ФЕВРУАРИ е далече, а пък бебчо рита вече!

  • 11 341
  • 325
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 74
Здарвейте момичета!!  bouquet
И аз така знам ,че в акта за раждане се записва моминското име на майката,макар и да си го е сменила! Ама може да има и някаква промяна ,така че скоро ще разберен как е! Rolling Eyes
Да си кажа ,че и аз не мога да спя през ноща , и по странното е че всяка вечер се събуждам в 3-3.30 часа! Просто няма вечер, в която да не се събудя по това време!Незнам защо е , но си  мисля ,че е някакъв вид притеснение или вълнение! newsm78 Като се събудя и започвам да мисля!! ooooh!
Иначе вчера си нагласих чантата за болницата! Не беше толкова сложно! Peace
 

# 91
  • София
  • Мнения: 888
Нямаше проблеми при записването на Валери , но ме е яд защото в акта му за раждане аз съм с моминската фамилия, но и за него има решение- мога да го сменя  Wink

Аз пък знам, че в акта за раждане се записва моминската фамилия на майката, независимо че я е сменила. Поне лично моят акт за раждане е така. Майка ми се е взела фамилията на баща ми, но в акта ми за раждане е записано моминското й име.
Аз знам, че за кръщелните свидетелства е така. ама то скоро ще разберем как точно ще бъде.
В акта за раждане майката се вписва  с имената си по лична карта. Като те питат как иска да се казва детето ти взимат личната карта и оттам преписват данните.

# 92
  • Мнения: 341
Момичета, реших да не ходя на гимнастиката, обадих се и ме записаха за следващия вторник, даже ми благодариха, че съм се отказала.  Все пак се надявам, че няма да изпусна много.

Пазете се, много е гадно да си болна и бременна. Outta Joint

# 93
  • Мнения: X
Здравейте и от мен!
Днес на лекцията беше много готино. Гледката беше удивителна: коремчета щъкат навсякъде. Лекторката беше готина, темата също, беше много забавно Simple Smile, поне за мен, но вярвам и за другите момичета. Направихме и няколко снимки, ще ги кача възможно най- скоро Wink
А мен нещо ме дразни носа и гърлото, та изтръпвам при мисълта, че може да се разболявам. Като знам каква хрема карааам, само дано ме подмине Praynig
До скорооооо!

# 94
  • София
  • Мнения: 3 583
Цвети, ако се разболяваш едно бързо съветче от мен - мед (ама повечко - особено добре е за гърлото), цитруси и горещи течности (не само чай, може и супи разни). Аз се оправих буквално за 2 дни и като по чудо сега не кашлям, че преди обикновено след настинка следваше 2 седмици кашлица.
Срещата беше супер, а една групичка си похапнахме сладко сладко в Jimmy's после. Следващият път може в "Двете фукли", нищо че ние ще бъдем повечко фукли Simple Smile, но както е казал малкият ми приятел Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече"  Sunglasses

# 95
  • Мнения: 750
Добре де момичета, айде някой който е раждал или знае повече да каже как протича раждането от момента на влизане в болницата, нямам предвид бръснене клизма чакане а другото, примерно колко време седиш и чакаш разкритие за да почнеш да раждаш, след това ако имаш усложнения и трябва секцио колко време те мъчат ако кажеш по време на раждане искам секцио кво правят разни ей такива подробности, щото аз вече много се притеснявам. Например влизам да раждам и изведнъж се оказва че бебчо не излиза а пък не съм си платила и не искат да ми правят секцио, кво става в този случай?
Може да ви звучи тъпо ама на толкова страшни истории се начетох тука в форума че направо умирам от страх от момента в който бебето ще реши да излиза.
Здравейте и от мен!Късно се вклю4вам но и аз съм февруарска мама GrinningС термин 21.02.07,но тъй като раждането е планирано секцио ще е на 14 февруари Simple SmileГолям подарък ще си имаме за празника на влюбените!Това ще ми е второ раждане като първото беше нормално...но този път твърдо съм решила да е секцио!Макар и преди 7 години,спомените ми от раждането на дъщеря ми са толкова живи,4е при мисълта за това косите ми настръхват!Относно това колко време седиш и 4акаш разкритие,аз ли4но си ,,изкарах,,разкритието у дома!Като през това време си взех душ Grinning!Отидох в болницата с 7 см. разкритие,след 4ас раждането запо4на,пукнаха ми водите,аз напъвам а.....беба неще да излиза #Crazy!То система ми пуснаха...неискам да се сещам-не се е налагало секцио,а и през ум не ми е минавало аз да си поискам тази услуга newsm78!В крайна сметка Дебора се появи с пъпна връв 2 пъти усукана около вратлето но вси4ко мина добре!После запо4на традиционното,,шеф и кройка,, ooooh!Сега-с втората ми беба:)съм решила СЕКЦИО без грам колебание!Искам да си спестя подобно преживяване пак!За което съм платила 18000 за раждане със секцио и 400 за женска консултация през 9-те месеца+120 за видеозон 3D!Като в тия 1800 лв. се вклю4ва и престоя ми  в болница VITA!По спокойна се 4увствам когато съм си платила-все пак нераждам всеки ден GrinningМакар 4е мамите които казват-4е когато лошото реши да дойде...и вси4ките пари на този свят пак няма да помогнат!Но аз ли4но съм позитивно мислещ 4овек,и недопускам 4ерни мисли в главата си WhistlingНяма вариант бебето да неиска да излиза а докторите да не ти направят секцио само защото не си си платила за това!Искам да пожелая на вси4ки мами,да продължават да милват тумба4ета с любов,да мислят само хубави неща свързани с предстоящото събитие и не на последно място-безпроблемно раждане!Успех мами  bouquet

# 96
  • Мнения: X
Djane, добре дошла при нас!
Ти си решила да се презастраховаш и срещу болка и проблеми от 1-то раждане а?  Rolling Eyes
Ама друго си е да дадеш маса пари в частна клиника дето се знае по принцип, че е платено ВСИЧКО! Ние коментирахме неправилното даване на парички в "държавните" заведения, дето ако нямаш пари к'во-ще умираш ли? А това с плащането на определени суми е решение на всяка мама (семейство), аз не съдя никого, всеки сам си прави избора.
Аз реших да си занеса тумбака до Джи Пито тази вечер- дано стигна навреме, за да се консултирам с нея за пресичането на настинката, която подозирам. Тъкмо да ме види тая жена, да си я питам аз някои работи за болнични и за др.такива.
Желая ви лека вечер, а вие стискайте палци да успеем с Коремче да стигнем.
А за отплата, ще се постарая още тази вечер да кача снимките smile3521

# 97
  • Мнения: 2 922
Аз докато се усетя - нова тема на 5 страници  ooooh!
Сядам да чета.

# 98
  • Мнения: 687
Привет на Djane и добре дошла! Много ни успокои - няма що  Wink

Цвети, какви са тия работи?! Аааамаха! Вземай мерки отрано. Аз бих ти препоръчала 1-2 колдрекса или фервекса (по принцип не ги понасям, ама действат май). Последния път с 1 колдрекс пресякох настинката, а предпоследния - само се залъгвах с мед и лимон 2 дни и накрая - пак парацетамолен лекарства. Дано мине бързо! 

p.s. Нещо след сутрешната сбирка на лекцията, следобед никакви ни няма! Явно сме се набъбрили там. Нищо де - утре със свежи сили ще се "завърнем"... Mr. Green


# 99
  • Мнения: 341
Djane, добре дошла и от мен, това за плащането вече уточнихме, че който има толкова пари и желание нека си плаща. По-актуален сега е въпроса къде си раждала, правим мини проучване от кои болници мамите са недоволни и къде имат позитивни спомени. Иначе явно си смело момиче, ако си дочакала разкритие в къщи, малко имат толкова храброст при първо раждане, браво. Явно доста са те мъчили за да стигнеш до този избор.

# 100
  • Мнения: 2 922
Аз раждах в Майчин Дом Варна първия път. Сега пак там.

joya, мисля си, че колкото и истории да чуеш за раждания, нито една няма да е като твоето раждане. И как така ако се наложи секцио по спешност и не си си платил, няма да ти го направят - невъзможно ми звучи.
Според мен най-важното е да си познаваш лекаря, който ще ти води раждането и да знаеш, че можеш да разчиташ 100% на него, каквото и да се случи в деня. 

# 101
  • Мнения: 750
Djane, добре дошла и от мен, това за плащането вече уточнихме, че който има толкова пари и желание нека си плаща. По-актуален сега е въпроса къде си раждала, правим мини проучване от кои болници мамите са недоволни и къде имат позитивни спомени. Иначе явно си смело момиче, ако си дочакала разкритие в къщи, малко имат толкова храброст при първо раждане, браво. Явно доста са те мъчили за да стигнеш до този избор.
Аз пак да се вклю4а,съжалявам ако не съм разбрала правилно темата newsm78 и малко съм се отклонила от нея Hug!Простете-нови4ка съм тук!Проу4ване правите,а LaughingТова ми хареса!Защото и аз от 5 месеца правя проу4ване но индивидуално!Като стигнах до извода:Най-доброто място в София(според мен) е Шейново-с най голям брой новородени през последните 5 год. и с най-добрите лекари и анестезиолози!Минуса там е хигиената-90% от бебетата се прибират у дома със стафилококова инфекция!На второ място по брой новородени след Шейново се нарежда VITA!Като броят на новородените там през последните две години се доближава с тези в Шейново-което е забележтелно!!!Като разбира се там хигиената е 100%!Аз ли4но съм раждала във Варна-(и пак платено,защото в много,ама много ме е страх)Та...ако запо4на да класирам по то4ки билниците в София,според моето проу4ване ще изпиша доста тук GrinningЗащото за 5 месеца ровене в интернет съм из4ела стотици мнения...Но на последно място нареждам ,,Свети Лазар,,!Без коментар!Неискам да вземате мнението ми под внимание,то си е ли4но мое и не бих искла да прозву4и 4е налагам!Благодаря 4е ме приехте във вашата,,групи4ка,, HugЖелая ви спокойна ве4ер!

# 102
  • Мнения: 341
Djane, всяко мнение е важно, и го приемаме с благодарност, аз лично няма да раждам в България, но момичетата тук ми дадоха чудесен съвет и вече съм се ориентирала, на пук на роднините, които ме гледат подозрително и правят злостни коментари относно моя избор. Така, че много ти благодаря, че споделяш своето проучване с нас. Има и няколко момичета от Варна, които сигурно искат да знаят от къде имаш лош опит, та да не ходят там.  Grinning

# 103
  • Мнения: 750
Djane, всяко мнение е важно, и го приемаме с благодарност, аз лично няма да раждам в България, но момичетата тук ми дадоха чудесен съвет и вече съм се ориентирала, на пук на роднините, които ме гледат подозрително и правят злостни коментари относно моя избор. Така, че много ти благодаря, че споделяш своето проучване с нас. Има и няколко момичета от Варна, които сигурно искат да знаят от къде имаш лош опит, та да не ходят там.  Grinning
Ами лошият ми опит все пак е бил преди 7 години-като аз ли4но смятам 4е от тогава насам нещата доста са се променили-и дано е така newsm78!И надявам се да не прозву4и смешно ако кажа 4е непомня името на болницата  EmbarassedНо мамите от Варна трябва да знаят коя е болницата,която се намира до пазара на ,,4аталджа,,близо до малкото ,,Пикадили,,Там си раждах беба-и си я отнесох със стафилококова инфекция в кръвта у дома!И  3 седмици по-късно,запо4на да ака кръв и да повраща нон стоп...Какво преживях във инфекциозно...само аз си знам,за 20 дни косата ми побеля като гледам малкото си беб4е на системи-само защото някоя сестра не си е измила ръцете преди да и даде вода!И до днес има стафилококи в кръвта но организма и ве4е е по силен от това и ,,съжителстват,,без проблем!Затова ще дам моят съвет от ли4ен опит-търсете болница с добра хигиена не само с добри доктори,защото ние на болка ще потърпим и ще родим(не сме първите които ще раждат на този свят Grinning)но е много по болезнено да гледаш как детенцето ти страда и нищо неможеш да направиш!За мен думата ХИГИЕНА е на първо място-в предвид борбата ми със стафилококите която продължи 3 год.Още пазя тестето рецепти с предписаните антибиотици за детето ми!А ако можех да разбера коя сестра е сменила памперса на някое беб4е и след това е дала вода на моето като е пропуснала да си измие ръцете-бих... #2gunfireТова е моят гор4ив опит,но искам да кажа 4е въпреки това поситивизма не ме напуска!Пък каквото Бог е решил!Усмихвайте се мами....скоро ще си гушкаме бебоците Grinning Grinning Grinning

# 104
  • София
  • Мнения: 888
Djane, и аз  съм се насочила да раждам във Вита секцио. Засега друг лекар ми води консултацията, но мисля другата седмица с мъжо да идем до Вита и да разузнаем за секциото. Аз имах много леко  първо раждане - и аз влязох в болницата със седем см разкритие и родих за половин час от влизането си. Но честно  казано това беше най-лошия ден в живота ми и не искам да го преживявам пак и затова  още докато правихме второто бебче си бяхме говорили за секциото.  Чух,че здравната каса поемала час от  тези 1800лв. Вярно ли?При кой доктор ходиш там и доволна ли си от него, защото аз още се колебая?

Общи условия

Активация на акаунт