Чанта за спешни случаи

  • 11 018
  • 157
  •   1
Отговори
# 105
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Взимаш си едно генераторче.
Какво е това и от къде се купува? Имам предвид само за хладилкик и фризер.

# 106
  • Мнения: 6 166
Първо трябва да си видиш колко голям генератор да си вземеш. Ето тук например: https://learnmetrics.com/what-size-generator-to-run-refrigerator-and-freezer/

След това търсиш ключова дума generator for fridge and freezer в амазон или алиекспрес и си избираш по обратна връзка с клиенти като накрая винаги гледаш да е произведена машинката за ток на EU волтаж.

Поправка - и в технополис ги има https://www.technopolis.bg/bg/search/?query=%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D … main_category=ALL

# 107
  • Мнения: 2 385
Уф, айде нови разходи! И то какви! Май по-скоро ще прежаля съдържанието на фризера, отколкото да купувам поредната джаджа.

# 108
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Благодаря! Ще поразгледам. Цените са високи, ама аз и не съм очаквала други.

# 109
  • Мнения: 4 097
В преимуществено женски форум сме и смехът заради въпроса ми няма да е звънък:

Генераторът как се свързва с мрежата, за да обслужва и осветлението, и компютри (т.е. контакти), и хладилник с фризер? Нова инсталация ли се прокарва?

# 110
  • Мнения: 6 166
Не. Имаш си отвори, в които вкарваш контакта.

# 111
  • Мнения: 11 523
А бе хора я не се вкарвайте в такива филми.
Ток ще има и няма да спира. Каква ще му е цената е проблема. Но след като имате пари за генератори, значи не цената ви плаши.

Ако се тревожите, че тока ще спира поразгледайте и попочетете за енергийната икономика на България. Но не в новините търсещи трагична сензация. Ток имаме - ние сме производител и добър износител. Сега всичко се е юрнало да слага панели и фотоволтаици, чак мрежите не могат да поемат толкова произведен частно ток. Ток ще има!

# 112
  • Мнения: 1 210
Проблемът не е дали ще има ток, а дали мрежата ще издържи на натоварването. Не зная вече колко пъти се обяснява това.

# 113
  • Мнения: 4 097
Дорис, преди да ни затворят през 2020 г., напълних фризер на вилата с продукти (главно месо). Там токът често спира. Та спрял тоът. Хладилникът не се включил автоматично и ще спра дотук с описанието какво заварих. В този смисъл мен генератор ме ползва. Хладилникът не проработи, а защото беше стар, не сме и правили опит за ремонт. Гръмнали ел. уреди могат да надвишат по стойност генератор (дори с 1-2 ЮПС-а към него).

# 114
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Никой българин не може да разчита на държавата, така че се спасяваме поединично и кой както може. За протокола - по- голямата част от живота ми е минала по времето на соц-а. Гледала съм бебе при режим на тока. Мерси съм и не мисля отново да се подлагам на това.
А пък това, че сме производители и износители на ток, нищо не означава. Да, имаме, ама знае ли се кой какво ще открадне и как ще ни подредят после.
То и вода в БГ бол, цялата страна е върху извори. Ама аз и режима на водата го помня добре, когато източиха язовира в една голяма далавера…
Никакво доверие нямам на нито една институция и не е здравословно да им се има доверие.

# 115
  • Мнения: 11 523
Проблемът не е дали ще има ток, а дали мрежата ще издържи на натоварването. Не зная вече колко пъти се обяснява това.

Това пък какво означава? На кое натоварване няма да издържи?

Шарлот, генератор, който се включва сам при спирането на тока е голям и скъп такъв. Също така генератора няма да спаси положението от токови удари. Разбира се както решиш - твое право е да си купиш каквото имаш желание, но обсъди го добре това с хора, които разбират от генератори. Какво всъщност целиш тази покупка и какъв да избереш.

# 116
  • Мнения: 1 210
Дорис, няма да издържи на по-голямо натоварване ако повече хора минат на ток за отопление.

# 117
  • Мнения: 6 166
Дорис, при токов удар пада бушона. Ако си с разклонител с превключвател ще се изпържи разклонителя и ще спре захранването на ток към всичко навързано.

Ако си със смарт разклонители и контакти в момента, в който падне тока получаваш известие и да, "безкрайно" неудобно е да трябва да си пуснеш алтернативния ток ръчно.

Направо по-добре да сме без алтернатива на захранване към важни неща за зимата като хладилник и климатик (конвектори в моя случай) особено ако не е изневиделица и не е изненада, че точно тази зима има такава опасност и можем да се подготвим тези, които искаме. Пък ако стигнем до авария след авария на тока, незбожни цени на парното - който иска да си стои и на тъмно и на студено, щото какво по-хубаво в 21 век от романтично завръщане към средновековието. Аз бе съм от тези .. ентусиасти Simple Smile

# 118
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 673
Нали за чанта тръгна темата, какъв генератор? Open Mouth Иначе генератор си е хубаво нещо, стига да има къде да го държиш, някои трябва да избират между него и бурканите в мазето.
Като угасне тока не е ли по-лесно да прекараш два часа в близкия МОЛ, хем топло, хем светло?

# 119
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
То може и в мол-а да угасне Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт