От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 4

  • 39 370
  • 796
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 1 480
Скрит текст:
Здраевйте, колебая се между две Съдомиялни:
1. https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … 3C33-PFE/p/683227
2. https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … b=characteristics

ако се сещате за по добри в този ценови диапазон също ще се радвам да споделите

Благодаря предварително

За мен, Бош е по-добрият избор. За тази цена няма да намерите по-добър уред. Моята е почти същата и съм много доволна. Имала съм съдомиялни и от двата производителя.

Здравейте и благодаря за отговора
А с какво е по-добра според вас
Например:
по добрe измива ?
по икономична ?
има функция която е по полезна ?
или защото бош са по добра марка ?

Съдомиялната на Whirpool по стар модел ли е била от тази на бош
в такъв случай няма как по стар модел от преди 5 и повече години да е по добър от нов модел съдомиялна
технологиите се развиват бързо

Според мен, Бош е по-добра марка, отличава се с по-висока надеждност. Приятелки имат съдомиялни Сименс и Бош на по 10-15 г., работещи безотказно.

Икономичността не ми е приоритет, а и според етикета, разликата в консумацията на електроенергия при двата уреда е около 2 лв на 100 цикъла.

Личните ми впечатления са, че Бош измива по-добре и изсушава по-добре. Предишната ми съдомиялна беше от 2017 г., сегашната - от 2020 г. Имам и други уреди на двете марки.

Бош има простичка, но много ефективна система за по-добро разтваряне на препарата. Предполагам, че и тя казва влияние върху резултата от измиването. Има и много полезна приставка, която се слага на мястото на горната кошница и позволява да се сложат тавите и решетките от фурната изправени и да се измият по-добре.

Има и много надеждна AquaStop система. На мен ми дадоха гаранция, покриваща евентуални щети от наводнение, валидна за целия живот на уреда.

Не се сещам какво друго има, но това ми е напълно достатъчно, за да я предпочитам и да не искам да се разделям с нея.

# 466
  • Мнения: 11 443
Добавям, че материалът на кошниците/чекмеджетата при Бош е по-здрав и не гние.
Вижте им и дъната и си преценете.

# 467
  • Мнения: 1 336
Аз все още не съм избрала съдомиална и вчера гледах същата Whirlpool, с иноксово дъно е. Има ли някакъв характерен проблем/ слабост характерен за тази марка?
Исках да видя и една Сименс, която не беше налична и консултантката ми каза, че ще бъде налична най рано след 3 месеца. Причината била някакъв проблем със сензор, който използват Бош, Питсос, Сименс и Неф, заради който ще  има забавяне с доставката на миялни от тези марки за Европа в следващите 2-3 месеца.
Сигурно марката е важна, но въпреки лошата слава на Gorenje, сегашната ми е такава, имаме я от 11 години и не сме имали никакъв проблем. Преди нея имахме Hoover, която е поне на 18 години и все още работи

# 468
  • Мнения: 212
Vilemina, би ли пояснила за тази приставка за съдомиялни Бош. Имам друг техен модел SPV6ZMX23 и ме заинтригува. Да мога да поставя изправени тави и решетки, би ми било от голяма полза.

# 469
  • София
  • Мнения: 8 520
Аз имах същото чудене - Бош или Уърпул. Една и съща беше цената за най-нисък клас уред на Бош и уж висок клас на Уърпул. Тоест, изборът беше съвсем базов Бош или не съвсем базов Уърпул. Поне така си го опростих аз тогава. Ползвам си Уърпула почти 3 години и съм си доволна. Не разбрах дали е по-добра, но е тиха, мие добре, има опция половин зареждане, някакви power дюзи (не ги ползвам), никога не съм имала неразтворена капсула (ползвам Феъри платинум, но съм ползвала и прах, кйто също се разтвори идеално). На средата на 6-годишната гаранция съм и пу, да не й е уроки, дотук се разбираме чудесно.
Vilemina, каза, че "Личните ми впечатления са, че Бош измива по-добре и изсушава по-добре." По-добре спрямо кой Уърпул?

# 470
  • София
  • Мнения: 1 480
Vilemina, би ли пояснила за тази приставка за съдомиялни Бош. Имам друг техен модел SPV6ZMX23 и ме заинтригува. Да мога да поставя изправени тави и решетки, би ми било от голяма полза.

Представлява една розетка, подобна на душ. Горната кошница се изважда и розетката се поставя на тръбата, захранваща горната перка. Ето така изглежда:

# 471
  • Мнения: 212
Благодаря на Vilemina. Открих този сет, поне за мен е нещо за което не знаех и смятам за полезно. Споделям клип и модел на сета SMZ5000.
https://youtu.be/fwwVnYu93qk

# 472
  • София
  • Мнения: 392
Uprisingq, аз бях харесала BOSCH SMS6ECI07E, но през ноември нямаше никъде в наличност.  Даваха ми срок за доставка над месец. Имаше само в ЕМАГ, където от 1485 лв. рязко скочи на 1710,00 лв., сега е на 1608,00 лв./. В сравнение с другата Бош, тази е за 14 комплекта. Мисля, че като проучвах, установих някои незначителни разлики в двете. Vilemina ти е дала добри съвети. Предварително проучи дали има наличности в момента. Преди време като поръчвах Милето/свободностояща/, се оказа, че трябва първо да платя и да чакам. Чаках я повече от месец.
Благодаря за съдействието. Поразрових се из форумите и Miele, специално за съдомиалните, при някои модели се е проявил проблем с помпата след 2-рата година. Отделно специално за избрания от мен модел на Miele има оплаквания, че POWER бутона хваща от 2-3 натискания при някои бройки. Текушата ни Bosch е произведена в Германия и изкара безпроблемно над 18 години, затова реших специално за съдомиалнята да не е Miele и по възможност да е произведена в Германия.

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 01:09 от Uprising

# 473
  • София
  • Мнения: 718
Здравейте, изчетох темата, но не попаднах на мнения за Eurolux. Някой има ли съдомиална (или въобще уреди) на марката?

# 474
  • Мнения: 7 082
Аз съм с Eurolux съдомиялна. Доволна съм, измива ми, нямам оплаквания засега.

# 475
  • Варна
  • Мнения: 749
Здравейте, благодарение на помощта в темата закупих съдомиялна Бош - https://www.emag.bg/sydomijalna-bosch-13-komplekta-6-programi-kl … 45e/pd/DKRZ2KMBM/
Купих я от emag на цена 819лв, така че вероятно има възможност пак да я намалят. Засега съм много доволна, сравнена със старото ми Beko. Най-интересното е, че техникът, който я монтира ми каза, че има същата, защото е подменил AEG, от което е недоволен. Само ви споделям информацията, не мога да я коментирам, не съм толкова навътре в марките

# 476
  • София
  • Мнения: 1 480
Здравейте, благодарение на помощта в темата закупих съдомиялна Бош - https://www.emag.bg/sydomijalna-bosch-13-komplekta-6-programi-kl … 45e/pd/DKRZ2KMBM/
Купих я от emag на цена 819лв, така че вероятно има възможност пак да я намалят. Засега съм много доволна, сравнена със старото ми Beko. Най-интересното е, че техникът, който я монтира ми каза, че има същата, защото е подменил AEG, от което е недоволен. Само ви споделям информацията, не мога да я коментирам, не съм толкова навътре в марките

Честито! Дано дълго да ви радва Simple Smile

# 477
  • Мнения: 115
14 - годишно Беко ме изостави внезапно, не подгрява водата.
Харесала съм съдомиялна Бош, модел SMS4HTW33E 4 серия
Моля за мнение

# 478
  • Мнения: 1 034
Ameliana, поразгледай и   този BOSCH SMS4HVW33E. Той е за 13 комплекта,  3 кошници и малко по-скъп от посочения модел.  Имам от скоро  BOSCH SMS4EVW14E, която е с подобни програми. Добре се справя с миенето. Липсваше ми само кратка програма, но добавих такава през приложението. Имам и съдомиялна с 2 кошници, но при нея не ми е толкова удобно подреждането на приборите за хранене. Често при нея, ако имам малко прибори, за да не се навеждам, ги поставям на поставка за тях, която е над втората кошница. Прецени на теб как ще ти е удобно!

# 479
  • Мнения: 115
Благодаря за споделеното мнение. На избрания от мен модел харесах именно липсата на третата кошница за прибори. Не ми допада изобщо. Досега ползвах подвижна кошница и я предпочитам.

Общи условия

Активация на акаунт