Как научихте децата да си подреждат нещата

  • 1 723
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Не бих казала, че съм успяла да го реша този проблем. Въпреки, че е момиче и въпреки, че се повтаря ежедневно. Има моменти, в които не се налага да правя каквито и да било забележки. Има моменти, когато дори по своя инициатива помага в къщната работа. НО, всичко зависи от конкретното й настроение.
Методът ми е повторение и ултиматум, както беше казано по-горе.
Аз не се притеснявам особено от темата, защото знам, че с напредването на възрастта хаосът ще се увеличава, т.е. трябва да свиквам. Аз самата бях изключително безредна като малка, но сега съм в другата крайност. Всяко нещо с времето си.

# 16
  • Мнения: 1 517
При нас този "проблем" почти го нямаше, всичко стана много бързо. Ма аз още докато проходят и ги награбих  Mr. Green Майката му е да повтаряш, повтаряш....но и подкупите вършат добра работа, стига да не е постоянно  Laughing

Успех!  Hug

# 17
  • Мнения: 891
Ние май още не сме се научили  Embarassed
Непрекъснато повтарям "Рени прибери си играчките"...., "Рени събери книжките....", "Рени, там ли трябва да стоят мръсните дрехи?"....  Като и кажа, го прави, но сама да се сети - НЕ ! На моменти направо издивявам да повтарям все едно и също  smile3515

# 18
  • Мнения: 639
Ауууууу,ауууууу,мойто домочадие съжителства в една стая в която аз избягвам умишлено да влизам Mr. Green Sick,защото вътре ееееееее,нямам думи.При това аз съм фанатик на тема чистота и подреденост.Повтарям непрекъснато и в резултат,Станислава когато учи изсипва всичко на бюрото и рови из купа там да открие какво и е нужно.Дрехи има из цялата стая включително и по дръжките на врата.А бе такъв безпорядък цари ,че аз се депресирам когато вляза вътре.Но  Naughty  веднъж в седмицата почистват и подреждат дружно в рамките на 3ч. и тогава ме канят да инспектирам. Не знам аз съм се отказала да се боря с тях на тази тема.Щом така им е комфортно да си живеят така.Виж в другите стаи действат мой те правила.

# 19
  • Мнения: 1 878
За съжаление не можем да научим всичко необходимо за живота ни през първите седем.
Ако можеше, нямаше да е нужно да живеем с родителите си или да учим в у-ще след седмата си година.

Е тогава се поставят основите  Sunglasses, а твойте хубавци са малко над и затова бях леко лаконична към въпроса ти. Аз лично също се боря със зверска сила с мъжката природа  Mr. Green

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много  лесно. Обърне цялата си стая наопъки, омръзне му и идва при мен: "Мамо, хайде да играем/рисуваме/ не знам какво правим."
- Добре, маминото, но първо си оправи стаята - казвам аз.
- Мрън, мрън - това беше Самуил. Laughing
- Мрън, не мрън, ако не е оправено, не искам да играя - казвам пък аз.
Така че, човекът отива и започва да оправя. Докато не оправи, не играем. Понякога пак се заиграва, но отново му омръзва и в крайна сметка се налага да си оправи.
Когато му идват гости, също сам подрежда всичко. И го прави доста добре.
Разбира се, с мрън-мрън.  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 824
Даааааааааа само с повтаряне  Twisted Evil
В стаята на моите бандитчета,докато играят,е винаги хаос.Но преди да седнат да се хранят ,било на обед или вечеря,вече знаят -не сядат на масата докато не е оправена стаята PeaceМного повтарях докато не свикнаха сами.Малкият покрай батко си вече знае ,че всички играчки се слагат в коша и тогава се излиза от стаята.След като погледна коша виждам ,че и дрехи и някой пантоф са там ,но няма значение важното,че не са по пода Mr. Green
Обаче трябва да си безкомпромисна,никога да не им прибираш ти играчките или учебниците.
ООООООООООО сега се сетих как действаше мойта майка ,като види,че е разхвърлено,вземаше всички играчки и ги изкарваше от стаята и ги скриваше newsm78

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами не можах да я науча... Confused
Добре, че ми се одава 2-ри шанс в живота със синчето. Да видя дали поне него мога да опитомя.

Оправя само след 1000 пъти казване, молби, заплахи и ултиматуми. Никога нищо не й идва отвътре...

# 23
  • Мнения: 397
ООООООООООО сега се сетих как действаше мойта майка ,като види,че е разхвърлено,вземаше всички играчки и ги изкарваше от стаята и ги скриваше newsm78
И моята майка така правеше!!!!! Laughing Laughing Laughing
Спомням си колко пъти ми е повтаряла да си прибера дрехите и играчките и като види, че не съм подредила, докато ме няма ми скриваше любими играчки или дрехи и после като си ги потърся - ми казваше, че ги е хвърлила на боклука или ги е дала на други деца щом аз не се грижа за тях - да са подредени! Да видиш следващия път как сама си подреждах стаята само и само да не се разделям с любими вещи!!! Laughing
Имаше страхотен ефект върху мен!!! Peace
Може би ще пробвам да го приложа и върху сина си, ако видя, че ситуацията се повтаря,
но засега поне от време на време ме слуша! Wink

# 24
  • Мнения: 3 886
Не аз научих него а той нас.Баба му го научи така видиш ли неизмита чиния с( касичката да върви по нас)  Глоба 50 стинки.Видиш ли яке пак така общо взето и аз почнах да му го връщам като видя играчки или дрехи му викам Глоба маме даи са ти 50 стинки.И така никои в нас не разхвърля Sick Mr. Green Heart Eyes Laughing Naughty Peace Joy

# 25
  • Мнения: 3 835
Не аз научих него а той нас.Баба му го научи така видиш ли неизмита чиния с( касичката да върви по нас)  Глоба 50 стинки.Видиш ли яке пак така общо взето и аз почнах да му го връщам като видя играчки или дрехи му викам Глоба маме даи са ти 50 стинки.И така никои в нас не разхвърля Sick Mr. Green Heart Eyes Laughing Naughty Peace Joy
Със сигурност, във вас е доста подредено, в противен случай, досега да сте се разорили. Joy
Лично на мен идеята много ми хареса, но на мъжа ми, надали ще му допадне, доста ще му отънее портфейла. Wink Money

# 26
  • Мнения: 1 069
От една седмица мъжа ми налага глоба 50ст за отворена врата на гардероб. След като и двамата бяха глобени по веднъж, вратите са затворени, но какво има зад тези затворени врати, просто не питай! Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 1 951
Ne мога да ги науча!Не мога!Само аз подреждам и вървя след четиримата.УЖАСССССС!

# 28
  • Мнения: 15 213
Нямам спомен да съм повтаряла, но специално с играчките - всяко неприбрано нещо го изхвърлям. За останалото - дъщеря ми е педант, дрехи подредени в шкафа й, домашните дрехи на стола сгънати чак аз се дразня. Синчето обратно,  често проявява старание за подреждане, но не му се отдава особено.

# 29
  • Мнения: 7 263
Мога да кажа мен как ме научиха-майка ми държеше играчките в един леген.Като свършех да играя и тя ми повтаряше все-върни играчките в легена и после го пъхни под леглото.За дрехите-слагах си ги на един стол, а чорапите-в коша (и това ми го повтаряше все до като свикна сама да го правя, без да ми казва).За  учебници-имах си шкаф и натиквах всичко вътре-ако някой го отвореше-всичко се изсипваше върху него Laughing hahaha .Голям зор беше да ме научи да се преобличам като се пребера.С дрехите, скоито си играех на вън си играех и в къщи и тя все ми повтаряше-като се пребереш, се преобличай, слагай си дрехите за в къщи и така...повтаряше и се научих.


Е всичкото туй ако щеш вярвай го повтарям като грамофонна плоча вече 7 години - и НИЩООООО!!!!
Баткото вече на 9 години - ако не му вися на главата да давам заповеди, нищо няма да прибере и подреди, малкия пък ушите му са залепени по рождение  #Crazy #Crazy #Crazy
Едно време със сестра ми си подреждахме стаята, не помня някой да ни е карал. Просто не знам каква да правя и как да ги мотивирам Blush Blush Blush

Общи условия

Активация на акаунт