От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 4

  • 40 693
  • 796
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41
Здравейте, чудя се между тези два модела , този https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … -38531-D/p/700636 и този https://www.bosch-home.bg/productlist/SMV46KX04E#/Tabs=section-t … ogglebox=manuals/.
Фен съм на Бош като марка за електроуреди, и за новата ми кухня вече взех фурна и котлон на Бош. Бях се засилила и за  съдомиялна на Бош, но в магазина, когато показах модела на консултанта той деликатно ми предложи да погледна и модела на Бекото,  който постнах по-горе. На място в магазина го огледах сравних с Бош и се разколебах да го взема Боша.  Бекото ми изглежда че води по няколко от моите критерия. Не зная защо, но до сега бях много предубедена към електроуреди на Беко и никога не съм имала нещо на марката.
Имали сред вас хората които имат имат единия или  другия модел за да изкажат мнения? Ще ми е интересно да споделите.

# 61
  • Мнения: 2 961
Не е нормално да се сравняват Беко и Бош . Разбира се , че Бош е много по-добър.

# 62
  • Мнения: 11 621
Разбира се, че Бош. Не заради марката, а защото могат да правят съдомиялни. Не се наказвайте с това Беко.
Аз съм с 2 Бош - а и вече май 8ма година подкарват без аварии.
Не се оставяйте да Ви разколебават продавачи (умишлено не ги наричам консултанти)

# 63
  • София
  • Мнения: 1 527
Здравейте, чудя се между тези два модела , този https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … -38531-D/p/700636 и този https://www.bosch-home.bg/productlist/SMV46KX04E#/Tabs=section-t … ogglebox=manuals/.
Фен съм на Бош като марка за електроуреди, и за новата ми кухня вече взех фурна и котлон на Бош. Бях се засилила и за  съдомиялна на Бош, но в магазина, когато показах модела на консултанта той деликатно ми предложи да погледна и модела на Бекото,  който постнах по-горе. На място в магазина го огледах сравних с Бош и се разколебах да го взема Боша.  Бекото ми изглежда че води по няколко от моите критерия. Не зная защо, но до сега бях много предубедена към електроуреди на Беко и никога не съм имала нещо на марката.
Имали сред вас хората които имат имат единия или  другия модел за да изкажат мнения? Ще ми е интересно да споделите.

Да идеш да си купуваш Ауди, а продавачът да ти предложи Тофаш - безценно. Вероятно за Беко получават по-добър бонус.

Имам почти същата Бош (с една буква разлика) и мога да кажа, че е чудесна. Работи изключително тихо, има клас А на изсушаване и съдовете излизат идеални. Ползвала съм съдомиялни Канди, Индезит, Миле и Аристон, с които мога да сравня. И преди съм споделяла, че в една и съща кухня, с едни и същи съдове и препарати, Бошът се справя по-добре от италианките, които иначе много си харесвах. При него препаратът се разтваря по-добре и по съдовете не остават бели точици, а чашите не се надраскват. Дори не ми се налага да ползвам програмата за чаши Simple Smile

Не знам с какво ви е грабнало това Беко, но единственото предимство, което забелязвам е автоматичното отваряне на вратата. Не съм имала миялна с тази екстра, но пък и не съм забелязала липсата й за 20+ години, откакто ползвам такава машина. Еко програмата на Бекото е близо 4 часа, което ми се струва прекалено.

Показателите за консумация на енергия са изключително условни, измерват се само при една програма, а в ежедневното ползване нещата са съвсем други. Освен това, при цена от 20-тина стотинки за КВт/ч. евентуалните икономии са в рамките на 1-2 лева на месец.

# 64
  • Мнения: 41
Благодаря за споделеното.
Бихте ли ми казали кой е вашият модел?
Точно това ме онтересува да прочета мнения на хора които действително имат и ползват едия или другия уред. Аз сега имам Мидея от 2005 г и до сега ремонт не е виждала. Много съм доволна от нея, но дойде време да я пенсионираме и да я занесем на вилата. Чудесен уред.
Иначе Бекото има повече перки, регулиране на височината на средната кошница, от което често имам нужда, по-нисък шум, една програма повече( като това за мен не е важно, сега използвам само една), отварянето на вратата след измиване не е от критерийте ми, но вероятно е някаква екстра.
Мислите ли , че фирмите за техника все още държат толкова много на качеството на уредите си? Видях че и на Бош отвътре на вратичката пишеше че е произведено в Турция.

# 65
  • Мнения: 11 621
Бош от край време се прави в Турция.

# 66
  • Мнения: 544
Мисля че Бош за около 1150 лева вече се намират и такива произведени в Германия. На сайта на Вето разглеждах. Удобно е там че са написани кой уред къде е произведен.
Това го казвам само като вметка ако ви притеснява турското произвидство.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 527
Благодаря за споделеното.
Бихте ли ми казали кой е вашият модел?
Точно това ме онтересува да прочета мнения на хора които действително имат и ползват едия или другия уред. Аз сега имам Мидея от 2005 г и до сега ремонт не е виждала. Много съм доволна от нея, но дойде време да я пенсионираме и да я занесем на вилата. Чудесен уред.
Иначе Бекото има повече перки, регулиране на височината на средната кошница, от което често имам нужда, по-нисък шум, една програма повече( като това за мен не е важно, сега използвам само една), отварянето на вратата след измиване не е от критерийте ми, но вероятно е някаква екстра.
Мислите ли , че фирмите за техника все още държат толкова много на качеството на уредите си? Видях че и на Бош отвътре на вратичката пишеше че е произведено в Турция.

Моят модел е SMV46MX03E и е произведена в Германия. Средната кошница има 3 възможни нива, аз също често използвам това. Има си достатъчно перки, вкл. розетка за третото чекмедже, вече споменах, че е много тиха.

Според случая, ползвам 4 от програмите + опцията за съкращаване на времето (понякога) и опцията за допълнително изсушаване (понякога). Има и програма за самопочистване, която също ползвам.

Вие си решавате, но съдомиялните Бош/Неф/Сименс в последните години са може би най-надеждните на пазара, докато Беко... Може просто да надникнете в съседната тема.

# 68
  • Мнения: 1 595
Благодаря за споделеното.
Бихте ли ми казали кой е вашият модел?
Точно това ме онтересува да прочета мнения на хора които действително имат и ползват едия или другия уред. Аз сега имам Мидея от 2005 г и до сега ремонт не е виждала. Много съм доволна от нея, но дойде време да я пенсионираме и да я занесем на вилата. Чудесен уред.
Иначе Бекото има повече перки, регулиране на височината на средната кошница, от което често имам нужда, по-нисък шум, една програма повече( като това за мен не е важно, сега използвам само една), отварянето на вратата след измиване не е от критерийте ми, но вероятно е някаква екстра.
Мислите ли , че фирмите за техника все още държат толкова много на качеството на уредите си? Видях че и на Бош отвътре на вратичката пишеше че е произведено в Турция.
................. Вие си решавате, но съдомиялните Бош/Неф/Сименс в последните години са може би най-надеждните на пазара, докато Беко... Може просто да надникнете в съседната тема.
Точно в съседната тема последното мнение е за дефектен сименс на 4г.
И аз бях против турските уреди преди десетина години. Мислех си, че турците ядат доматите с колците и много се разочаровах, когато разбрах че новата ми пералня Беко е турска, нямах идея както я купувахме. Не е мръднала, никакъв сервиз не ѝ е правен, чак ми писна да я гледам толкова време. Турция е в топ десет икономики в света и специално уредите им са си супер Като че ли в немските заводи само германци и швейцарци работят...

# 69
  • Мнения: 2 961
Беко-то на колко години е ?
Какво толкова Ви пука дали е произведена в Германия , Турция , Румъния ?
Какво значение има това за качеството ?

# 70
  • София
  • Мнения: 1 527
Скрит текст:
Благодаря за споделеното.
Бихте ли ми казали кой е вашият модел?
Точно това ме онтересува да прочета мнения на хора които действително имат и ползват едия или другия уред. Аз сега имам Мидея от 2005 г и до сега ремонт не е виждала. Много съм доволна от нея, но дойде време да я пенсионираме и да я занесем на вилата. Чудесен уред.
Иначе Бекото има повече перки, регулиране на височината на средната кошница, от което често имам нужда, по-нисък шум, една програма повече( като това за мен не е важно, сега използвам само една), отварянето на вратата след измиване не е от критерийте ми, но вероятно е някаква екстра.
Мислите ли , че фирмите за техника все още държат толкова много на качеството на уредите си? Видях че и на Бош отвътре на вратичката пишеше че е произведено в Турция.
................. Вие си решавате, но съдомиялните Бош/Неф/Сименс в последните години са може би най-надеждните на пазара, докато Беко... Може просто да надникнете в съседната тема.
Точно в съседната тема последното мнение е за дефектен сименс на 4г.
И аз бях против турските уреди преди десетина години. Мислех си, че турците ядат доматите с колците и много се разочаровах, когато разбрах че новата ми пералня Беко е турска, нямах идея както я купувахме. Не е мръднала, никакъв сервиз не ѝ е правен, чак ми писна да я гледам толкова време. Турция е в топ десет икономики в света и специално уредите им са си супер Като че ли в немските заводи само германци и швейцарци работят...

Проблемът със Сименса се оказа дребен и машината продължава да служи на стопанката си.

Не знам защо сте били против турските уреди, аз не съм била „против“ никой уред, дори с ММ сме обзавели свекърва ми изцяло с уреди Беко, така че и имам някакви наблюдения над тях. Нейните също служат вярно години наред, но това далеч не означава, че по нещо приличат или се доближават до АЕГ, Бош/Сименс, Миле или Либхер.

Ако ще говорим за размера на икономиките, то китайската е 10 пъти по-голяма от турската и е в топ 2, но не виждам връзка между тези факти и избора на съдомиялна.

Що се отнася до заводите, разбира се, че в Германия работят повече германци, отколкото в Турция. Но и това не е най-важния фактор при избора на съдомиялна. Всъщност, и двата уреда, които обсъждаме, са произведени в Турция, така че това изобщо не е аргумент в това обсъждане.

# 71
  • Мнения: 3 293
В Турция има основно турци в завода, в Германия са над 50% имигранти по заводите, а точно в производството сигурно са 70% и нагоре.

Просто моделите са по-евтини в повечето случаи в Турция.

# 72
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Здравейте, чудя се между тези два модела , този https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … -38531-D/p/700636 и този https://www.bosch-home.bg/productlist/SMV46KX04E#/Tabs=section-t … ogglebox=manuals/.
Фен съм на Бош като марка за електроуреди, и за новата ми кухня вече взех фурна и котлон на Бош. Бях се засилила и за  съдомиялна на Бош, но в магазина, когато показах модела на консултанта той деликатно ми предложи да погледна и модела на Бекото,  който постнах по-горе. На място в магазина го огледах сравних с Бош и се разколебах да го взема Боша.  Бекото ми изглежда че води по няколко от моите критерия. Не зная защо, но до сега бях много предубедена към електроуреди на Беко и никога не съм имала нещо на марката.
Имали сред вас хората които имат имат единия или  другия модел за да изкажат мнения? Ще ми е интересно да споделите.

Недей слуша много консултантите... Ти си огледай марките и моделите и виж какво искаш. Трябва да прецениш и колко пари ти се дават.
Бош от високия клас е най-добре, спор няма. Обаче са над 2 хилядарки. Аз почти ги бях извадил, обаче жената се дръпна нещо и каза, че не иска да даваме толкова пари. Оглеждах, сравнявах... Гледах гаранция и цена и взехме едно Беко. Беше от най-скъпите като модел. Някъде към 800 лева, преди няколко години. По лично мое мнение и наблюдение, ниският и среден клас модели на Бош, на 99 процента се правят в една фабрика в Турция с Беко. То и си пише на самите машини Бош, че са правени в Турция. Тук някои от съфорумките мърморят на тема Беко. Било такова, било онакова... Не съм сменил толкова много миялни машини за да изказвам мнения за марки и модели. Но стигам до извода, че Беко-то никак не е лошо, естествено като за парите си. Преди това съм купувал Горение, но не ми се стори нещо особено. Другите миялни от по-старите които са ми допадали са Индезит.
Затова, ако ще вземаш Бош... Гледай да е 6-та или 8-ма серия.

# 73
  • Мнения: 140
Здравейте, чудя се между тези два модела , този https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … -38531-D/p/700636 и този https://www.bosch-home.bg/productlist/SMV46KX04E#/Tabs=section-t … ogglebox=manuals/.
Фен съм на Бош като марка за електроуреди, и за новата ми кухня вече взех фурна и котлон на Бош. Бях се засилила и за  съдомиялна на Бош, но в магазина, когато показах модела на консултанта той деликатно ми предложи да погледна и модела на Бекото,  който постнах по-горе. На място в магазина го огледах сравних с Бош и се разколебах да го взема Боша.  Бекото ми изглежда че води по няколко от моите критерия. Не зная защо, но до сега бях много предубедена към електроуреди на Беко и никога не съм имала нещо на марката.
Имали сред вас хората които имат имат единия или  другия модел за да изкажат мнения? Ще ми е интересно да споделите.

Здравейте, аз в момента също съм пред избор на съдомиялна. В момента основно използвам Бош вкъщи, като имам наблюдения и над доста други марки, вкл. Беко, Уърпул, Електролукс, АЕГ и др.
Имам по-стар модел на Беко във ваканционен имот и честно казано, Беко по нищо не отстъпва на Бош, като качество на миене. Беко на 1ч. програма мие загоряло, а Боша ми това не го може - загоряло мие само на интензивна. Много добри са и стойките им за шишета. А най-голямото предимство за мен на Беко е, че има опция да изплаква 3 пъти.
Сега, избирайки, първоначално се бях засилила и аз за Бош, но първото нещо, което ме спря е че нямат програма, която изплаква три пъти, повечето изплакват макс. два пъти. Мислех си, че може моят да няма таква опция, но се оказа, че и другите нямат, поне аз не намерих такъв модел, докато Беко (не всички модели) има порграма/опция да изплаква 3 пъти. При Боша ми, когато се случи зареждането да е с по-малко и/или по-чисти съдове остава пяна след края на миенето и се налага да пускам ръчно допълнителни плакнения. А и предпочитам съдовете ми да са изплакнати 3 пъти, някак по-сигурно ми е след тези агресивни препарати. Второто, което ме отказа от Бош са пластмасовите им дъна. Съдомиялни с пластмаосова вътрешност се правеха преди повече от 20г.
Относно марките - почти всички производители произвеждат уреди в различни класове - нисък, среден и висок клас (с повече опции), като масово се проектират да изкарат 5-10г. и кой знае каква разлика в качеството няма.
Разглеждайки другите модели (без да ме убеждават консултанти) и аз се спрях точно на това Беко, което си показала. Като изпълнение ми изглежда ок, а и долната перка е тройна (с 3 разпръскващи рамена), като има и допълнителна разпръскваща зона отдолу - ето клипче https://youtu.be/2KnXXbOt520?t=21 . В момента още прочувам, дали има и други модели, които изплакват 3 пъти, но най-вероятно ще взема показаното от теб Беко. Струва ми се ок като цена-качество-функционалност.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Бош от край време се прави в Турция.
Това важи само за ниския клас на Бош. Скъпите модели се правят в Германия

Общи условия

Активация на акаунт