От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 4

  • 40 493
  • 796
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 491
 Всички тези промоции на Миле и все по-достъпните им цени,лично мен ме усъмняват.И колко и да имам желание да си взема нещо от марката- не бих рискувала. Преди трийсетина години,когато поживях в Германия,самите германци говореха за Миле като за Мерцедес и съвсем не беше общодостъпна марка за всички.

# 436
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Всички тези промоции на Миле и все по-достъпните им цени,лично мен ме усъмняват.И колко и да имам желание да си взема нещо от марката- не бих рискувала. Преди трийсетина години,когато поживях в Германия,самите германци говореха за Миле като за Мерцедес и съвсем не беше общодостъпна марка за всички.

Не само с Миле беше така. Милето беше желязно нещо, правено с мисъл и ресурс. Старите Сименс, Браун и така нататък, също. Остана само едното име. Всичко сега е натъпкано с електроника и предварително пресметнат живот. Плащаш за марка и (почти) безсмислени екстри и функции. Като се развали нещо, стойността на ремонта гони нов уред от среден клас.

# 437
  • Мнения: 2 719
Стана малко като с айфоните, нови и нови модели. Маркетинг, защо да правиш уред да издържи 10+ години, по-рентабилно е на всеки 4-5 години да си купуваш нов и нов.

# 438
  • София
  • Мнения: 8 553
Защо не се придържаме към темата и да обсъждаме коя съдомиялна ни харесва, вместо да дъвчем все едно и също по всички теми?

# 439
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Защо не се придържаме към темата и да обсъждаме коя съдомиялна ни харесва, вместо да дъвчем все едно и също по всички теми?

Правилно. За мен добрата съдомиялна е Беко. Жената беше твърдо против да давам 2 хиляди за Бош. Купихме един от най-скъпите модели, който имаше в магазина. Сложих го и го забравих. Това е. Не знам колко години станаха. Мие добре. Напук на всички които обясняват, че Беко-то не било добре. Може пък да ни е на късмет.          Smile

Нямам кой знае какви наблюдения от съдомиялните. Купувал съм само три. Горение каквото и да било, твърдо нье...!            Smile

# 440
  • София
  • Мнения: 1 516
Цените на Бош започват от 800 лв, никой не ви кара да давате 2000. Моята е вградена, взех я за деветстотин и нещо и също я сложих и забравих.

# 441
  • Мнения: 11 576
...
А Милето се върна от трети- четвърти ремонт и се чудя каква къса клечка изтеглих с нея. Сега пък нещо заварявали. Други обяснения за проблема няма.

И аз започвам да се чудя вече относно скъпите марки. Няколко познати се оплакват от Миле. Големи пари и после ремонти, чакане и разправии. И понеже сме пред хвърляне на поредния скъп боклук, жена ми вече и тя стигна до извода, че е по-добре нещо средно ръка или по-евтинко и ако направи проблем директно го сменяш. Като пари и време излиза по-малко.
Миле не могат да правят съдомиялни. От тях само перални, сушилни, един-два модела прахосмукачки и с компромис някоя фурна.

# 442
  • Мнения: 1 442

Миле не могат да правят съдомиялни. От тях само перални, сушилни, един-два модела прахосмукачки и с компромис някоя фурна.
Майко мила,ти сериозно ли? Много си използвала ли?

7 години използвам съдомиялна Миле (45 см). За новият апартамент също съм купила на същата марка. Машината е безпроблемна и се справя много добре.

# 443
  • Мнения: 11 576
Да, сериозно! Що?! Какво те притеснява?

# 444
  • Мнения: 1 442
Защото, Петя,изказването ти е крайно. Попитах дали е подплътено с някакви доказателства. Не прочитам за такива в отговора ти. Многото препинателни знаци не правят твърдението ти по-силно или правилно.
Сега,наистина те моля,ако имаш опит с тази марка за конкретно този уред,сподели.

# 445
  • Мнения: 1 079
И аз от 2 години ползвам Miele за вграждане 60см. Доволен съм от измиване и изсушаване, подреждането и кошниците са най-удобните и плавно плъзгащи се.

# 446
  • Мнения: 11 576
Защото, Петя,изказването ти е крайно. Попитах дали е подплътено с някакви доказателства. Не прочитам за такива в отговора ти. Многото препинателни знаци не правят твърдението ти по-силно или правилно.
Сега,наистина те моля,ако имаш опит с тази марка за конкретно този уред,сподели.
Те че мият-мият. Имат проблеми с помпите. Добре е, че вие не сте се сблъсквали. (препинателни знаци да слагам ли? Simple Smile  )
Някак не мога да приема, че тази марка е по-по-най във всички домакински уреди. Имам техни пералня и сушилня (за протокола Simple Smile  ).   
За хладилниците "им" не ми се и коментира дори - ребрандирани Liebherr, а други модели с компоненти от BSH  и повечето са шумни. Само надписът на вратата е техен....

Последна редакция: пн, 23 яну 2023, 22:27 от petiaivanov

# 447
  • Мнения: 491
Цените на Бош започват от 800 лв, никой не ви кара да давате 2000.........
Но произведени в Турция или Полша , с пластмасово дъно и малко функции.
Vilemina, можеш ли да кажеш нещо за това пластмасово дъно при Бош? На мен,лично, ми се вижда несериозно за   Бош.Преди 5-6 години се бях засилила да купувам онлайн една миялна,4 серия ,но нещо ме жегна  да отида първо в магазина и да я видя "на живо".И като видях пластмасовото дъно ,дотам беше желанието ми .Бях се спряла на тази серия,само защото беше бяла и свободностояща и точно с такава трябваше да сменя старата.

# 448
  • Мнения: 1 041
Съжалявам, че мой коментар пак поде темата за Миле. Но   коментарите на petiaivanov изобщо не са безпочвени. Точно същото, което казва, слушам и при ремонтите на моята съдомиялна и се убедих от собствен опит. И точно за помпите се молете да не се налага да сменяте. Ориентировъчно като проучвах цената на самата помпа беше 790 лв./при 200 лв. на Сименс/Бош/. И моята си работеше идеално и безпроблемно до моментите, в които се случваше да не сме вкъщи и да не я ползваме за около седмица. Така и не получих отговор, кое точно причинява проблемите в помпата.
Piole1, и за мен Миле са с най-удобните кошници и метални перки/сравнено с Бош, Сименс, АЕГ и Хансеатик/.
bgroza, не съм Vilemina, но да пиша, че това дъно на Бош не е чак толкова зле, колкото си мислех. Като избирах съдомиялната, се наслушах на коментари от консултанти. Обясниха, че даже са били на обучение за предимствата му.  Тогава/м.ноември/ имаше от 4-та серия модел за вграждане, който беше с иноксово дъно и на прилична цена, но на мен ми трябваше бяла свободностояща. За модел 6-та серия/произведен в Германия с около 600 лв. по-скъп от 4-та серия/, който харесах, даваха  ориентировъчен срок от месец за доставката. Никъде нямаше в наличност, освен в ЕМАГ, а там няма 5 год.гаранция. Реших, че не си заслужава да чакам и взех тази. Колкото изкара. Едва ли пластмасовото дъно ще е някакъв проблем.

# 449
  • Мнения: 491
Мари_ана,благодаря! Допълнителната гаранция от 3 години се дава след регистрация на уреда в сайта на Бош,ако към момента има такава промоция за съответния уред. Иначе при всеки търговец е упомената стандартната 2 години. По време на Черния петък майка ми си купи още една миялна 6 серия,произведена в Германия. Взе я от Техномаркет,последна бройка и никъде в сайта им не пишеше за 2+3 години гаранция,както и за подаръка пакет капсули Финиш,който трябваше да й дадат. Регистрира я в сайта на Бош и сега е с 5 годишна гаранция.За подаръка капсули разбра също от сайта на Бош и след няколко тел.разговора с Техномаркет,си взе и тях.

Последна редакция: вт, 24 яну 2023, 12:48 от bgroza

Общи условия

Активация на акаунт