Кога сменихте столчето за кола?

  • 2 953
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 935
Отиди в някой магазин и разгледай столчетата,отзад има схема за монтаж в зависимост от групите,за да си го представиш.Може би бебка просто не я кефи да се вози.

# 16
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Столовете за кола са няколко вида:

1. Кошница за кола (за инфант, до 10 кг)
2. Стол (конвертибъл), който може да гледа и напред, и назад. До около 20 кг са те.
3. Трети стол, който само повдига детето, за да може коланите да му се падат на място.

Правилото тук е, че децата до 1 година трябва да са с гръб към движението, в един от първите два стола.

Аз точно му купих на моя син втория стол, още не е израстнал кошницата, но е в килограмите за седящ стол (а и ще ми отпадне нуждата да влача тежката кошница от кола до кола). Той пък много обича да се вози (а и най-често само аз или само баща му го возим, така че няма кой да прави театър).

# 17
  • Мнения: 3 880
Пише тегло, но има седалки които започват и от 9 кг, а има и такива които започват от 15 кг. Има бебета които са 9 кг преди да седнат, не може все пак да ги сложиш в такава седалка. А пък както казах ако чакам моята принцеса да достигне горната граница на кошницата (13 кг), до 3 години все там трябва да си седи.  Значи не мога да гледам само теглото. Няма някакво твърдо правило, което да определя къде да возиш например дете което е 9-13 кг, поне на мен не ми е известно. Вярно е че тя няма 9 кг, ама все някога ще достигне и това гранично тегло.  Wink
Е да де, като прехвърли деветте килограма и няма оЩе 13 можеШ да я воzиШ в каквото столче си прецениШ ти , 0+ или 1, и двете са подходяЩи в случая, но ти каzваШ че няма 9кг оЩе така че група 1 не би трябвало да е подходяЩа ми се струва, според моите представи. Ако детето е 9 кг и оЩе не може да седи тогава си остава в коШницата докато zапочне да може. Затова и седалките имат по няколко кг Spielraum zа да има нормален преход според нуждите на детето. НаШата коШница беШе до 10 кг, така че и да исках не можех да чакам дълго със смяната.
Мисълта ми в предния пост всъЩност беШе, че не можеШ да сложиШ примерно малко бебе в стол zа 15 кг и да кажеШ на полицая_"ама то нали е в столче все пак, условието е иzпълнено" Wink (това във връzка с регулацията). А и проиzводителите сигурно са имали неЩо предвид като са определяли границите на колограмите Simple Smile

# 18
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Най-добре наистина разгледай разли4ните варианти в магазините. Моят син от 10-месе4ен е в стол4е, което има 3 нива: от седнало до полулегнало положение. Така няма да имате проблеми със спането-удобно е.Но дори и сега, когато се налага по спешност да сме с друга кола го слагам в бебешката кошница.

# 19
  • София, център
  • Мнения: 687
Я да се включа, може и да помогне!
Ние сме на 7 и половина месеца и вече от месец мрънкам за столче иначе кошници 2 имам! Като ви слушам май ми е съвсем рано, но пък сме 8,300 кг. ( преди около 3 седмици )! Прегледах офертите на е- пазара и значииииии има столчета които с със 5 позиции на гърба( с една ръчка се издърпва стола и по една лайсна се приплъзва до по-легнала позиция )! Сега остава да проверя дали монтажа става и с гръб към движението и ще ви пиша за най-доброто столче...хахахаха Mr. Green

Иначе ето това гледах аз:http://monitrade.911.bg/a2/offers.asp?p=2096428
                                           http://monitrade.911.bg/a2/offers.asp?p=2096429
                                           http://monitrade.911.bg/a2/offers.asp?p=2096431
                                           http://www.family-bg.com/catalog/prX_1205.htm
                                            http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1951

Интересното е че при някои от тези столчета, позициите на облегалката са отделно описани от позицията на стола, което навежда на мисълта, че може би е възможно да се "монтират" с гръб към движението!

# 20
  • Мнения: 1 860
 Като навърши една годинка сменихме размера. Обаче още не се е налагало да го ползваме.  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 619
преди един месец,малко преди да навърши годинка,ама мисля че трябваше да го направим по-рано,накрая и той мрънкаше.

# 22
Не разбрах какво имаш предвид с 'с гръб в кошницата'.

s гръб към движението, в стол1е кошница, дето позволява да полу-седят-полу-лежат;
след 12м гледат ве1е напред  и стол1ето е нормално,седящо
*
това е едно от нещата за к компромис не правя,не се правя и на маймуна защото карам, и хи1 не ги и 1увам като мрънкат..
децата са навик-ориентирани,ще повика и ще млъкне; дай мало книжки и една игра1ка,обясни 1е и тя има колани както и вие за да сте в безопасност,повтаряй до откат и после игнор-много бързо ще се нау1и 1е с това няма мърдане и няма да се хаби да вика..
newsm10

# 23
  • Мнения: 11 315
И на двамата смених кошницата с по-големия размер (от 9-18 кг) още на 10 месеца.  Хич не чаках да порастнат толкова, че да им стърчат главите или краката навън.
Къде остава тогава сигурността се питам?
Като направиха 15 кг после, ги смених със следващия размер и с него ще си траят до края.

# 24
  • Мнения: 22 935
Моя бебо на 5м беше 10 кг и около 80 см,тогава му и смених кошницата със стол.Но той от 4м седеше,така че яхме изпълнили всички условия.Пък и  столчетата имат степени на облегалката и детето може да е полу-легнало,а не изцяло седняло,подобно на кошницата.

# 25
  • Мнения: 447
Преди 2 седмици го сменихме, но само защото си бяхме в БГ преди това за 3 месеца.Там много не сме употребявали кошницата, а пък ми трябваше за обратния полет. Само че Дани е ве4е 79 см и 11 килца и малко, та краката му и главата му стърчаха от бебешкия стол.

Следващия размер 9-18 има няколко положения по-полегнали, а и самия стол е на по-високо, но мрънкането си е до навика при нас. Нашия беше свикнал да се вози преди почти през ден, но като му писнеше пак мрънкосваше. Прескачала съм от предната седалка по време на движение по магистралата отзад между двамата Crazy  и аз какви ли не стойки и песни съм изпълнявала.

Сега понеже беше поотвикнал от редовно возене и започва да мрънкосва още със слагането. Но мисля, че се подобрява положението. А аз бях забравила и за тази си роля на "певачка" по пътя, даже разговори с татито водя в песенен вид #Silly

# 26
  • Vienna
  • Мнения: 266
на6ата седалка рьомер е от 9 месеца и той се вози в нея от 9месе4ен, мн ску4но му бе6е в макси козито, откакто гледа напред е мн хепи! Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 465
Вяра, според мен спокойно вече можете да слагате госпожицата в столче. Ние взехме едно на бебеконфорт и е доста удобно. Може така да се регулира, че Поло се чувства много по-добре от колкото в кошницата за кола.  Само да потърся линк да го покажа
- това е нашето, а имаше и в такива цветове:

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 14:47 от Pollia

# 28
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
малкото го сложихме в големия стол на около 6 месеца.....просто макси ко3ито много му омаля....

# 29
  • Мнения: 4 399
И на двамата смених кошницата с по-големия размер (от 9-18 кг) още на 10 месеца.  Хич не чаках да порастнат толкова, че да им стърчат главите или краката навън.
Къде остава тогава сигурността се питам?
Като направиха 15 кг после, ги смених със следващия размер и с него ще си траят до края.

Точно това и аз започвам да се чудя. Днеска специално гледах докъде стига в кошницата. Главата още не я надраснала, но краката и стърчат и опират в седалката на колата. За главата подплънките са 2, което ме кара да мисля че е много важно столчето да е обезопасено точно в тая част. А ако главата стърчи от кошницата според мен вече става опасно и това би трябвало да е крайния срок за смяната.  Thinking

Pollia, благодаря за картинките. Ще са ми от полза защото по чисто практически съображения може би ще купя столчето преди Нова Година, независимо кога ще го сменя с кошницата.

Amei, ама много е голямо малкото.  Laughing Колко беше на 6 месеца, че чак пък му омаля кошницата?

Общи условия

Активация на акаунт