Било гадно, но ефективно и безвредно. Можеш да пробваш, ако решиш, да си капеш от него в носа по 2-3 капки.

# 18
  • Мнения: 2 529
Хей, още едно честито   bouquet Май са ни близо термините  Simple Smile

Ето един сайт за лекарствата през бременността:

http://www.safefetus.com/index.htm

Успех и бързо оздравяване! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 455
Сокът от лук наистина помага, но е доста гадно. На мен и децата много ни помага Биоцитрин, разреден с физ. разтвор. Слагам 2 капки Биоцитрин или Цитросепт в 2 с.л. физ. разтвор и капя по няколко капки във всяка ноздра. Това го правя по 3-4 пъти дневно. Не е много приятно, но е съвсем търпимо.

# 20
  • Мнения: 1 983
аз бях болна в 4 г.с. и ми помогна мед в носа, мажех се постоянно, малко е неприятно, но много помага, а и е 100 % безвредно Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 363
Ксилометазолин.
Изпитано е (почти 7-8м. бях на тях) и УНГ лекар ми ги препоръча. Може да ги разреждаш 50:50 с физиологичен р-р.

ксилометазолин не се препоръчва да се ползва повече от 2-3 седмици! може да доведе до необратими последици върху лигавицата на носа. това също сведение от УНГ, а го пише и на листовката.

аз изкарах цялата си бременност със запушен нос - спасение няма, до раждането. нито луци, нито стеримари - те помагат при хрема от друг характер. бременската хрема не се оправя с това.

# 22
  • Мнения: 216
Аз съм чувала, че сок от лук много помага при запушен нос, но лично не съм пробвала. Било гадно, но ефективно и безвредно. Можеш да пробваш, ако решиш, да си капеш от него в носа по 2-3 капки.

наистина е много гадно!!! Crazy аз лично пиех  като ненормална синупрет и мазах низита.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ксилометазолин.
Изпитано е (почти 7-8м. бях на тях) и УНГ лекар ми ги препоръча. Може да ги разреждаш 50:50 с физиологичен р-р.
ксилометазолин не се препоръчва да се ползва повече от 2-3 седмици! може да доведе до необратими последици върху лигавицата на носа. това също сведение от УНГ, а го пише и на листовката.

Представи си, че мога да чета и че специално обърнах внимание на УНГ лекаря в/у това. Е, той каза, че няма проблем, стига да не се прекалява и ако може да го разреждам.
Тъй, че не знам как се стигна до употребата на въпросния препарат от мен през 9-те месеца. И родих бебе-мечта Wink
Братовчедка ми също тъй добре потреблява Ксилометазолина. Нямаме никакви изменения.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
Тъй, че не знам как се стигна до употребата на въпросния препарат от мен през 9-те месеца. И родих бебе-мечта Wink
Братовчедка ми също тъй добре потреблява Ксилометазолина. Нямаме никакви изменения.

може би не си ме разбрала - пораженията са върху лигавицата на твоя нос, не върху бебето Simple Smile
и аз капах 1 месец детски ксилометазолин, но двама УНГ-та ми казаха да спирам овреме, че после няма връщане назад. освен това, поради специфични али-бали, които тогава не запомних с бременския си мозък, обясниха, че след по-дълга употреба Ксилометазолинът почвал да дава обратен ефект.

# 25
  • Мнения: 439
вземи си Синупрет Форте, те са на растителна основа, без лекарска рецепта, пиеш поне една седмица всеки ден 3 пъти по едно хапче! абсолютно безвредни са за плода за разлика от капките за нос и са ефикасни! струват към 7 лв.

успех!

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тъй, че не знам как се стигна до употребата на въпросния препарат от мен през 9-те месеца. И родих бебе-мечта Wink
Братовчедка ми също тъй добре потреблява Ксилометазолина. Нямаме никакви изменения.

може би не си ме разбрала - пораженията са върху лигавицата на твоя нос, не върху бебето Simple Smile
и аз капах 1 месец детски ксилометазолин, но двама УНГ-та ми казаха да спирам овреме, че после няма връщане назад. освен това, поради специфични али-бали, които тогава не запомних с бременския си мозък, обясниха, че след по-дълга употреба Ксилометазолинът почвал да дава обратен ефект.

принципно е така. Ама аз и без това съм с обоняние на вълк, та мога да си го позволя  Laughing майтапя се, естествено, но този препарат ни е най-любим и употребяван в цялата рода.

# 27
Zdraveite! 4eta za problemite sus zapu6vaneto na nosa.Kogato bqh bremenna az imah tozi problem po4ti prez vqloto vreme.Edinstveno mi pomagaha kapkite OLINT! lekarqt mi su6to kaza 4e moga da polzvam.Nqma6e nikakvi posledstviq slava bogu.

# 28
  • Мнения: 1 756
отвара от лайк и парна баня, но най добре ксилометазолин Peace

# 29
  • Мнения: 816
Камфора ( на кристали) увиваш няколко кристалчета в хартийка и ги слагаш първо в едната ноздра, стоиш така няколко часа, след това слагаш други в другата ноздра. - супер изпитан метод за отпушване на носът с по-дълготраен ефект и най-вече безвреден( за разлика от всякакви капки).  bouquet
Всички капки за нос при употреба повече от 5до 7 дена дават обратен ефект, поради свиване на кръвоносните съдове и т.н....

Общи условия

Активация на акаунт