Възможно ли е нещо вкусно с броколи и други зелении

  • 8 285
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 117
Правила съм броколи замразени :
Както са замразени от пакета , ги слагам в йенската тенджерка , посолявам , слагам краве масло по една две бучки , захлупвам с капака и слагам в мировълновата за 10-15 мин.

А с пресни броколи приготвих ето това.КАРФИОЛ СЪС СИНЬО СИРЕНЕ - само ,че с броколи Laughing

# 16
  • Мнения: 5 713
Броколи и карфиол на пара. Може и други зеленчуци да сложиш. По-здравословно е. После поръсваш със сол, зехтин и лимон.
Пиле с карфиол задушени.
Бамя с домат задушени.
Салатка от броколи или карфиол. Сварява се средна глава за кратко / да не се развари / в подсолена вода и малко прясно мляко; отцежда се и се слага в купа. Залива се със сос от:
1кут майонеза; 1/2 коф. кисело мляко;2-3 скилидки чесън; 1ч.л. майоран; 1с.л. горчица; сол; черен пипер; лимон.
Всичко това разбивам в чопъра. Заливам и поръсвам с нарязан магданоз.

# 17
  • Мнения: 4 428
Леле, какви вкуситии  Grinning Така звучи, направо човек да си оближе пръстите. През седмицата нямам много време за готвене от работа и бебчо, но събота и неделя ще пробвам поне половината  Grinning

Много мерси   bouquet

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сурово броколи... яде ли се? Shocked

Яде се , разбира се......да не е картоф, че да не се яде.....много е вкусно ....всички го ядем сурово вкъщи.....и карфиола и зелето и броколито и брюкселското и морковите

# 19
  • Мнения: 2 818
Едно любимо:
един пакет замразени микс зеленчуци на Бондуелле - царевица, морков, карфиол, праз и тн
един пакет замразени броколи
сол, малко масло(олио) и малко вода
всичко в тенджера под налягане - мах 5 мин след като засвисти.
При поднасянето се добавя сметана.
  chef  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 910
Направи огретен, но сложи и броколи.

# 21
  • Мнения: 3 388
Броколи! Аз ги правя най-често така:

Задушени със сметанов сос.
Броколи в гювече със сирена.
Много обичаме също така, пиле с броколи и сметана.
Хубава е и пастата с броколи, но за диета не става.

# 22
  • Мнения: 4 428
А може ли да ми кажете нещо подходящо за приготвянето на авокадо? И попринцип какъв вкус има  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 4 428
Ще може ли да ми кажете и по кое време на годината ги има прясни всичките тези зелении  newsm78 За да знам кога да си купя повече и да ги замразя

# 24
  • Мнения: 3 271
С броколи правя много разновидности на едно и също запечено ядене - с яйца, сирена/кашкавал, кайма, пилешко в произволна комбинация, със сурови или замразени. Стават разкошни и всички у дома ги харесват!

# 25
  • Мнения: 246
Голяма вкусотия! Peace

Пиле с броколи и сметана

Продукти: броколи – 200-300 гр.,чесън – 3-4 скилидки, лук- 1 глава,пилешко филе 500 гр., сметана-заквасена-200гр., синьо сирене -120 гр..
Подправки:сол и черен пипер на вкус, универсална подправка за пиле.
Приготвяне: Броколите, ситно нарязаните чесън и лук се задушават.
Пилешкото филе се нарязва на тънки ивици, овкусено с изброените подправки леко се запържва. Добавя се малко вода, сметаната и синьото сирене към филето.Така приготвената смес се изсипва в йенско стъкло, добавят се задушените вече зеленчуци, пече се в умерено загрята фурна около 40 мин.

# 26
  • Мнения: 1 756
А може ли да ми кажете нещо подходящо за приготвянето на авокадо? И попринцип какъв вкус има  Rolling Eyes
Авокадото има ....не знам как да обясня мек вкус, трябва да се опита
аз правя така, изтъргвамго с лъжица, за целта да е добре узряло, леко меко, и нама4квам слагам сол и с4укан 4есън,може и малко бял пипер, и правя една огрооооооомна салата селена със домати краставици лук и царевица, и препе4ени филийк и ела да видиш какво става
Добър апетит

# 27
  • Мнения: 3 491
А може ли да ми кажете нещо подходящо за приготвянето на авокадо? И попринцип какъв вкус има  Rolling Eyes
Гуакамоле се приготвя от авокадо, пусни търсачка във форума, има рецепти. Божествено е. Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 6 472
Любимо наше ядене са броколи с церевица и сметана! Задушавам броколите на пара, тизсипвам ги в тенджерка, слагам им съвсем мъничко масло, добавям царевица от консерва, подправяме с черен пипер и добавям 6-7 л заквасена сметана. Похлупвам и оставям за 2-3 минути на огъня. Малко преди да изключа добавям копър и готово:)


За авокадото - няма как да опиша вкуса му. Едно такова меко, с мазна консистенция е. Само по себе си ми е безвкусно, макар че и двете ми деца обожават да си го ръфат просто така. От него правя гуакамоле, пасирано с малко чесън, сметана и ситно нарязана краставица. Друг вариант е една обожавана от нас екзотична салата. Може би съм пускала рецептата, но ще я напиша пак. Предупреждавам, че наистина е екзотична, но трябва да се пробва Grinning

1 салата
1 червен грейфрут, обелен, изчистен от ципата и накъсан на парченца
1 авокадо, обелено и нарязано на кубчета
маково семе за поръсване
1 малка глава лук, нарязана на ситно
за дресинга - зехтин, горчица, мед, лимонов сок, сол
Хубаво е като се направи да се остави за около 15 минити в хладилника да се овкуси хубаво от соса.

# 29
  • Мнения: 2 381
Сварявам броколи, моркови и грах в зеленчуков бульон и черно пиперче в малко вода-колкото да се покрият зеленчуците.Отцежам от водата и подправям със сметана  chef

Общи условия

Активация на акаунт