Докога е реално да се очаква да се обърне плода?

  • 3 240
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
И моята мадама се обърна в края на 8-ми месец.Има и случаи в последния момент,така че е много относително!Леко бременеене.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 798
Моят племенник се обърна един ден преди да се роди,т.е. два дни преди термин,значи в 40та седмица.Нправо не повярваха на очите си д-рите,като видяха,че се е обърнал!
А моето бебе се обърна в 32-33 седмица и аз яко се бях наплашила,че ще остане седалище,ама се обърна девойката!
Успех!

# 17
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Зъхи, моята бебка също беше седалищно, точно в твоите седмици. Една възрастна лекарка която ме преглежда ми каза да лежа постоянно наляво, когато спя, когато си почивам или гледам телевизия т.е винаги когато съм легнала да е наляво. В резултат на това точно след 2 седмици госпожицата се обърна и си застана главично, приготвена да излезе, и повече нямаше други обръщания. Така че направи го, не е много приятно винаги да си на една страна, но си заслужава.  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз раждах със секцио втория път, защото бебето остана седалищно. Лекарката ми отрано ме беше предупредила, че може да не се обърне, защото имах миома. Според нея, ако бебето не се обърне почти винаги за това има причина - двурога матка, миома или нещо друго. Тоест ако ти нямаш някъкъв проблем има още много време, за да се обърне бебето.
Големият ми син се въртеше постоянно до момента, в който родих. Тогава той беше с главата надолу, но пак се наложи секцио, но това вече не е по въпроса ти  Wink

Имате още много време да се завъртите, желая ви успех в тази акробатика  Simple Smile

# 19
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Синът ми се обърна сравнително късно в края на 8 месец.
Бях се притеснила, но лекарката ми каза, 4е има време и може
да се обърне и ж последния момент. Препоръ4а ми да правя упражнения. Да лежа първо на едната страна на ляво например
и след това да се завърта на другата, като се старая това да става с корема /силата да пада на корема, а не на краката/.
Старай се да го правиш поне 10-15 пъти на ден. Успех и леко раждане.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето бебе се обърна в края на 9-ия месец.Вече беше насрочено секцио,биах се наплакала едно хубаво и то се обърна.

# 21
Здравей,
и аз лежах с възглавница под кръста и бебо се ибърна превилно,но на термита ми изтекоха водите и след 30 мин той застана напреко с гърба на долу.Моя лекар ми го обясни така, че контракциите го карат да се обръща, защотот му става тясно и това се случва много често при трето раждане каквото е мойто, понеже матката е по-отпусната.Така че всеки с касмета си Confused
Една приятелка ме успокои, че децата знаят кое е най-добро и го правят по интуиция.Ако все пак ти се наложи секцио, споко не е чак толкова страшно!
Успех Grinning

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Не се притеснявай мене за секцио ме напсихариха. И тема съм пуснала. Седалище и тесен таз. Да ама за 2 седмици Иван се завъртя от глава - седалище - глава - седалище и за раждането глава. Бяха ми казали, че плода заемал окончателно положение в седмия месец при първо раждане ама моето в 36г.с ги правеше въртележките. Верно изправяше ми се косъма от болка ама поне всичко си беше нормално.

# 23
  • Мнения: 768
За да се обьрне бебето има два естествени начина.
Единия е да намерш добра акушерка с голям опит. Опитните акушерки могат сами да обьрнат бебето преди раждането.
Второто е ако застанеш на 4 крака и така походиш малко доколкото издьржаш -  има ефект.

 Grinning

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, благодаря за окуражителните думи и за съветите. Почти вече повярвах, че ще се обърнем и всичко ще е наред!  Wink

# 25
  • Мнения: 2 761
Na men d-ra mi be6e kazal da pia pove4e te4nosti,vapreki 4e toi ne viarval mnogo da pomogne,no vse pak bebeto naistina se obarna.Druga priatelka pak mi kaza,no ve4e sled kato rodih,4e na podgotvitelnite kursove sam im kazali da se pravi sve6t.4estno kazano ne znam kak se pravi sve6t v podobno polojenie?!

# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Omega
Na men d-ra mi be6e kazal da pia pove4e te4nosti,vapreki 4e toi ne viarval mnogo da pomogne,no vse pak bebeto naistina se obarna.Druga priatelka pak mi kaza,no ve4e sled kato rodih,4e na podgotvitelnite kursove sam im kazali da se pravi sve6t.4estno kazano ne znam kak se pravi sve6t v podobno polojenie?!


Това ме очудва, защото знам, че главата е най-тежката част и застава надолу благодарение най-вече на гравитацията. Как тогава ще помогне свещта, като обръща положението?!

# 27
  • Мнения: 3 926
А защо толкова се страхуваш от секцио? аз цял живот съм мислила, че ще родя именно по този начин и живот и здраве така ще стане. Имам крив таз в следствие на вродено скъсяване, но това е друга тема. Не се плаши излишно. Я виж колко мами са родили така и всичко си е ОК. Неслучайно на това му викат "Царско раждане" Wink

# 28
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Зъхи
Цитат на: *Biba*
 Моята акушерка ми каза да правя едни упражнения, незнам дали те помогнаха, ако искаш ще ти напиша няколко.


Я дай насам...  Grinning

Ок, само дано да мога да ги обясня правилно, че не мога да ги покажа нагледно:-)
1. Индийски мост: Натрупваш няколко възглавници или други подобни под дупето си и лягаш по гръб, така че главата ти да е най-малко 30 см по-ниско от дупето и лежиш така десетина минути или колкото издържиш, защото бебето много натежава и дишането става трудно. Неудобно е, но и на бебето му става неудобно;-).  Добре е да се прави по 2 пъти на ден.

2. Стойка на 4 крака (на колене), но раменете колкото се може по ниско, почти на земята, а дупето да стърчи нагоре- пак 10-15 мин.
3. Лягаш и със силен прожектор светиш в долната част на корема, т.е. към изхода, бебета още преди да се родят били любопитни и нерядко се завъртали към светлината, добре е докато се прави това (а и другите упражнения) да се говори с бебето или да се пусне музикална играчка или нещо подобно, за да се подтикне към активност, а не да проспи упражненията Laughing

4. С акупунктура (тук почти всички акушерки могат да акупунктират), на мен моята обаче не ми направи, защото на тези точки много боцкало.


5. Пак на кутретата ми сложиха едни лепенки, които загряваха (някакви китайски чудесии) като се загреели тези точки пак подтиквали бебето към повече движения.

6. Може също да се опита да се завърти бебето през корема, но това се прави само от опитен лекар/акушерка, в болница под постоянно наблюдение с ултразвук и не преди края на 37.та седмица, защото може да се предизвика раждане по този начин...

Но има и нещо друго, че ако бебето не иска да се обърне значи си има причина, например къса пъпна връв или всевъзможни други неща, така че не си поставяй за цел непременно да се обърне. Аз много се притеснявах, че от много обръщане дъщеря ми ще се омотае с пъпната връв и май така стана, защото през цялото раждане тоновете й отслабваха на контракциите и бяха в готовност за секцио, за щастие всичко мина добре и не се стигна до критичната граница, но като се показа пъпната връв беше 2 пъти увита около врата й.

Хайде дано се обърне пак ако не- здраве да е Laughing
Леко раждане

# 29
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: *Biba*
Но има и нещо друго, че ако бебето не иска да се обърне значи си има причина, например къса пъпна връв или всевъзможни други неща, така че не си поставяй за цел непременно да се обърне. Аз много се притеснявах, че от много обръщане дъщеря ми ще се омотае с пъпната връв и май така стана, защото през цялото раждане тоновете й отслабваха на контракциите и бяха в готовност за секцио, за щастие всичко мина добре и не се стигна до критичната граница, но като се показа пъпната връв беше 2 пъти увита около врата й.

Хайде дано се обърне пак ако не- здраве да е Laughing
Леко раждане


Права си! Мерси много за упражненията!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт