ФЕВРУАРИ е далече, а пък бебчо рита вече!

  • 11 310
  • 325
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 096
Здравейте и от мен в новата темичка,
за ангажирването на лекар не мога да ви кажа има ли смисъл. При мен нещата стоят малко сложно и както се оказа до последния момент няма да знам ще мога ли да разчитам на моя лекар или не. С две думи съм се насочила към ВИП-а в АГ. Там тарифите са установени но ако лекарят ти го няма в града те изражда дежурния екип. Уж там всички били добри, но ако няма да е моя лекар, хич няма да се кача до ВИП-а, освен ако не съм за планирано секио. Абе до последно не се знае!

# 16
  • Мнения: 1 516
Имам само един аргумент против частните клиники - нямат достатъчно апаратура и ако недай си боже нещо се случи на майката или бебето , те ги транспортират до болницата.

# 17
  • Мнения: 43
Честита нова темичка и от мен!
   
     Rene_rs  и joya и аз ви стискам палци бързо да се оправите.До колкото за това дали ще си платя или не все още не съм решила, но май клоня повече към това да си платя.Всъщност и аз още не съм си избрала кой да ме изражда и трябва да проуча как стоят нещата по въпроса.
    Да ви кажа преди няколко седмици един два пъти ми се подуваха краката, доки каза, че е нормално.Като ги натисна не се получаваше вдлъбнатинка, но снощи забелязах, че  са се надули и вдлъбнатинка се получава.Консултацията ми е на 1 - ви Декември дали да чакам до тогава да говоря с доки или да ходя още тези дни?Искам да ви питам още нещо. По колко пъти вие ходите на консултации в месеца, защото аз ходя само един път, а някой хора ми казват, че сега уж трябва да ме викат по два пъти.
    Лек и успешен ден от мен.Да си почивате повече и да се наслаждавате на ритничетата на малките си бебоци. newsm51

# 18
  • Мнения: 341
Момичета, давате ли си сметка, че вие поддържате корупцията, какви плащания, лекарите са длъжни да ви обръщат внимание, нали за това са там. Ако са такива изроди, дето само срещу пари са внимателни, тогава мястото им не е там, а вие ги поощрявате да останат на местата си. Жалби и оплаквания заслужават такива лекари, а не пари. Като не му харесва тази професия да я смени, не  да малтретира жените да си плащат. Достатъчно плащате осигуровки, за какво, още и допълнително да плащате, ама и изроди. Толкова ме вбесява това, как не ги е срам. Всеки екип би трябвало да отговаря за постъпките си, какво хора са само ако им платиш иначе не си човек  newsm78. Направо безобразно !!!
Тук е такава системата, че плащаш основно осигуряване и допълнително, като за бременни и раждане допълнителното не е задължително. В болницата плащаш само ако нямаш осигуровки, ако хванат лекар, който ти иска пари го уволняват и точка. За бременни и мами всички е безплатно, дори и лекарствата изписани на рецепта, всичко, стига да имаш основно осигуряване ти се полага, преглед, лечение ако се налага, курс... Мисля, че трябва да се борим против корупцията и плащането за доброто на всички....
Съжалявам за бесния пост, ама ме нервира когато гледам как мръсните гадове издевателстват...

# 19
  • Мнения: 43
Bzepic напълно съм съгласна с теб по принцип и аз много се нервирам за тези неща.Но да ти кажа, че лекарите вече са свикнали да взимат и ако ме им дадеш оправяй се както можеш.Тях не ги интересува ти какво искаш и какво мислиш.

# 20
  • Мнения: 341
Така са научени, при теб като дойде клиент, ти искаш ли му пари за да му обърнеш внимание, ако не му обърнеш и се оплаче от теб, ще излетиш от работа, а тия мръсници така са научени. Ами ако нямаш толкова пари, после няма да те погледнат или какво, раждаш в къщи.

# 21
  • Мнения: 958
Здравейте, идвам си от лекар, и съм горд притежател на едномесечен болничен Simple Smile
Иначе бебчо е добре ама се беше врътнало така че не се виждаше още ли е момиченце. Проблема е че съм го носела ниско (така каза лекарката) ако някой знае кво значи това да даде инфо, между другото затова ме било обляло като ходя по дълго, плацентата била узряла втора степен(това не разбрах кво е) обаче бебчо още е седалищно, имало време да с еобърне ама ако не се ми отидоха на кино плановете за естествено раждане. Thinking

Аз си мисля че е тъпо да се плаща за лекар, обаче от друга страна ако недай си боже имам усложнения (квато съм късметлийка) не е ли по добре да имам някой на който да разчитам от колкото да чакам благоволението на и без това незаинтересованите ни лекари Sad
Още мисля не съм решила и ми е страшно трудно да реша.

# 22
  • Мнения: 684
bzepic, права си донякъде. Лично аз вярвам, че мнозинството лекари ще ти обърнат нужното внимание и без уговорка и плащане, НО не всички. Винаги има изключения, уви. Затова ще бъда най-спокойна, ако раждам при моя лекар и мисля, че е нормално да се заплаща тази услуга - това да е на разположение по всяко време. Вярно, че ми се струва доста 600 лв., но според мен сумата е завишена и заради това, че процедурата по ангажирането на лекар е узаконена и болницата (в моя случай Св.София / Тина Киркова) си иска своето.

# 23
  • Мнения: X
Хелоу ви отново!
joya, страхотни новини- с бебо сте добре и си в почивка, а това дали още е момиченце много ме разсмя.
bzepic, убедена съм, че всички мислим така, но никой не се опълчва на системата, щото ще му падне главата, ако мога така да се изразя. Т.е.като става дума за здравето, твоето, на близките т.н.всеки си казва "Майната му- пари се изкарват!" И е вярно, лошото е, че така ги поощряваме да продължават да стават все по- корумпирани.  ConfusedАз както казах вече няма да платя на лекар, но ще платя на акушер, което е близо. Няма да избирам лекар и ще разчитам всичко да е наред.
galq86, защо не звъннеш на доки за подуването, може да те извика за изледвания (дано не се наложи, разбира се) и до 01.12.да сте наясно Simple Smile За консултациите: и аз ходя веднъж месечно, чудех се дали не трябва вече по- често, ама Thinking Може би сега като отида ще ме запишат вече за след 2 седмици или там някъде.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 564
Доколкото имам някакъв спомен от единствения път, когато ходих на училище до сега - май на 2 седмици почва да се ходи след 32 г.с

# 25
  • Мнения: 341
joya, много се радвам за теб, направо се успокоих  Grinning
И тук е така след 32 г.с. започват на две седмици, а ако си прескочиш термина всяка седмица. До тогава веднъж месечно, ако не се наложи междувременно да те видят.
От два дни се чувствам като боксова круша, имам чувството, че изобщо не спира да рита, това нали не е някакъв лош знак, аз се радвам, ама не знам дали за бебето е добре. Забравих да ви се похваля, записах се на курса за гимнастика за бременни, в четвъртък е първия път, като се върна ще дам упражнения.

# 26
  • Мнения: 1 516
Момичета, давате ли си сметка, че вие поддържате корупцията, какви плащания, лекарите са длъжни да ви обръщат внимание, нали за това са там. Ако са такива изроди, дето само срещу пари са внимателни, тогава мястото им не е там, а вие ги поощрявате да останат на местата си. Жалби и оплаквания заслужават такива лекари, а не пари. Като не му харесва тази професия да я смени, не  да малтретира жените да си плащат. Достатъчно плащате осигуровки, за какво, още и допълнително да плащате, ама и изроди. Толкова ме вбесява това, как не ги е срам. Всеки екип би трябвало да отговаря за постъпките си, какво хора са само ако им платиш иначе не си човек  newsm78. Направо безобразно !!!
Тук е такава системата, че плащаш основно осигуряване и допълнително, като за бременни и раждане допълнителното не е задължително. В болницата плащаш само ако нямаш осигуровки, ако хванат лекар, който ти иска пари го уволняват и точка. За бременни и мами всички е безплатно, дори и лекарствата изписани на рецепта, всичко, стига да имаш основно осигуряване ти се полага, преглед, лечение ако се налага, курс... Мисля, че трябва да се борим против корупцията и плащането за доброто на всички....
Съжалявам за бесния пост, ама ме нервира когато гледам как мръсните гадове издевателстват...


Подкрепям напълно този постинг. За съжаление има доста време докато станем нормална държава...
До тогава не само ще има корупция , ами и ще се търсят начини да се узаконява тя - като намример услугата " Избор на екип" .
Да не подхващаме темата за липсата на гражданско общество в България и това , че понасяма всичко без думичка да кажем , а само си се оплкавам един на друг  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 1 117
Bzepic много си права!
 Ние сами направихме лекарите такива вампири!
Не стига дето плащам осигуровки и здравната каса му плаща за това ,че съм при него регистрирана 5,90 или 5,60лв. / това наскоро го четох някъде / , отделно му плащам за прегледа 20 лева ,че и пари за раждане иска - около 400 лева нормалнои секцио нямало разлика !
Още ще умувам , пък да видим какво ще измислим с мъжо. Той е готов двойно да плащаме , само да сме добре с бебето , ама аз нещо се закучих с инати Embarassed

# 28
  • Мнения: 2 096
galq86 за подуването. Не бих те съветвала да чакаш 01.12 но и да идеш като за начало ще ти предпишат диета. За това можеш да я започнеш от днес. Мини на абсолютно безсолна храна, никакви кафета и кофеинови съдържатели, никакви туршии. Виж как ще ти се отрази, но спазвай строго правилата. Отидеш ли на 01, кажи им за подуването и за диетата и какъв резултат е дала. Ако  подуването не е отшумяло, ще ти изпишат лекарства. А и още нещо - почивай с вдигнати на възглавнии около 10см. крака. Не стой права много - или разходка до 1ч. или в легнало положение. Иначе за консултациите аз вече ходя по 2 пъти в месеца, но мисля че е излишно. Според здравната система е рано още за 2 кратни консултации, освен ако не си рискова бременност.
Radostche подкрепям твърдението за частните клиники. И мен това повлия на избора ми за ВИП-а в АГ.
bzepic много идеалистичен постинг, но за съжаление реалността е друга. И какво аз не одобрявам здравната ни система, нито принципите и. Когато се разболея отивам при JP-то за да се убедя за пореден път в безхаберието и. И колкото да викам и да скачам пред кабинета и това няма да повлияе нито на системата, нито на заплатата и. Така че винаги отивам на частен кабинет, плащам си 10-15лв за преглед и получавам адекватна помощ. И аз не съм от хората които рипат за внимание, а просто искам компетенстна лекраска помощ. Разбираш ли - не си плащам, за усмивки и мило отношение, а за труда им. И избирам този вариант защото със здравето си компромис не искам да правя. И ако така стимулирам корупцията в здравната ни система ще ти кажа, че не ми дреме за системата. За мен тя е обречена. И ако ме питаш защо плащам здравни осигуровки все още, ще ти кажа че е заради лудя ми оптимизъм. Заради него и ходя всеки път при личната си лекарка. И повярвай ми търся си правата като ккуче пред нея, но това не ми помага. Аз нямам лекарско образование за да я уча как да лекува. Единствено мога да чета какви са ми правата и да си ги търся. Но една птичка пролет не прави. Жалко че бързам ще довърша следващия път..
 

# 29
  • София
  • Мнения: 718
Момичета, давате ли си сметка, че вие поддържате корупцията, какви плащания, лекарите са длъжни да ви обръщат внимание, нали за това са там. Ако са такива изроди, дето само срещу пари са внимателни, тогава мястото им не е там, а вие ги поощрявате да останат на местата си. Жалби и оплаквания заслужават такива лекари, а не пари. Като не му харесва тази професия да я смени, не  да малтретира жените да си плащат. Достатъчно плащате осигуровки, за какво, още и допълнително да плащате, ама и изроди. Толкова ме вбесява това, как не ги е срам. Всеки екип би трябвало да отговаря за постъпките си, какво хора са само ако им платиш иначе не си човек  newsm78. Направо безобразно !!!
Тук е такава системата, че плащаш основно осигуряване и допълнително, като за бременни и раждане допълнителното не е задължително. В болницата плащаш само ако нямаш осигуровки, ако хванат лекар, който ти иска пари го уволняват и точка. За бременни и мами всички е безплатно, дори и лекарствата изписани на рецепта, всичко, стига да имаш основно осигуряване ти се полага, преглед, лечение ако се налага, курс... Мисля, че трябва да се борим против корупцията и плащането за доброто на всички....
Съжалявам за бесния пост, ама ме нервира когато гледам как мръсните гадове издевателстват...

Тук всички са наясно, че не е хубаво да поощряваме корупцията, обаче за спокойствието си готов на всичко. Отношението на лекарите към тези, които си плащат е съвсем различно. В болницата, в която ходя на консултации като се обадя да си запиша час и те питат: с направление или платено. Като им кажеш платено и ти дават час когато ти е удобно. Обаче веднъж се излъгах и казах с направлени - стой и гледай - последният възможен час - нямало по-ранен! И седиш и чакаш, чакаш, а иначе влизаш почти веднага.
Примери мога да ви привеждам много. Аз затова съм решила да си платя - да съм спокойна, че ще ми обърнат достатъчно внимание (надявам се) на мен и на бебето, да знам, че като си платя няма да ме сложат в една стая с още 8 жени например и т.н.  Вярно, че 600 или 800 лв. не са малко пари и с тях може да се купят много неща, но ако не дай си Боже има някакъв проблем какво ще се прави тогава? Ще си имаме 600лв и нищо друго. Може в другите европейски страни да не е така, но б нашата България ситуацията е такава. Това е моето мнение.
То и моят постинг стана дълъг...

Общи условия

Активация на акаунт